Grupa niemieckich neonazistów zaatakowała Polaków. Musiała ich rozpędzić policja

1. W Löcknitz neonaziści zakłócili adresowane do Polaków publiczne spotkanie
2. Próbowali ich obrażać, używając nacjonalistycznych i antypolskich haseł
3. Na miejsce przyjechało dziewięć policyjnych radiowozów

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Locknitz to miasteczko w kraju Meklemburgia-Pomorze Przednie, w którym 10 proc. mieszkańców stanowią Polacy. To właśnie dla nich Regionalne Biuro Edukacji, Integracji i Demokracji (RAA) zorganizowało w środę spotkanie, na którym rozmawiano o niemieckiej polityce wobec imigrantów. W tym regionie mieszka 80 imigrantów i - jak mówi burmistrz - "nie ma aktualnie żadnych problemów" z tym związanych.

Neonaziści zakłócają spotkanie

Okazało się jednak, że problemy mają działacze Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec (NPD). I to akurat z Polakami. Spotkanie zostało przerwane przez grupę neonazistów z lokalnym politykiem NPD na czele. Pomimo zakazu weszli oni do sali, a polityk stanął przed uczestnikami spotkania, obrażając ich skrajnie nacjonalistycznymi i antypolskimi hasłami.

Na miejsce przyjechało dziewięć policyjnych samochodów. Policjanci zmusili neonazistów do opuszczenia budynku, a następnie zabezpieczali dalszą część spotkania oraz pilnowali wystawy prezentowanej w innym budynku.

Zagrożenie radykalizmem

RAA zamierza kontynuować swój projekt. Jego ideą jest wspieranie pokojowego współżycia Polaków i Niemców w Locknitz oraz utworzenie w pobliskim Anklam Centrum Demokracji, które ma uświadamiać zagrożenia wynikające z prawicowego radykalizmu.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''Więcej o:
Komentarze (294)
Grupa niemieckich neonazistów zaatakowała Polaków. Musiała ich rozpędzić policja
Zaloguj się
 • angella angella

  0

  Media nakręcają ludzi co za tym idzie co słabsze jednostki szukają podobnych tworzą chore grupy i zieją nienawiścią.

 • darazetes9898

  Oceniono 2 razy 0

  wszyscy mowia jest wojna z ISLAMEM jest INWAZJA NIE DZIELMY SIE MY BIALI LUDZIE . a ja mowie nie JAK SWIAT SWIATEM NIGDY NIEMIEC NIE BEDZIE POLAKOWI BRATEM !

 • darazetes9898

  Oceniono 1 raz 1

  niemcy to najwieksi ludobojcy swiata nieukrarani gardzacy slowianami do obledu ! Zdolni do powtorzenia Holocaust dzis teraz . Dziesiatki razy widzialem w niemczech jak sobie hajlowali , nawet za granica . kultywuja kapliczki SS manskie w piwnicach ratuszy tez widzialem , przeklety narod , a polacy im gniata gruche w zachwyceniu ,, bluzniac oblednie na Rosje dzieki ktorej Polska nie stala sie hitleria ! I nie wcinajcie sie tutaj ze Stalinem Stalin mordowal wlasny narod niemcy morodowali glownie slowian.

 • wzl_1946

  Oceniono 3 razy -1

  Nazizm, jak sama nazwa wskazuje (skrót od niem. Nazionalsozialismus) jest ideologią lewicową. Od kiedy to socjaliści są prawicą???

 • bog43

  0

  a nie mogli zaatakować polskich pisnazioli ?

 • berek-oberek

  Oceniono 2 razy 2

  No tak, polaczki myśleli, że są lepsi od "muslimów". A tu nie. Też są ze wschodu.

 • madass07

  Oceniono 1 raz -1

  niemcy to śmieci a IIWŚ nigdy się nie skończyła dla tego zdegradowanego moralnie i psychicznie narodu. Każdy o zapędach ss łącznie z bękartami nazistów po wojnie winni być wyeliminowani to by już o nazizmie tylko w szkole się uczyło a nie pozwalało na takie ekscesy i pozwalało na istnienie organizacji "Cicha pomoc" która jawnie wspiera byłych ssmanów i nazistów, którzy uważają się za pokrzywdzonych i honorowych a obozy koncentracyjne za coś jak najbardziej właściwego. Zawsze było wiadomo, że to chory naród.

 • imw

  Oceniono 3 razy -1

  NPD to skrajnie lewicowy radykalizm.

 • michu-najlepszy

  Oceniono 2 razy -2

  POpaprańcy nie szukajcie winy u Niemców tylko u siebie. Wasza polityka wygoniła za chlebem Polaków a że Polacy są pracowici i w potrzebie ponieważ własne państwo wygnało Ich na banicję, więc są przez miejscowych nie mile widziani. I jeszcze macie czelność w własnym kraju Im ubliżać wyzywać od pijaków,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX