Miarka się przebrała. Żona perkusisty Rolling Stones zabiera klacze z Janowa. Padły już dwie

1. Shirley Watts postanowiła zabrać dwie klacze ze stadniny w Janowie
2. W stadninie padły już dwie klacze żony perkusisty - Preria i Amra
3. Wcześniej Watts była szczęśliwa, że będą one pod opieką byłego już prezesa

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak informuje portal swiatkoni.pl, Shirley Watts zabierze z Janowa Podlaskiego pozostałe w stadninie dwie klacze, a także przychówek po padłych Prerii i Amrze.

Wczoraj, wskutek skrętu jelit, padła Amra. W połowie marca ten sam los - z powodu "nagłego zachorowania" - spotkał inną z klaczy żony perkusisty Rolling Stones - Prerię.

Obie klacze - Preria i Amra - należały do stadniny koni Halsdon Arabians, której właścicielką jest stała bywalczyni dorocznej aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim Shirley Watts, żona perkusisty zespołu Rolling Stones. Oba konie zostały niegdyś kupione przez Watts właśnie na aukcjach w Janowie.

Byli pod wrażeniem byłego prezesa

- Wydzierżawiłam je do Janowa Podlaskiego, ponieważ byłam pod wrażeniem tego, że klacze będą pod opieką Marka Treli - człowieka, którego podziwiam i darzę zaufaniem. Żałowaliśmy i byliśmy smutni, kiedy był on odwoływany ze swojego stanowiska - napisała Watts w odpowiedzi na pytanie Agnieszki Gozdyry, dziennikarki Polsat News.

I dodała: - Pozostałe dwie klacze, które jeszcze są w Janowie, zabierzemy i przetransportujemy z powrotem do Anglii.

Śledztwo trwa

Obecnie trwa postępowanie, które ma wyjaśnić przyczyny zgonu klaczy. Ma je osobiście przypilnować Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro, o co prosi minister rolnictwa, Krzysztof Jurgiel.

"Zależy mi na drobiazgowym i rzetelnym przeprowadzeniu śledztwa oraz wykryciu sprawców bądź sprawcy zgonów klaczy" - napisał w swoim oświadczeniu minister Jurgiel.

Prokurator Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie powiedziała, że sprawa klaczy Amry została dołączona do śledztwa prowadzonego przez tę prokuraturę, dotyczącego przestępstwa niegospodarności.

Odwołani prezesi

Prezesi stadnin koni arabskich: Marek Trela z Janowa Podlaskiego i Jerzy Białobok z Michałowa oraz inspektor ds. hodowli koni Anna Stojanowska zostali zdymisjonowali przez prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych 19 lutego. Decyzja ta spotkała się z oburzeniem środowiska w kraju i za granicą, wiele krytycznych głosów padło ze strony polityków opozycji i mediów.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (582)
Miarka się przebrała. Żona perkusisty Rolling Stones zabiera klacze z Janowa. Padły już dwie
Zaloguj się
 • enpag27

  0

  Czy gorszy sort może gdzieś się poskarzyć na działanie władzy? Co można zrobić żeby tę niszczycielską machinę zatrzymać?

 • scarletscarab

  0

  Zero tym sie i tak nie zajmie, zeby sobie rak nie pobrudzic, a poza tym zna sie na koniach tak jak i pisowski "prezes" stadniny. A dołączajac to do "śledztwa prowadzonego przez tę prokuraturę, dotyczącego przestępstwa niegospodarności" pisy usiluja zwalic wine za te klacze na poprzedni zarzad, ktory sami wypieprzyli.

 • fields1

  Oceniono 1 raz 1

  Klacze poszły w pizd...
  Tragedia ;)

 • anwdin-san

  Oceniono 2 razy 2

  Żona perkusisty Rolling Stones zabiera klacze z Janowa. Padły już dwie
  -------------------------------------------------
  Najwyraźniej nie rozumie dobrej zmiany. Trzeba jej to wytłumaczyć.
  A zmiana jest dobra. Z PO padła tylko jedna, a po zmianie już dwie i należy mieć nadzieję, że będzie jesszcze lepij.
  Chwalmy Pana!!!

 • eichel24

  Oceniono 2 razy 2

  PIS-dzielce powinni odwołać wszystkich kierowników schronisk dla zwierząt i jednym ruchem załatwią problem bezdomnych psów i kotów-mocna zmiana!

 • miqlec

  Oceniono 2 razy 2

  No cóż... Dojna zmiana... Stanowiska dla miernot i niekompetentnych hobbystów. Byle byli krewnymi lub znajomymi odpowiednich osób. Wszystkie przekręty platformersów to mały pikuś przy tej rozwałce, którą zafundowała nam Paranoja i Schizofrenia.

 • normalny_pan

  Oceniono 2 razy 2

  Obawiam się tylko, że większości ludzi w Polsce (tych głosujących...) może to nie obchodzić albo tylko ocenią to negatywnie i na tym koniec a prawda jest taka że przez takie nieodpowiedzialne ruchy jak te ze stadniną traci się pozycję, opinie na świecie daleko bardziej aniżeli przez głupie wypowiedzi polityków czy niezgodne z prawem ustawy.

  Po raz kolejny apeluje do wyborców PIS - idźcie po rozum do głowy zanim będzie za późno !
  To co narobiliście i tak będzie trzeba sprzątać i odbudowywać 10 lat...

 • astronombosy

  Oceniono 1 raz 1

  Miarka się przebiera. Do zwykłych ludzi nienawidzących pisu, kilka tygodni temu dołączyły opony, a teraz konie i zaspół The Rolling Stones. Wszystko to kojarzy się z drogą, przemieszczaniem i toczeniem. To jawne znaki, że na szczęście pis daleko nie zajedzie.

 • realistas

  0

  Skoro nie potrafią opiekować się końmi to nie powinni ich trzymać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX