Organizator Dni Konia Arabskiego zerwał umowę ze stadninami. Nieoficjalnie: aukcję przejmą Targi Poznańskie

1. Firma Polturf od lat organizowała aukcję koni arabskich "Pride of Poland"
2. Teraz rozwiązała umowę ze stadninami w Janowie Podlaskim i Michałowie
3. RMF FM: Aukcję mogą przejąć Targi Poznańskie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Polturf, czyli firma zajmująca się od 2001 roku organizacją aukcji, w minionych latach już w marcu dostawała od stadnin pełną listę koni zgłoszonych na licytację. Tym razem sytuacja wyglądała inaczej - na początku kwietnia właścicielka Polfuru ostrzegała, że przygotowania idą z opóźnieniem. - Wielu klientów deklaruje, że nie przyjedzie na aukcję. Sędziowie wycofują się z sędziowania pokazów. Poziom nie będzie taki, jak był do tej pory - mówiła.

Teraz Barbara Mazur zdecydowała się zerwać umowę. Jak podaje RMF FM, powodem był "brak jakiejkolwiek współpracy z obecnymi zarządami obu stadnin". - Ma to uniemożliwiać zorganizowanie imprezy na zakładanym wcześniej poziomie - informuje stacja. Dziennikarze RMF ustalili też, że Polturf będzie domagać się rekompensaty finansowej za to. że hodowle miały - zdaniem firmy - ujawnić zastrzeżone informacje z umowy. Polturf chce też zwrotu pieniędzy zainwestowanych w aukcję.

Według nieoficjalnych informacji RMF, imprezę mają przejąć Targi Poznanskie.

Czytaj także na lublin.wyborcza.pl >>>

Co się dzieje w Janowie Podlaskim?

W ciągu ostatnich miesięcy w Janowie Podlaskim padły już trzy klacze, w tym dwie należące do Shirley Watts, żony perkusisty Rolling Stones. Watts postanowiła zabrać pozostałe w stadninie konie. Obecnie trwa postępowanie, które ma wyjaśnić dokładne przyczyny zgonu klaczy.

Wcześniej prezesi stadnin koni arabskich - Marek Trela z Janowa Podlaskiego i Jerzy Białobok z Michałowa, oraz inspektor ds. hodowli koni Anna Stojanowska - zostali zdymisjonowali przez prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Decyzja ta spotkała się z oburzeniem środowiska w kraju i za granicą, wiele krytycznych głosów padło także ze strony polityków opozycji i mediów.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
14 faktów z czasów PRL, których wstyd nie znać! [QUIZ]

Które igrzyska olimpijskie zbojkotowała Polska w 1984r.?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (237)
Organizator Dni Konia Arabskiego zerwał umowę ze stadninami. Nieoficjalnie: aukcję przejmą Targi Poznańskie
Zaloguj się
 • tomasz.rze

  0

  PiS wygasi hodowlę arabów i zorganizuje tam obóz dla uchodźców.... Nazwa pozostanie ta sama, daleko od Warszawy, pislam będzie dumnie realizował plan.

 • rabin_z_czubow

  0

  Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...

 • stuj_halina

  0

  targi poznańskie 25 lat temu coś jeszcze znaczyły, obecnie są podrzędną imprezą handlową w zdegradowanym miasteczku, w którym nawet dworzec kolejowy zamieniono na market

  Cieszyć może tylko jedno: szlachetne konie zostaną kupione , choć za bezcen, i nie zginą w tym zafajdanym kraju z powodów politycznych.
  Za 100 lat w metrykach koni arabskich będzie odnotowane że pochodzą z polskich hodowli, choć o kraju o nazwie polska nikt nie będzie wiedział ani pamietał

 • eaglewings

  Oceniono 2 razy 0

  Brawo Wolne Miasto Poznań!!!

 • kzet69

  Oceniono 3 razy 1

  A pisiory znów powiedzą że ten smród uryny w ich nozdrzach, to z tego że deszcz pada...

 • mionionek

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe, kto, za ile i ile koni arabskich kupi na aukcji, która się odbędzie w tym roku. Mam nadzieję, że dziennikarze będą to sprawdzać.
  Wtedy może wyjaśni się czy zniszczenie marki i niedopuszczenie do normalnej aukcji jest przypadkiem niekompetencji, czy czyjąś świadomą akcją?

 • leszek.30

  Oceniono 1 raz 1

  Kto pokryje milionowe straty, Jurgiel, Kaczyński ?...Myślę ,że my wszyscy zapłacimy za wszystkie finansowe przewały PiS-komuny....

 • klan_fan

  Oceniono 1 raz 1

  Targi Poznańskie? Ale czy oni wiedzą, że tu chodzi o handel... Żywymi... końmi?
  Poza tym nikt szanujący się już tej imprezy nie odwiedzi, szkoda pieniędzy podatników:(

 • dza54

  Oceniono 1 raz 1

  Miejmy nadzieję, że jesteśmy silniejsi niż te konie i przetrzymamy ,, dobrą zmianę", ale co po niej zostanie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX