Niesłyszący nie chcą być "skazani" na "Wiadomości" TVP. Ruszyła akcja zbierania podpisów

1. Stowarzyszenie Akcja Demokracja apeluje do prywatnych stacji telewizyjnych
2. Organizatorzy chcą, aby nadawały one serwisy w przekładach na język migowy
3. Przekonują, że obecnie takie przekłady oferują tylko jednostronne serwisy TVP

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Stowarzyszenie Akcja Demokracja ruszyło z kampanią pod nazwą "Nie bądźcie ślepi na prawa głuchych". "Wszyscy, niezależnie od naszych potrzeb, zasługujemy na dostęp do różnych punktów widzenia" - wyjaśniają organizatorzy.

Apel skierowany jest do Henryka Sobierajskiego, szefa "Wydarzeń" Polsatu i Adama Pieczyńskiego, redaktora naczelnego "Faktów TVN". W ramach akcji organizatorzy zbierają podpisy od internautów. Obecnie formularze wypełniło ponad 2 tys. osób. Celem jest zebranie 5 tys. podpisów.

Stowarzyszenie Akcja Demokracja podkreśla, że obecnie przekłady na język migowy są oferowane jedynie przez serwisy informacyjne TVP: "Teleexpress" i "Wiadomości". Dodają, że przedstawiają one tylko jeden punkt widzenia. Stowarzyszenie Akcja Demokracja rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2015 roku. Prowadzi działania na rzecz sprawiedliwości społecznej, praw człowieka i ochrony środowiska. Przedstawiciele stowarzyszenia podejmowali m.in. działania krytykujące prezydenta Andrzeja Dudę za ułaskawienie byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego oraz przyczynili się do podpisania ustawy antysmogowej dla Krakowa.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Pamiętasz najsłynniejsze polskie seriale z lat 90.? Sprawdź się w quizie

Na początku proste pytanie. Czy pamiętasz, w którym serialu głównymi bohaterami byli Karol Krawczyk i Tadeusz Norek?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ