Minister zdrowia chce ograniczenia liczby palących. "Najlepiej, żeby nikt w Polsce nie palił"

1. Konstanty Radziwiłł chciałby ograniczenia liczby palących papierosy
2. Minister zdrowia mówił o tym w wywiadzie dla radia RMF FM
3. Resort szykuje "akcję" w tej sprawie. Radziwiłł nie podał szczegółów

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Gdyby pan mnie zapytał, czy jest jedna taka rzecz w zdrowiu, którą można by zrobić z najlepszym skutkiem dla wszystkich, to taką rzeczą byłoby poważne ograniczenie liczby osób palących papierosy. Albo nawet najlepiej - żeby nikt w Polsce nie palił - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w radiu RMF FM. - Umierałoby blisko o 100 tys. osób mniej, miliony nie chorowałyby, a my byśmy wydali znacznie mniej pieniędzy - tłumaczył w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem. I zadeklarował: - Szykujemy poważną akcję, w której chcemy chronić Polaków przed dymem tytoniowym i postępować tą drogą, którą postępuje cały świat, żeby redukować to zagrożenie.

Szczegółów akcji nie podał. Stwierdził natomiast, że pewne "grupy interesów" są zainteresowane wpływami w służbie zdrowia. - Niektóre działania w zakresie zdrowia publicznego, które próbujemy robić, bardzo wyraźnie naruszają interesy. Myślę tutaj na przykład o tytoniu - konstatował minister.

"Dobierają się do mojej żony"

Radziwiłł tajemniczo zapowiedział też, że spodziewa się ataków w mediach. Stwierdził, że ktoś (nie podał, kogo ma na myśli) "dobiera się" do jego żony, która jest architektem i wykonywała projekty na zlecenie izb lekarskich. - Nie mamy nic do ukrycia - zapewnił.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy całkowity zakaz palenia to dobry pomysł?
Komentarze (388)
Minister zdrowia chce ograniczenia liczby palących. "Najlepiej, żeby nikt w Polsce nie palił"
Zaloguj się
 • lucychmiel

  0

  Nie zamierzam przestawać wapować Foofa. Już naprawdę nie mają się kogo czepiać..

 • slone3333

  0

  Szczególnie duży wkład w ratowanie budżetu państwa mają palacze, którzy tylko w zeszłym roku zapłacili 18,6 miliardów złotych z tytułu akcyzy i około 4,5 - 5,5 miliardów złotych z tytułu podatku VAT. Kwota jest tym bardziej imponująca, że do palenia przyznaje się tylko 30 proc. Polaków.

 • Jacek Mazur

  0

  Panie Radziwiłł co pana obchodzi na co zdechnę skoro i tak macie nas emerytów tam gdzie słonko nie dociera

 • wilenski11

  Oceniono 1 raz 1

  idiota jak ulał pasuje do pisowskiej mafii

 • rest74

  Oceniono 2 razy 2

  A co na to minister finansów?

 • romek4805

  0

  jego wysokość ministrze Radziwiłł można jeszcze zakazać seksu a rozwiąże jego wysokość problem z 500 plus prezes będzie panu wdzięczny a po drodze rozwiąże waćpan problem z antykoncepcją za to dostanie pan nobla !!!

 • lavi24

  0

  Ten mój szef to fantasta...

 • bk1944

  Oceniono 2 razy 2

  Panie ministrze - zostawcie w spokoju chociaż palaczy !!!... wiem co pana inspiruje - brak pieniędzy na 500+, i teraz szukacie gdzie się da !!!, niech pan się tak zdrowiem Polaków nie przejmuje !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX