Były asystent Szydło prezesem lotniska w Krakowie

1. Nowym prezesem lotniska Balice będzie Radosław Włoszek
2. B. asystent premier jest historykiem bez doświadczenia w branży

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Radosław Włoszek, były asystent Beaty Szydło, został w środę prezesem zarządu spółki Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice. Informację podał polsatnews.pl.

Oficjalnie były prezes Jan Pamuła, który zarządzał lotniskiem od 2008, sam złożył rezygnację po audycie. "Dotychczasowa praktyka zarządzania kluczowymi dla spółki projektami inwestycyjnymi nie gwarantowała optymalnego przygotowania lotniska do obsługi zwiększonego ruchu pasażerskiego, w szczególności w perspektywie zbliżających się Światowych Dni Młodzieży" - napisało lotnisko w komunikacie.

Historyk, radny, asystent, członek rady nadzorczej TVP

Włoszek nie ma doświadczenia w zarządzaniu portami lotniczymi, ukończył Wydział Historyczny i Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Jest przewodniczącym Rady Powiatu w Oświęcimiu z ramienia PiS. Na stronie powiatu widnieje informacja, że ma "wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w podmiotach gospodarczych". Kandydował na prezydenta Oświęcimia - pisał portal Oświęcim Online. Był asystentem Szydło zanim została premierem. Kilka tygodni temu został członkiem rady nadzorczej TVP.

Pamuła był posłem Sejmu I kadencji z ramienia KLD, potem popierał PO. W 1996 został tymczasowo aresztowany, przedstawiono mu zarzuty płatnej protekcji i przyjęcia łapówki, ale w 2008 został prawomocnie uniewinniony.

Włoszek został członkiem zarządu spółki w marcu, ale zmiany na stanowisku prezesa początkowo spodziewano się po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży. O pozostawienie Pamuły apelował kardynał Stanisław Dziwisz.

Krakowskie lotnisko jest drugim w Polsce portem po warszawskim pod względem liczby odprawianych pasażerów, jak i liczby operacji lotniczych.

SPRAWDŹ TEŻ KSIĄŻKĘ: satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Ten quiz na pewno nie spodoba się zwolennikom PO i PiS [QUIZ]

"Dzisiejsze wysłuchanie (w PE - red.) to politycznie wyjątkowo szkodliwe działanie partii opozycyjnej"- kto to powiedział?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (635)
Były asystent Szydło prezesem lotniska w Krakowie
Zaloguj się
 • dworczak.1

  0

  Pacierz zna...

 • dublet

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze raz chcę podkreślić, że kocham PiS i odstępuję od szkodzenia władzy ludowej! Łubu-dubu!

 • probono1210

  Oceniono 1 raz 1

  "Nie matura lecz chec szczera zrobi z ciebie" kogo tylko kacza szajka potrzebuje na dobrze platne prace. Az sie wierzyc nie chce co PiS wyprawia.

 • gzymek12

  Oceniono 3 razy -3

  dzisiaj mamy wielki dzień, urodziny Donka Tuska (ojca Józka też Bąka). Również dzisiaj urodziny ma Włodzimierz Iljicz Lenin. Uroczyste obchody tego pierwszego zaczną się w Brukseli a tego drugiego w całej Rosji. Z tą jednak różnicą, że ci pierwsi szampany będą pili za moje i i podatników pieniądze ci drudzy - za swoje. Później uroczystości urodzinowe przeniosą się do Sopotu, a tam pojawią znani z GW "obiektywni eksperci". Przybędzie Danuta z Wałęsą, Józek Bąk, Szogun z Lamputrą, Flaszka Goleń, na Rubikoniu przyjedzie Rzepliński, będzie jego brat Bernat, Koniu Getrych, POmadka, będzie Żaku z Kijem no i Adam Michnik. PO Prostu cała POlska "elyta". O prezentach i obchodach dowiemy się w późniejszym czasie z kuponów Bolka.
  👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌
  Następna taka impreza odbędzie w urodziny Adama Michnika.
  Tyko, że świętować będą nasi zachodni "przyjaciele", bo przez przypadek w dniu urodzin Adasia kolejną rocznicę urodzin świętować będą zwolennicy Josepha Goebbelsa.

 • nowo112

  Oceniono 1 raz 1

  to jest q...a tzw "dobra zmiana" ????

 • andmas

  Oceniono 3 razy -3

  Prezesem każdej firmy może zostać nawet człowiek niedorozwinięty ... , to nie on decyduje o strategii firmy tylko jego doradcy . Najważniejsze jest otoczyć się ludżmi którzy znają się na rzeczy ,to oni decydują o firmie , Prezes jedynie te działania firmuje , od kompetencji zarządu zależy sukces firmy . Bicie piany to głupota , oceniać pracę trzeba po jej wynikach !!!

 • almagus

  0

  +Wsłuchany w brednie, więc dąży błędnie.

  O potędze kraju decydują wynalazki.
  Nie jakieś tam mizerykordiny.
  Gdzie jest różaniec i święte obrazki.
  I się o lepsze modlimy.

  To wynalazek bliski mentalności.
  Sekty prawników, historyków parafii.
  Co w imię głupoty wynikłej z próżności.
  Konkordat, religia co służy mafii.

  Jakieś międzymorze patentów ubóstwa.
  Zawłaszczyć, „u nas ziemli mnowo”.
  Maryje, biskupi oraz inne bóstwa.
  I inkwizycją ukarać na nowo.

  Młodzi wyrośli w chaosie umysłowym.
  Jakiegoś durnego katechety.
  W bezmyślnym kraju, post-przemysłowym.
  Z inwencją ubogą niestety.

  Do tego państwo ich nie inwestuje.
  Bo zawiść prawników wszechmocna.
  Urzędnik sam nic nie wygłówkuje.
  Hierarchia kościelna pomocna.

  Doszło do tego, że wyrocznią prezes.
  Straszenie bogiem, nowe grzechy.
  Jesteś głupi, to głupotę bierzesz.
  Oszuści, zbrodnia i oszuści klechy!

  2016-04-22 almagus
  almagus.blox.pl/html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX