Politechnika Białostocka ostrzega zagranicznych studentów przed ONR-em. "Nie opuszczajcie pokojów"

1. W obawie przed rasizmem, studentów ostrzeżono przed marszem ONR
2. ONR organizował w mieście obchody rocznicy powstania i protest
3. Studenci PB mieli w tym czasie nie opuszczać budynku akademika

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zagraniczni studenci Politechniki Białostockiej otrzymali wiadomość w sprawie nadchodzącego marszu Obozu Narodowo-Radykalnego. Z maila dowiadujemy się, że władze politechniki rekomendują, by studenci nie opuszczali pokojów od godziny 11 w sobotę do 3 w nocy z soboty na niedzielę. "W celu uniknięcia nieprzyjemnych incydentów prosimy nie wychodzić do miasta i nie chodzić po kampusie. Prosimy o pozostanie wewnątrz budynku akademika" - czytamy.O sprawie poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Facebooku.

Protest ONR w Białymstoku

Narodowcy protestowali przeciwko premierze spektaklu "Biała siła, czarna pamięć" na podstawie książki Marcina Kąckiego o nienawiści na tle narodowym czy wyznaniowym w Białymstoku.

Reprezentanci Młodzieży Wszechpolskiej i zbliżonych środowisk stali przed Teatrem Dramatycznym z transparentem "Poznań przeprasza za Kąckiego". Mimo protestu premiera się odbyła."Zero tolerancji dla nowotworu"

ONR protest połączył z obchodami rocznicy powstania organizacji. Z tej okazji odbyła się msza prowadzona przez ks. Jacka Międlara, a później przejście ulicami Białegostoku. - Zero tolerancji dla ogarniętej nowotworem złośliwym Polski i Polaków. Zero tolerancji dla tego nowotworu. Ten nowotwór wymaga chemioterapii (...) i tą chemioterapią jest bezkompromisowy narodowo-katolicki radykalizm - mówił Międlar podczas mszy.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
14 faktów z czasów PRL, których wstyd nie znać! [QUIZ]

Które igrzyska olimpijskie zbojkotowała Polska w 1984r.?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Komentarze (348)
Politechnika Białostocka ostrzega zagranicznych studentów przed ONR-em. "Nie opuszczajcie pokojów"
Zaloguj się
 • better.life

  Oceniono 1 raz 1

  Osoba, która poprosiła zagranicznych studentów o niewychodzenie, powinna stracić pracę, a ONR i MW powinny zostać zdelegalizowane. Wymagam tego drugiego, jeśli mam płacić w Polsce podatki.

 • renata124

  Oceniono 2 razy 0

  Czym różni się radykalizm katolicki od Islamskiego ? dlaczego ONR organizuje marsz i ktoś na to pozwala ? czy to nie są terroryści lokalni ? jeśli ktoś się ich boi tzn że działają po za prawem. A ten klecha to chyba do jakiegoś islamskiego seminarium chodził. Bo normalny człowiek by tego nie wymyślił aż przykro sieto czyta :(

 • awers777

  Oceniono 4 razy 0

  narodowo-katolicki to polska odmiana narodowego-socjalizmu Hitlera. ta sama nienawiść do obcych, do żydów (lub dodatkowo muzułmanów).
  jeszcze trochę i zwykły człowiek będzie bał się wyjść na ulice bo faszyści spod znaku ONR doczepia sie do niego za byle co.
  Gdyby Republika Weimarska zdecydowanie zareagowała na rosnący narodowy-socjalizm, gdyby kanclerz i rząd Niemiec zaczęły walczyć z brunatną siła, gdyby Liga Narodów wdrożyła sankcje na Niemcy - Hitler nie doszedł by do władzy i nie rozpętał wojny światowej.
  To ostrzeżenie przed Kaczyńskim, poplecznikiem wszelkiej maści marodowców

 • Jolanta Brodacka

  Oceniono 1 raz -1

  do tego doprowadził PIS ,ze nie mozna z domu lub z akademika wychodzic,porażka dla naszego kraju ,Odkad Rzadzi PiS to bedziemy w ciągłym strachu

 • 123waz

  Oceniono 1 raz -1

  i co na to polski rząd ????? brunatni mieli wieksze prawa od mieszkanców i zupelne pozwolenie polskiego wymiaru scigania. jestesmy krajem faszystowskim

 • duath

  Oceniono 3 razy 1

  Konstytucja RP, artykuł 13.: "Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa."
  Wklejam tak, dla sportu, bo w tym kraju nawet obywatele mają swoje prawa tam gdzie Słońce nie dociera.

 • xynat

  Oceniono 2 razy 0

  Brunatna hołota.

 • Oceniono 2 razy 0

  ONR to rozpuszczone dzieciaki, które w życiu miały wszystko i teraz oprócz nauki historii. Przyszedł jakiś złotousty, naopowiadał im jaka Polska może być wielka i potężna, tylko zapomniał czym takie ruchy są okupione. A więc kochani ONRowcy pamiętajcie, że zawsze kiedy takie osiołki jak wy dochodziły do władzy to na świecie było więcej martwych ludzi, więcej sierot po zabitych rodzicach, więcej zgwałconych kobiet, więcej kalek, więcej głodu, więcej chorób, więcej strachu, więcej żalu i goryczy i dotyczy to także Was i Waszych rodzin, bo zawierucha nie ominie nikogo!

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 4 razy 2

  Pachnie mnie to jakąś prowokacją tego "Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich" ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX