Kolejne "serdeczne" przywitanie Dudy z Kaczyńskim. Prezydent wyciąga rękę, a prezes...

Pojawił się kolejny argument za tezą forsowaną przez część komentatorów, że Jarosław Kaczyński nie pała szczególną sympatią do Andrzeja Dudy. Podczas przywitania obu polityków w Gnieźnie, prezes PiS nie zaszczycił "swojego prezydenta" choćby spojrzeniem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Chodzi o sytuację, która miała miejsce przed uroczystą mszą w Gnieźnie z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski.

Po wejściu prezydenta do katedry, prezes PiS przywitał głowę państwa w chłodny, zdawkowy sposób. Mało tego - jak uchwyciły kamery telewizji TVN24, Kaczyński nawet nie zaszczycił Andrzeja Dudy spojrzeniem. Na nagraniu widać wyraźnie, że polityk patrzy w dokładnie przeciwnym kierunku niż prezydent.

Fot. TVN24/X-news

Niektórzy komentatorzy wychwycili również, że Kaczyński nie podniósł się z miejsca podczas wejścia prezydenta do katedry, czego wymaga protokół dyplomatyczny.To jednak wyjaśnić już łatwiej - choćby wiekiem prezesa czy zwykłym zmęczeniem. Tym bardziej, że nagranie z katedry pokazuje, jak Kaczyński chwilę później już stoi i wita się z Dudą. Trudniej zrozumieć natomiast jego zimne, "puste" spojrzenie.

"Dwugłos władzy" i filmik z internetu

Dociekania na temat tego, kto wyznacza w Polsce faktyczne kierunki władzy, a kto jest politycznym "pionkiem", zaostrzyły się po wystąpieniach Dudy i Kaczyńskiego podczas obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej. Część obserwatorów życia politycznego oceniła jednoznacznie - smoleński "dwugłos władzy" ujawnia, że to prezes PiS rozdaje karty.

Ich teza dostała nieoczekiwane wsparcie. Po sieci zaczął krążyć filmik, na którym uchwycono moment przywitania obu polityków w rocznicę katastrofy. Widać tam wyraźnie, jak prezydent zabiega o uścisk dłoni Kaczyńskiego, co ostatecznie kończy się chłodnym wyciągnięciem ręki ze strony prezesa.

Fot. TVN24/X-news

Czy są to wystarczające dowody na potwierdzenie tezy, że faktyczną władzę w Polsce sprawuje Kaczyński - trudno powiedzieć.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (529)
Kolejne "serdeczne" przywitanie Dudy z Kaczyńskim. Prezydent wyciąga rękę, a prezes...
Zaloguj się
 • Wacław Sadowski

  0

  Co za magnes ma prezes w ****e , gdy widzi prezydenta RP ? Cham bez wychowania czy celowo i złośliwie to robi , a może nie wie o co chodzi ? Taż ignoruje Prezydenta na oczach Narodu i świata !Obraża mnie tak czyniąc .

 • 46niunia46

  0

  burak zawsze bezie burakiem. Mamusia źle wychowała, a w takich pretensjach była, nawet bachorów na podwórko nie wypuszczała.

 • damphpu

  0

  Dziwię się, a właściwie nim się nie dziwię, gdyż to człowiek bez honoru, godności osobistej (nie mówiąc o godności swojego Urzędu). Każdy zwyczajny człowiek jak jest poniżany to odpowiednio zareaguje, a w przypadku tego człeka myślę, że i tak będzie dalej podlizywał, usługiwał swojego Pana. Swoją postawą, jako głowa Państwa poniża cały naród, gdyż On nas reprezentuje. A niestety taki człek nas reprezentuje.

 • apm1947

  Oceniono 1 raz 1

  Prezes nienawidzi Dudy. Wystawiając Dudę do wyborów prezes myślał,że on je przegra. Prezes zazdrości po prostu tego stołka i obawia się,że Duda z czasem może się uniezależnić. Poza tym prezes, jak widać , mimo wychowania żoliborskim salonie ,a nie na podwórku okazał się zwykłym chamem.

 • robur.zabojca.kur

  0

  Wyreżyserowany spektakl mający na celu stworzenie wrażenia konfliktu między kurduplem, a wazeliną. Dzięki temu można sugerować, że wazelina jest niezależny. A media jak te pelikany...

 • franconus

  0

  Kiedy na to patrzę, mam dwa odczucia:

  1) Przecież sam d... ręki bym nie podał.
  2) Ale cham z tego prezesa. Całkowity brak kultury, respektu dla drugiego człowieka.

  Że są niespójne? Cóż, żyjemy w takich czasach, że nawet największe absurdy stały się już smutną rzeczywistością!

 • mitki

  0

  Ojejku no się nie lubieją i cóż z tego.

 • snowbird1

  0

  Pic na wode. Kaczynski chce poprawic opinie o Dudzie, ze oto Duda wcale nie jest jego marionetka skoro robi cos czego Kaczynski nie lubi. Taka polityczna zagrywka grubymi nicmi szyta obliczona na miekka opozycje.

 • yoomann

  0

  kiedyś sie mówiło ze stary kawaler jest zgorzkniały to chyba idealnie pasuje do działania dziadka Jarka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX