RMF FM: Kajetan P. trafił na obserwację psychiatryczną

1. Kajetan P. jest podejrzany o brutalne zamordowanie lektorki języka włoskiego
2. RMF FM: 27-latek trafił dziś na obserwację psychiatryczną

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

27-latek jest podejrzany o zamordowanie lektorki języka włoskiego Katarzyny J. Mężczyzna miał ją zabić na warszawskiej Woli; następnie ciało kobiety z odciętą głową przewiózł taksówką do wynajmowanego mieszkania na Żoliborzu. Kajetan P. chciał spalić zwłoki, ale zaalarmowani sąsiedzi wezwali strażaków, którzy odkryli ciało.

Kajetan P. uciekł i ukrywał się przez prawie dwa tygodnie. Wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania i tzw. czerwoną notę Interpolu, którą poszukiwani są najgroźniejsi przestępcy. Wiadomość o poszukiwanym mężczyźnie trafiła do 190 krajów, w tym na Maltę, gdzie go zatrzymano.

Policjanci ustalili, że Kajetan P. przypłynął na Maltę promem z Sycylii. Stamtąd chciał się prawdopodobnie dostać do Afryki Północnej. Ostatecznie "wpadł" na dworcu autobusowym, gdy próbował przesiąść się w inny autobus. Wcześniej był w biurze podróży i tunezyjskim konsulacie, w którym zgłosił zaginięcie paszportu i prosił o pozwolenie na przedostanie się do Tunisu - jak tłumaczył - do polskiej ambasady. Nie wyrażono na to jednak zgody.

Jaka kara grozi Kajetanowi P?

Za zabójstwo 27-latkowi grozi nawet dożywocie. Dwa tygodnie temu mężczyzna usłyszał też dodatkowy zarzut: naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, który konwojował go do Polski.

Podejrzany miał uderzyć funkcjonariusza łokciem w twarz - poinformował na antenie TVP Info rzecznik stołecznej prokuratury Michał Dziekański. Do incydentu miało dojść na pokładzie samolotu, którym transportowano podejrzanego z Malty.

Dziekański dodał też, że zmieniono też treść zarzutu dotyczącego samego zabójstwa. - Chodzi o ustalenia biegłego z zakresu medycyny sądowej, który przesłał do prokuratury kompleksowe wyniki sekcji zwłok ofiary. Mogę ujawnić, że ustalono m.in. dokładniejszy mechanizm śmierci Katarzyny J. Sam podejrzany nie chciał się odnieść do zarzutów - tłumaczył.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (20)
RMF FM: Kajetan P. trafił na obserwację psychiatryczną
Zaloguj się
 • wyciety

  Oceniono 1 raz -1

  Wystarczy miec odpowiednie pochodzenie.

 • rum222

  Oceniono 3 razy 1

  komuna wiedziała co z takim zwyrodnialcem należy zrobić

 • popijajac_piwo

  Oceniono 5 razy 1

  "Za zabójstwo 27-latkowi grozi nawet dożywocie."

  Następny z dożywotnim wiktem i opierunkiem za pieniądze podatników...

 • bart5554

  Oceniono 2 razy 0

  "Kajetan", czyli kolejny serial mediów dla "ciemnego ludu" po "Zaginięciu Ewy T.".

  A o tym w Wyborczej nie przeczytacie:

  (..)
  Amerykańscy parlamentarzyści z komisji obrony Izby Reprezentantów domagają się wstrzymania części funduszy, przeznaczonych na modernizację radarów Patriot znajdujących się na wyposażeniu US Army.

  Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez Komisję do spraw Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów, parlamentarzyści proponują zamrożenie funduszy przeznaczonych na modernizację radaru Patriot do czasu, aż wojska lądowe „rozwiną nową strategię zakupów dla zastąpienia Systemu Radarowego Patriot”. Defense News precyzuje, że zgodnie z propozycją komisji obrony 50% z funduszy przeznaczonych na modernizację stacji radiolokacyjnych miałoby zostać zamrożonych do czasu aż m.in. nie zostanie wykazana zdolność współdziałania z innymi elementami systemu obrony powietrznej.

  (źródło: defence24)

 • 1stanczyk

  Oceniono 2 razy 0

  A przy okazji chciałbym wiedzieć co jest z dwukrotnie "zatrzymana" pod wpływem alkoholu Izabella ?
  Ostatnim razem kiedy jej samochód "wylądował" nocą w wejściu do podziemnego przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Jerozolimskich.
  Czy nadal jest w psychiatryku ?
  Czy nadal ma prawo jazdy ?
  Czy nadal jeżdżąc po Warszawie, za zgoda sadu, ryzykuje nie tylko swoim życiem ?

 • kocurxtr

  Oceniono 5 razy 1

  Dupa go ułaskawi ...

 • 18261826www

  Oceniono 6 razy 0

  Ostatnio czlowiek ,ktorego oddzial wykonywal egzekucje na dwumiesiecznym niemowleciu!!!Ktory rostrzeliwal matki z malymi dziecmi na rekach,ktorego "wykleci"zolnierze gwalcili male dziewczynki przed egzekucja -zostal uznany polskim narodowym bohaterem!!!W jego pogrzebie uczestniczyl sam prezydent Rzeczypospolitej.>>>>>Co moze spotkac Kajetana?Jezeli jeden morderca zostal uznany posmiertnie bohaterem ,to drugi ma szanse na przyszlosc.Piszac te slowa wyrazam moje mysli i uczucia.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 6 razy 0

  >>Stamtąd chciał się prawdopodobnie dostać do Afryki Północnej.<< jako jeden z niewielu kursował w drugą stronę.

 • atr8

  Oceniono 7 razy 1

  Ktoś, kto postepuje tak, jak ten Kajetan nie może być normalny. Biegli stwierdzą niepoczytalność i skierują go na leczenie. A za 2-3 lata badania wykażą, że nie jest już niebezpieczny i można go zwolnić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX