"Newsweek": Wulgarna wiązanka po feralnym głosowaniu. Kukizowi całkiem puściły hamulce

1. "Pier... się, Kornel" - tak, według "Newsweeka", miał wykrzyczeć Paweł Kukiz
2. Takie słowa do Kornela Morawieckiego padły w trakcie zebrania partii
3. Lider Kukiz'15 miał oskarżyć marszałka o faworyzowanie interesów syna

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nie milkną echa sytuacji, do której doszło dziś podczas nerwowych obrad Sejmu. W ich trakcie debatowano o kandydaturze prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Żeby zablokować przepchnięcie go do składu sędziowskiego przez PiS, posłowie opozycji umówili się, że solidarnie zbojkotują głosowanie. Dzięki temu, w teorii, mieli pozbawić Sejm kworum, czyli obecności co najmniej połowy posłów. W takiej sytuacji głosowanie byłoby nieważne.

Z pomysłu wyłamało się jednak siedmioro posłów Kukiz'15, w tym m.in. Małgorzata Zwiercan i Kornel Morawiecki. Sęk w tym, że ten drugi w chwili oddawania głosów był nieobecny na sali obrad, a z jego "maszynki" do głosowania skorzystała Zwiercan.

- Pani poseł wiedziała, że tak chcę głosować. Na chwilę wyszedłem i zagłosowała. Tutaj nic się nie stało w sensie moralnym. Raczej wyjmowanie kart jest większym nadużyciem - tłumaczył później marszałek senior.

"Zależy ci tylko na karierze syna"

Wyłamanie się z pomysłu nie zostało dobrze odebrane przez Platformę i Nowoczesną. Ale również posłowie ugrupowania Kukiz'15, w tym zwłaszcza jego lider, byli zawiedzeni zachowaniem Morawieckiego.

Skutkiem dzisiejszego zdarzenia było natychmiastowe wyrzucenie Zwiercan z klubu poselskiego. Morawiecki zrezygnował sam, bo - jak stwierdził - był przeciwny usunięciu posłanki.

Ale do najbardziej burzliwych dyskusji wśród członków Kukiz'15 miało dojść za zamkniętymi drzwiami. "Z relacji posłów wynika, że Kornel Morawiecki bronił tam swojej decyzji, tłumacząc, że Kukiz'15 nie powinno dołączać do opozycji totalnej, bo PiS, choć popełnia błędy, to jednak wprowadza dobre zmiany" - czytamy na stronie "Newsweeka".

- Paweł wykrzyczał w kierunku Morawieckiego: "Pier się, Kornel. Zależy ci tylko na karierze syna" - usłyszeli dziennikarze tygodnika od dwóch niezależnych źródeł. Te słowa w trakcie spotkania posłów Kukiz'15 miały paść kilkukrotnie.

Chodzi oczywiście o Mateusza Morawieckiego, syna marszałka seniora, który w rządzie Beaty Szydło pełni funkcję wicepremiera.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Kto to powiedział: polski polityk czy postać z 'Gwiezdnych wojen'?

Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (410)
"Newsweek": Wulgarna wiązanka po feralnym głosowaniu. Kukizowi całkiem puściły hamulce
Zaloguj się
 • flymen22

  0

  Udaje funkcję wicepremiera.

 • winteras12a

  Oceniono 5 razy 5

  grdyka korale narade hurcie jadacy klubow forsuj grozac

 • octopus_buster

  0

  Kukiz to przywódca-naturszczyk. Obcykał się na koncertach, gdzie wystarczy parę frazesów i pomachanie skórą, nomen omen. No i wszedł do polityki. Jednak, pomimo demonstrowanego prostactwa, nie jest psychopatą, co skazuje go na ostateczną porażke. Doskonale zdaje sobie sprawę, ze z lewa i prawa go dym.ją, I to go frustruje, gdyż nie jest wystarczająco bezwzględny, aby uciąć komuś łeb. To nie jest polityk. To owieczka która stanęła naprzeciw stada wilków, myśląc że ma za sobą całe swoje owcze stado. Rzecz w tym, że to stado za nią to też wilki, które za chwile zaczną jej samej podgryzać ogon.

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 3 razy 3

  nie wiem dlaczego Morawiecki ma nimb wielkiego wojownika o niepodległość a w zasadzie to w PRL praktycznie kolportował jedynie ulotki
  może czas zdjąć aureolę ...

 • jmarkowi

  Oceniono 3 razy 3

  Wziął sobie takie szuje do partii, to go teraz wyru...ają koncertowo... Tak się kończy zawsze udział komediantów w polityce - patrz Polska Partia Przyjaciół Piwa i temu podobne bzdury...

 • Mariusz Filiński

  Oceniono 2 razy 2

  Dla mnie Kukiz był wyrazem gadania na haju, nie wiem czy przyjął
  większą dawkę ale po raz pierwszy powiedział PRAWDĘ...........

 • 12345janka

  Oceniono 2 razy 2

  Tak to jest jak staruchy zostaną wpuszczani do sejmu i senatu. Dotyczy to również PiS-owskich dziadków z karłem na czele.

 • sulaw_z_pis

  Oceniono 3 razy 1

  samo podsłuchanie do duupy. A czy jest nagranie?
  Jak nie ma, to kukiz wygrywa.
  Co nie zmienia faktu, że to podnóżek PiS i kleru. Razem ze swoimi pajacami z ONR.

 • ppo

  Oceniono 4 razy -4

  No i prawidłowo! Kogo mamy wspierać, jak nie swoje dzieci? Jeśli dla kogoś jakieś ideały są ważniejsze nisz rodzina, to niech nie zakłada rodziny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX