Pijany motorniczy zabił 3 osoby. Teraz wyszedł na wolność, przez nową opinię

1. Pijany motorniczy tramwaju zasnął i spowodował wypadek w Łodzi w 2014 r.
2. Zginęły 3 osoby, a Piotra M. skazano nieprawomocnie na 13,5 roku więzienia
3. Teraz wyszedł z aresztu. Biegły ocenił, że mógł zasnąć z powodu astmy

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

O zwrocie w tej głośnej sprawie informuje łódzka "Gazeta Wyborcza". Jak podają dziennikarze, właśnie z aresztu wyszedł Piotr M., który został skazany nieprawomocnie na 13,5 roku więzienia po wypadku tramwajowym, do którego doszło w 2014 r. w Łodzi. Mężczyźnie postawiono wówczas zarzuty jazdy po alkoholu, spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Od dwóch ostatnich obrońca Piotra M. się odwołał, dlatego w tej sprawie toczy się apelacja.

Nowa opinia biegłego

Teraz, jak informuje "Wyborcza", powołując się na "Dziennik Łódzki", M. opuścił areszt po nowej opinii biegłego neurologa. Biegły stwierdził, że do utraty przytomności motorniczego mógł się przyczynić nie alkohol, lecz astma. O zwolnieniu mężczyzny zdecydował sąd. TVN24 precyzuje, że decyzja została podjęta podczas rozprawy apelacyjnej i przypomina, że wcześniej biegli nie stwierdzili u niego problemów ze zdrowiem i podważali fakt utraty przytomności.

Prokuratura uważa, że nie ma podstaw do zwolnienia mężczyzny i chce decyzję zaskarżyć - podaje "Gazeta Wyborcza". Niezależnie od zwolnienia Piotra M. z aresztu, apelacja będzie się toczyła dalej.

Zginęły trzy kobiety

Przypomnijmy: po tragicznym wypadku śledczy ustalili, że prowadząc tramwaj linii 16 Piotr M. był pijany. Alkohol (wódkę i piwo) kupował na postojach. W czasie prowadzenia tramwaju najpierw zderzył się z autem, a później wjechał w pieszych. Trzy kobiety, które potrącił, zmarły. Motorniczy po wypadku miał ponad promil alkoholu w organizmie. Przyznał się, że po pijanemu spowodował wypadek. Okazało się, że ma zdiagnozowany alkoholizm.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!