Każdy mógł przeczytać TAJNE plany lotniska na wypadek zamachu. Port umieścił je na... stronie internetowej

1. Przez pół roku na witrynie lotniska Kolonia/Bonn dostępne były poufne plany
2. Dotyczyły zachowania na wypadek m.in. ataku terrorystycznego
3. Usunięto je dopiero kilka dni temu na prośbę niemieckiej telewizji ZDF

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Poufny plan awaryjny niemieckiego lotniska Kolonia/Bonn od listopada 2015 roku był dostępny na jego stronie internetowej. Taką informację przekazała dziś telewizja ZDF. Dopiero na prośbę stacji port lotniczy usunął tajny - przynajmniej w założeniu - dokument.

230-stronicowy plan działania awaryjnego przeznaczony był wyłącznie na wewnętrzne potrzeby portu lotniczego. Zawierał szczegółowe instrukcje, jak pracownicy lotniska powinni zachować się w przypadku naturalnych katastrof i wypadków powietrznych.

Ale znajdowały się tam również wskazówki na wypadek ataków terrorystycznych, w tym zagrożeń bombowych czy pojmania zakładników.

"Upublicznienie planu mogło mieć tragiczne konsekwencje"

Zdaniem dziennikarzy ZDF upublicznienie awaryjnego planu działania mogło mieć tragiczne konsekwencje. Zwłaszcza w kontekście marcowych zamachów w Brukseli na lotnisku Zaventem.

Po udanym ataku na Belgię członkowie Państwa Islamskiego mieli nawoływać niemieckich muzułmanów do kolejnych zamachów właśnie w Niemczech - poinformowała organizacja "SITE intelligence group", zajmująca się śledzeniem terrorystów w sieci. Jej zdaniem w ostatnim miesiącu odnotowano kilka przypadków umieszczenia w Internecie zdjęć zachęcających do zaatakowania lotniska Kolonia/Bonn oraz biur kanclerz Angeli Merkel.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (49)
Każdy mógł przeczytać TAJNE plany lotniska na wypadek zamachu. Port umieścił je na... stronie internetowej
Zaloguj się
 • zigzaur

  0

  Na zdjęciu widzimy Pentagon oraz Gwiazdę Dawida. Faktycznie, łakomy kąsek dla terrorystów.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 2 razy 0

  Taaa.
  A kiedy ruszy lotnisko BBI (Berlin-Brandenburg), koronny przyklad niegospodarnosci niemieckiej, niekompetencji urzednikow landu i koszmarnych kosztow i kolosalnego marnotrawstwa ?
  Kiedy tam pojawia sie urzednicy europejscy, a agencje ratingowe zaczna spekulowac o wplywie tego "bialego slonia" na [nie]wyplacalnosc Berlina ????

 • kermit.dolomit

  Oceniono 5 razy -1

  Ze względów bezpieczeństwa ZDF usunęła ze strony internetowej skecz o Erdoganie ?

 • krzynio_s

  Oceniono 4 razy 4

  Gazeto! nie powtarzaj nie sprawdzonych bzdur!!!! albo chociaż doczytaj do końca co sie o sprawie mówi! W internecie był umieszczony fragment nie objęty klauzula tajności przeznaczony dla linii lotniczych, biur podroży na lotnisku, sklepikarzy itp. Wstyd! Wstyd!

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 2

  Wygląda na to, że Niemcy od czasu "złamania" Enigmy przestali się bawić w tajemnice.

 • kkorzempa

  Oceniono 4 razy 4

  To taka jakby procedura BHP w razie wypadku. Ja wiem czy to jest takie tajne? Ważniejsze są chyba procedury bezpieczeństwa i zapobiegania ewentualnym zamachom niż opis tego co robić kiedy już coś złego się stało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX