Absurdalna interpelacja radnego PiS. W Poznaniu grasują "łowcy organów"?

1. Michał Boruczkowski (PiS) wystosował interpelację do prezydenta Poznania
2. Chce, by zajął się on sprawą ludzi porywanych dla narządów

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Poznański radny Michał Boruczkowski z PiS chce od prezydenta miasta informacji na temat porwań ludzi w celu wycięcia organów. W środę radny wysłał interpelację w tej sprawie.

"Lud Poznania domaga się zmian" - napisał Boruczkowski. Jak podkreślał, "młode osoby są wypatrywane i śledzone przez łowców organów". Łowcy mają ich usypiać, pobierać krew i badać, czy dana osoba jest zdrowa. Jeśli tak jest, taka osoba jest "porywana i są wycinane jej niektóre organy wewnętrzne na sprzedaż". Radny prosi prezydenta o informację, czy "podjął jakieś kroki celem wyłapywania łowców organów".Jak powiedział w rozmowie z gazeta.pl Boruczkowski, zgłosiła się do niego znana mu mieszkanka Poznania. - Poinformowała, że jej znajoma nie wychodzi ze strachu z domu - relacjonował. Jak dodał, kobietę "napadnięto na ulicy i uśpiono". Po przebudzeniu miała znaleźć na ciele kropkę - ślad po ukłuciu igły. Następnie zgłosiła się do lekarza, który orzekł, że niczego jej nie wstrzyknięto.

Znajoma zgłosiła się na policję. Tam miała usłyszeć, że dochodzi czasem do spraw opisanych w interpelacji. Na naszą prośbę radny ma spróbować skontaktować się jeszcze z domniemaną ofiarą porywaczy. - Zaniepokoiłem się tą informacją - przyznał Boruczkowski. Zaznaczył, że taka interpelacja to "standardowe działanie jako radnego miejskiego".

Policja nic nie wie

O podobnych przypadkach nie słyszała poznańska policja. Jak dowiedziała się gazeta.pl, zaginięcia ludzi to w większości "próby rozpoczęcia nowego życia". Sporadycznie zdarzają się porwania dla okupu. - Nie mieliśmy takich przypadków - powiedział nam mł. asp. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - Nie było w ostatnich latach takiej sytuacji, by ktoś był porwany, by wyciąć mu organy. To tak nietypowe zdarzenie, że policjanci na pewno by o tym pamiętali - zapewniał Święcichowski.

Prezydent Jacek Jaśkowiak przebywa dziś na delegacji. Na razie nie odniósł się do sprawy. Według p.o. rzecznika prasowego, zrobi to, gdy zapozna się z interpelacją.

To nie pierwsza ciekawa sprawa z radnym Boruczkowskim w roli głównej. Jak przypomina poznańska "Gazeta Wyborcza", zasłynął on również pomysłem przerobienia komina Starej Gazowni w Poznaniu na minaret. W lutym został za to zawieszony przez klub PiS w prawach członka na pół roku. W kampanii wyborczej apelował o wybudowanie na ul. św. Marcina łuku triumfalnego. Radny stworzył też grę komputerową, w której strzela się "bezzałogowych obiektów latających innych opcji politycznych".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (180)
Absurdalna interpelacja radnego PiS. W Poznaniu grasują "łowcy organów"?
Zaloguj się
 • 1pirat2

  Oceniono 1 raz 1

  A ci łowcy organów, nie poruszali sie czasem , czarną wołgą?

 • candelas

  0

  W Poznaniu ciągle dzieją się jakieś straszne rzeczy. A to osiołki w ZOO, a to porwania za którymi pewnie stoją obiekty latające... Fascynujące miasto...

 • stuj_halina

  Oceniono 1 raz 1

  kolejny dowód że pisowcy i ich zwolennicy to P;O;J;E;B;Y

  czarna wołga im sie marzyczy co???

  Bardzo mi przykro ze polskie bydło reprezentuje cały polski naród. Ja w takiej chwili wolę byc folksdetdschką, to mniejszy wstyd niż przynależność do polactwwa

  Polska: a chawudeppe, jak dla mnie, emerytowanej patriotki , czas by przestała istnieć, skoro 40 %febili popiera to co sie wyprawia.
  Najsmutniejsze ze to ruskie czołgi zajmą miasto na Wu w obronie cywili, a NATO sie odwróci plecami.

  polacy, prze,s,rlićcie kolejną szansę historyczną. A ja jestem dumna że wychowałam dzieci w duchu euriopejskim, że wnuki sa karcone za mówienie po polsku,.
  A sama s.ra,jm na obecną polską i nawiązuję do swoich niemieckich i zydowskich korzeni, przynajmniej nikt mi nie zarzuci polskiego debilizmu

 • grajag

  Oceniono 1 raz 1

  Ilu pisiorów powinno mieć żółte papiery? :D

 • mila12.1

  Oceniono 2 razy 2

  jak byłam małą dziewczynką to ostrzegano przed czarną wołgą, która kradnie dzieci

 • Mirosław Ćwik

  Oceniono 2 razy 2

  To prawda, sam poseł jest dobitnym przykładem.Jemu wycięto mózg.

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 4 razy 4

  kolejny turbodebil rodem z pis

 • hopsiupbec

  Oceniono 4 razy 4

  " Jak dodał, kobietę "napadnięto na ulicy i uśpiono". Po przebudzeniu miała znaleźć na ciele kropkę - ślad po ukłuciu igły."

  Tak to jest, jak się ogląda "Z Archiwum X" i jednocześnie wącha jakieś dziwne opary.

  "Radny prosi prezydenta o informację, czy "podjął jakieś kroki celem wyłapywania łowców organów"."

  A są jakieś dowody owych porwań czy świadkowie? Póki co, to brzmi na zasadzie "jedna kuma powiedziała drugiej kumie" itp. Zero faktów, same plotki.

 • jerzysm42

  Oceniono 4 razy 4

  Niepotrzebnie babcia opowiadała radnemu o "czarnej wołdze".
  Od tych opowieści całkiem zgłupiał.
  Boi się, że ktoś go porwie, uśpi i będzie szukał mózgu, bo jakiś Niemiec chciałby mieć nowy
  mózg, jeszcze nie używany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX