"Newsweek": Pawłowicz to bulterierka Kaczyńskiego. On ją spuszcza z łańcucha, ona warczy, szczeka i gryzie [W TYGODNIKACH]

- Jest w niego wpatrzona, ufa mu bez zastrzeżeń, wręcz modli się do niego. Jest dla niej jak guru w sekcie, ona mu się podporządkowuje - tak o relacji Pawłowicz i Kaczyńskiego mówi dawna znajoma posłanki PiS w "Newsweeku". O czym jeszcze przeczytamy w nadchodzącym tygodniu?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zobacz wszystkie okładki>>>

- Merkel jest po prostu głupia - mówi w nowym "Do Rzeczy" Mariusz Max Kolonko. - Merkel mogłaby polskiej premier Szydło wiązać buciki. To Merkel powinna tłumaczyć się w Brukseli, dlaczego polityka Niemiec doprowadziła do zagrożenia bezpieczeństwa obywateli Unii, a nie nasza Szydło - mówi dziennikarz. Według niego Kaczyński dopiero zaczyna swoją rozgrywkę, ale tym razem "gra białymi".

W "Do Rzeczy" również Rafał Ziemkiewicz o szansach Andrzeja Dudy na wzmocnienie prezydentury, Ewa Stankiewicz chce ukarać winnych "zamachu smoleńskiego", a także rozmowa Pawła Lisickiego z Waldemarem Łysiakiem.

Więcej>>>

"Jest psem gończym Kaczyńskiego. On ją spuszcza z łańcucha, ona warczy, szczeka i gryzie. Potem prezes mówi 'siad', 'do budy'. A ona kładzie po sobie uszy i wykonuje polecenie". Tak charakteryzuje Krystynę Pawłowicz najnowszy "Newsweek". - Jest w niego wpatrzona, ufa mu bez zastrzeżeń, wręcz modli się do niego. Jest dla niej jak guru w sekcie, ona mu się podporządkowuje - mówi cytowana przez tygodnik dawna znajoma posłanki. Jej zdaniem, gdyby nie prezes PiS, "mogłaby być zupełnie inną osobą".

Ponadto "Newsweek" o tym, "jak obóz rządzący rozkręcił przemysł pogardy" i na nowo zaczął dzielić Polaków i niszczyć wspólnotę narodową. Oraz jak działa miejsce luksusowych wczasów Piotra Dudy i pytanie, czy Emily Ratajkowski i Kim Kardashian są feministkami.

Więcej>>>

"Czy Polacy to antysemici" - pyta "Wprost" w rocznicę powstania w warszawskim getcie. "Polski antysemityzm jest dziś bardziej mitem niż rzeczywistością" - uważa Matthew Tyrmand. Paweł Śpiewak twierdzi zaś, że "w Polsce w stosunku do Żydów panuje rodzaj nieżyczliwości, podejrzliwości, co oczywiście nie oznacza, że istnieje szeroki agresywny antysemityzm". A zdaniem Aliny Całej "Polacy nie zrobili dostatecznie dużo, aby ratować Żydów, i w tym sensie ponoszą moralną odpowiedzialność za ich śmierć".

"Wprost" także o "ryzykownej grze" Rosji: "Związku Radzieckiego już nie ma, ale mentalność i metody zostały" - pisze Tomasz Wróblewski. A Mariusz Staniszewski twierdzi, że opozycja "zaprosiła polityków obcych państw do ingerencji w wewnętrzne sprawy naszego kraju".

Więcej>>>A na okładce "W Sieci" Jarosław Kaczyński, w środku - wywiad z prezesem PiS. - Mówię jasno i wyraźnie: musimy iść do przodu, jeszcze przyśpieszyć, musimy uruchamiać kolejne projekty, musimy ruszyć jeszcze mocniej do przodu - twierdzi Kaczyński . - Są sukcesy, ale nic gorszego niż samozadowolenie nie może nas spotkać - dodaje.

Poza tym w numerze o manipulacjach banków zagranicznych w Polsce, kontrolowaniu polskich mediów przez niemieckich wydawców, a Robert Mazurek o filmie "Smoleńsk". "Przemysł pogardy nie zasypia gruszek w popiele" - pisze natomiast Dorota Łosiewicz o "atakach medialnych na pierwszą damę".

Więcej>>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (139)
"Newsweek": Pawłowicz to bulterierka Kaczyńskiego. On ją spuszcza z łańcucha, ona warczy, szczeka i gryzie [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • rotterdamus

  0

  Babe primitywną wybraliscie a teraz komentujecie,ze nadaje sie do wiejskiego warzywnjaka.
  Napisze po polskiemu;-) : "Widzialy gały ,co wbierały".
  Oby ta kabotynka Was utopiła w swym jadzie do dna ...swej głupoty.
  Wogóle Was nje żal Szacowni Wyborcy.Jak to ,na Waszych sztandarach...: Horror, Partia PiS obczyzna",czy jakoś tak... hahaha

 • bwanakubwa1

  0

  A kim dla pana Jarosława jest pani Szczypińska, skoro miejsce w budzie jest zajęte przez panią Piotrowicz?

 • sqlap72

  Oceniono 3 razy 1

  To raczej wesz na postronku, a nie żaden bulterier na łąnćuchu

 • Piwo Jasne

  0

  "Newsweek": Pawłowicz to bulterierka Kaczyńskiego. On ją spuszcza z łańcucha, ona warczy, szczeka i gryzie [W TYGODNIKACH]
  Raczej York trzymany na smyczy premier Szydło.

 • raz_na_ludowo

  Oceniono 5 razy -1

  Bo to miłość właśnie jest, przeterminowana

 • zuuuraw

  Oceniono 15 razy 1

  Lis ze swoją kaczyńską obsesją to przypadek nieuleczalny

 • observer48

  Oceniono 12 razy 0

  Ktoś się prosi o proces o zniesławienie. To może redakcję słono kosztować.

 • zygosz

  Oceniono 11 razy -1

  Bzdury ,łańcuch na szyje dla tego ,który
  redaguje te bluźnierstwa .
  Targowiczanie nie zaznają spokoju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX