Komentarze (312)
Na mapie praw aborcyjnych Polska jest żółtą wyspą. PiS chce, żeby stała się czerwoną
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • maxxx35

  Oceniono 5 razy 3

  no i na tej mapce widać, gdzie jest właściwe miejsce Polski....

 • Piwo Jasne

  Oceniono 6 razy 4

  Dlaczego tego nie usunęliście . Widzę że moderatur ślepy jest. Podobny komentarz umieściłem normalnie i został usunięty z powodu zbyt dużej ilości plusów oraz zapewne z powodu mojego nicka co od jakiegoś czasu obserwuję nawet przy komentarzach bardziej neutralnych niż ten.
  @Ryszard Kubaszko
  Te czarne Rottweilery nie cofną się przed niczym wierni w Polsce dali im palec a oni połykają całego człowieka.
  Oni nie poprzestaną tylko na całkowitym zakazie aborcji pójdą dalej .
  Marzenie Epidiaskopu to czarne oznaczające całkowity zakaz miesiączki onanizmu i penalizacja grzechów wyznawanych na spowiedzi polskich wiernych .
  Na tym Epidiaskopat nie zakończy. Dalej będzie oponował za karaniem za onanizm i za karaniem za miesiączkę. To też są morderstwa takie same perfidne jak aborcja , a może nawet bardziej perfidne od aborcji bo niedające nawet szansy na fundamenty życia. Jeden wytrysk to wpuszczenie do kanalizacji miejskiej parę milionów niedoszłych istnień ludzkich czyli morderstwo seryjne. Miesiączka to świadome wyrzucenie do klozetu komórki jajowej która miała szansę być zygotą a potem płodem a na końcu dzieckiem
  Dalej żeby nie było wygodnie Polakom.]
  Wprowadzić penalizację grzechów wyznawanych na spowiedzi przez wiernych.
  Przykład
  10 lat więzienia za cudzołóstwo , przespanie się z sąsiadką z przeciwka.
  5 lat więzienia za nieprzestrzeganie nałożonych przez KK postów "żarcie mięsa w piątki"
  3 lata więzienia za nieprzeżegnanie się znakiem krzyża przed kościołem .
  7 lat więzienia za niemodlenie się rano wieczorem i w południe.
  20 lat więzienia za nie uczestnictwo we mszach świętych "nie tylko tych w niedziele i święta"
  1 rok za kłamstwo na spowiedzi
  12 lat więzienia za nieprzystępowanie do spowiedzi i komunii świętej
  Do roboty panie Zorro.

 • tygrys102

  Oceniono 5 razy 3

  ciekawe co osły sejmowe zrobią, kiedy zostaną zgwałcone ich córeczki...?

 • okoiwo

  Oceniono 5 razy 3

  nie do pojęcia dla mnie jest, że w kwestii ciąży wypowiadają się i decydują ludzie w wieku starczym!

 • jargro.beauty

  Oceniono 5 razy 3

  w superstacji.TV wczorajsze wyniki sondy w proporcji 90% za zostawieniem przepisów do 10% za zmianą wskazują że suweren nie chce zmian.Dlaczego rządząca partia podobno "słuchająca głosu suwerena" chce na siłę uszczęśliwiać mniejszości( to samo było z Elbanowskimi). Dlaczego w spornych sprawach nie wprowadza się referendum które miało być najważniejszym orężem prezydenta w kontakcie z "suwerenem"

 • mark234

  Oceniono 14 razy -8

  Aborcja to zabójstwo i powinna być karana dożywociem lub wyrokiem 25 lat. Rocznie zabijane jest miliony niewianych dzieci, cywilizacja śmierci jak mówił JP2.

 • zdanowicz

  Oceniono 9 razy -1

  Prawdziwy europejczyk zabija niechciane dzieci jak sugeruje GW.

 • zdanowicz

  Oceniono 11 razy -5

  Mordowane dzieci też by chciały żebyśmy byli czerwoną plamą.

 • 100n

  Oceniono 6 razy -2

  No proszę jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
  Jeszcze niedawno Tusk chciał z Polski robić drugą Irlandię, zieloną wyspę na mapie Europy.
  Teraz GW koloruje mapy inaczej :) Użyjmy koloru czerwonego - to robi wrażenie. Śmiechu warte. Gdyby nas pokolorowano na czerwono wyglądalibyśmy jak Irlandia. I tyle.
  Jeżeli chodzi o aborcję to zwykłe barbarzyństwo - maskowane tylko rozmywaniem pojęć. Dla mnie nie ma różnicy między dzieckiem które dopiero co się urodziło a dzieckiem które za chwilę się urodzi. Zatem skoro dziecko tuż przed porodem, będące w macicy kobiety, nadal jest dzieckiem to logicznym jest, że jest nim też 10 minut wcześniej, a nawet 1 dzień przed porodem. Cofając się dalej aż do momentu połączenie plemnika z jajeczkiem - nie jestem w stanie określić jakiegoś jednego momentu w którym byt w macicy kobiety ze zlepku komórek staje się dzieckiem. Konsekwencją jest to, że aborcja zawsze oznacza przerwanie życia ludzkiego. Osobną sprawą jest poziom praw przysługujących bytowi ludzkiemu na różnych etapach życia. Oczywiste jest, że byt ludzki 18 lat po narodzinach ma inne prawa niż byt ludzki 2 lata po narodzinach. Byt ludzki 2 lata po narodzinach ma też inne prawa nić byt ludzki 4 czy 5 miesięcy przed narodzeniem. Jedno prawo jednak powinno być przestrzegane zawsze - prawo do życia. To prawo do życia może być naruszone tylko kiedy zagrożone jest prawo wyższe. W tym wypadku prawem wyższym jest prawo do życia matki - zresztą nawet ta wyższość wynika wyłącznie z faktu, że śmierć matki oznacza zazwyczaj śmierć dziecka czyli wybierając jedną śmierć zamiast dwóch możemy mieć jakieś usprawiedliwienie.

 • felusiak1

  Oceniono 6 razy 2

  Trzeba było głosować w wyborach. Lenistwo i ignorancja ma swoje konsekwencje.
  Zamiast grać na smartfonie w bzdurne gry nalezało zainteresować się rzeczywistościa.
  Zandberg mówi mi, ze wiekszość Polaków nie jest przeciwna aborcji. To dlaczego ta wiekszość nie głosowała?
  Polityka odbywa się w wyborach a nie w sondażach.

 • blue911

  Oceniono 8 razy 4

  Ksiezom wolno wszystko. Obywatelowi coraz mniej.

 • blue911

  Oceniono 6 razy 2

  Bantustan! Nic dziwnego,ze miliony Polakow wyjechalo I bedzie wyjezdzac z tego chorego kraju! A jaki wstyd w Europie - zacofanie jak za Mieszka.

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy 3

  Dobra zmiana. Kierunek - trzeci swiat......

 • z_b2

  Oceniono 3 razy 1

  "Polskę stać na cud gospodarczy", możemy świecić na czerwono jak Irlandia.

 • zuuuraw

  Oceniono 9 razy -1

  "Prawa aborcyjne" - brzmi fajnie, trochę lepiej dla ucha niż prawo do zabijania dzieci w łonie matki, wysysania 7-, 8- miesięcznych płodów odkurzaczem, sztucznych częściowych porodów 8-miesięcznych płodów, z pozostawieniem głowy w ciele matki, wyssanie z niej płynu mózgowego, rozkawałkowywanie żyjącego płodu w ciele matki i wyssanie resztek odkurzaczem. (typowe praktyki w USA).
  A nic o prawach do życia tych nienarodzonych dzieci ?
  Ta zielona półkula północna to obszar największego holocaustu w dziejach świata, holocaustu małych, nienarodzonych dzieci.

 • naszpanrobert

  Oceniono 6 razy 2

  Kolor czerwony. Tam panuje cywilizacja milości.

 • onetimetrader

  Oceniono 4 razy 2

  Wlasciciele biur podrozy juz zacieraja rece ... Abort Tours do Niemiec, Czech, Slowacji czy nawet na Ukraine ... Way to go !!!

 • 270203mk

  Oceniono 7 razy 3

  Co zrobić, aby reszta Europy była też "czerwona"? Należą ją podbić ! PiS da radę ! Marszałek Kaczyński będzie współczesnym krzyżowcem. I nawet Czesi będą się "kriżować" !

 • mdn

  Oceniono 7 razy 5

  Klinika w Schwedt już zaciera ręce.

 • rakso88

  Oceniono 6 razy 0

  Wystarczy nie uprawiać seksu, jeżeli nie jest się gotowym na dziecko. Problem solved!

 • ragnah

  Oceniono 13 razy -7

  Podżegaczy aborcyjnych należy przestrzec: propagowanie dzieciobójstwa nie jest niczym dobrym i niesie konsekwencje, o których mogą Wam powiedzieć (laiccy) terapeuci i (laiccy) psychiatrzy. Nawet jeśli uwierzycie, że aborcja to tylko zabieg medyczny, to nie będzie tak samo, jak po wyrwaniu zęba...

 • lendo

  Oceniono 4 razy -2

  Po raz pierwszy jesteśmy w tej samej lidze co Japonia i Korea Płd - jakoś mi sie nie śpieszy do standardów Chin i Rosji

 • mr.bonobo

  Oceniono 1 raz 1

  Gonimy czołówkę :-D

 • bardotka35

  Oceniono 5 razy 1

  To prawda w najbardziej fantycznych krajach islamu, jest bardziej liberalnie, a nawet inwestują w invitro. Kraje afryki na mapie to kraje katolickie, oczywiście u nas cicho, co tam kler wyprawia, ale mordują nawet małe dzieci, bo widzą w nich Szatana. A w Polsce wchodzi ustawa.....mordujemy kobiety bo jesteśmy przez celibat zaburzeni....Kilka setek kobiet rocznie umrze z powodu ciąży pozamacicznej, kobiety z poronieniem w katolickim Salwadorze trafiają do więzienia, macica jest miejscem badania przez prokuratorów jako miejsce zbrodni. Islam tak nim straszono i zapomniano powiedzić, że katolicy historycznie w bestialswie prześcigneli islam. I co polaczki robią, palą chociaż kościoły razem z mordercami swoich kobiet? Mówi się czym naprawdę jest ta ustawa....mordowaniem kobiet?

 • ampolion

  Oceniono 10 razy -4

  Ja też! To był powód dla którego głosowałem na PIS.

 • kylax1

  Oceniono 8 razy 0

  Nawet muzułmańska Turcja ma aborcję na życzenie kobiety. Polska to zadupie na skalę światową w stylu Nikaragui i innego Hondurasu.

  PS: Poprawcie mapkę, bo w stolicy Meksyku, Distrito Federal, aborcja jest legalna na żądanie kobiety

 • merkury-3

  Oceniono 11 razy 1

  Watykanskie spasione chciwe katabasy zamieniaja ten kraj w swoja kolonie szkoda ze komunistom nie udalo sie zlikwidowac tej organizacji nazywajacej sie kosciolem katolickim mamiacym naiwnych bajkami o zyciu wiecznym za zloto i wladze

 • noelkabat

  Oceniono 9 razy 1

  Boze co oni robia ztego kraju!? Istne sredniowiecze!!! To nie kseza i Kaczynski beda wychowywac dzieci bez konczyn i organow wewnetrznych tylko biedne, nieszczesliwe matki - katoliczki i to ma byc religia milosci blizniego!!!? Kretynska czesc Polakow wybrala nam takie rzady!

 • pyosalpinx

  Oceniono 4 razy 0

  na czele na czerwono prymitywne kraje arabskie....blad myslowy...to ze zakaza w Polsce aborsji jak u Arabow to nie znaczy ze Polacy beda mnozyc sie jak kroliki....jak w Afryce

 • sorrry

  Oceniono 6 razy -2

  To będzie kolejny zdecydowany krok w kierunku wytępienia w Polsce wpływów watykańskiej agentury!

 • Rafal Pittner

  Oceniono 6 razy 2

  droga gazeto, za którą zresztą płacę. mieszkam w Irlandii i zapewniam że aborcja jest tutaj legalna. A po wydarzeniu sprzed kilku lat , kiedy odmówiono usunięcia obumarłego płodu a po tym matka zmarła natychmiast zmieniono przepisy. Teraz , kiedy życie matki jest zagrożone NATYCHMIAST dokonuje się aborcji. Także w przypadku , kiedy matka przychodzi do lekarza i mówi ,że jest prawdopodobne że w wyniku nie chcianej ciąży gotowa jest popełnić samobójstwo. Wtedy lekarz NIE MOŻE odmówić usunięcia płodu. Strasznie mi smutno kiedy myśle o Polsce...

 • timbwolf3

  Oceniono 1 raz 1

  hehe, afrykanskie panstwa nieislamskie na czerwono/pomaranczowo. Rozwiazlosc, ignorancja, ciemnota i kultywowanie tradycji poligamicznych doprowadzily do rozwoju HIV, syfa, rzezaczki i niechciancyh ciaz. Aborcja jest tu traktowana jak cos normalnego, opowiada sie o niej jak nic nieznaczacy fakt, albo sie ja wykonuje w domu wlewajac plyn do mycia naczyn wiadomo gdzie, albo placi dolara w 'klinice' chinskiej, dla ktorej , obok leczenia malarii, jest to glowne zrodlo dochodu. Zgroza

 • misiu-1

  Oceniono 10 razy -2

  Kolorowanie jest błędne. Kraje pod panowaniem lewactwa powinny być zaznaczone na czerwono, jak flaga sowiecka, a Polska zieloną wyspą, przyjazną dla dzieci.

 • pissucks

  Oceniono 2 razy 0

  Prawie połowa Afryki popiera zakaz aborcji, a co, my jesteśmy gorsi?

 • kar.as

  Oceniono 15 razy -3

  Skowyt dzieciobójców na łamach Gazety jest największy. Dlaczego? Może to miejsce, gdzie kanalie znajdują swoich i mogą się powspierać? Pomarzyć - ot - choćby o zabiciu jak największej liczby dzieci? Zaiste - rycerstwo XXI wieku!

 • rikol

  Oceniono 4 razy 0

  Im bardziej dziki kraj, tym większe ograniczenia dotyczące aborcji. W Salwadorze kobieta po poronieniu idzie do więzienia, na wiele lat.

 • pix_d

  Oceniono 5 razy -1

  Patrząc na mapę to witamy w III świecie

 • Robert Polak

  Oceniono 4 razy -4

  A komu usuwać ciążę w Watykanie chyba że koledze z ambony który ma weszki łonowe i trza je wyłuskać paznokciami

 • kar.as

  Oceniono 10 razy -2

  Zwolennicy aborcji to zwykłe, obleśne cieniasy. Nieustraszeni pogromcy wdów, sierot i bobasów, żywcem rozrywanych w matczynym brzuchu. Fuj, oblechy... Was nawet mianem Australopiteków trudno nazwać...

 • derek.4

  Oceniono 4 razy 2

  Czerwony kolor najfajniejszy. Święty Jan Paweł II byłby zadowolony z dużej ilości takich krajów.

 • k.obian

  Oceniono 3 razy -1

  To teraz zamiast przepprowadzania aborcji w szpitalach, neda robione gdzies po piwnicach, bez odpowiedniego sprzetu i specjalistow, co spowoduje wzrost umieralnosci matek. Brawo PiS.

 • hosess

  Oceniono 5 razy -1

  z PiSem nie ma dyskusji,mają większość, zrobią więc wszystko co chcą, najgorszy będzie bajzel, który po sobie zostawią, o polityce międzynarodowej nie wspomnę, zostaniemy uchodźcami:(

 • kaminmal

  Oceniono 6 razy 0

  Kto wierzącą zmusza do usuwania płodu? Niech rodzi dziecko poczęte z gwałtu, niech go nienawidzi całe życie, niech sama umiera z powodu ciąży albo niech ma zmarnowane życie opiekując się dzieckiem-rośliną ( pewnie zostanie sama, bo partner będzie za wrażliwy żeby to z nią przeżywać). Ale nic to, w nagrodę będzie Niebo albo jak ją mocno los doświadczy, to może i świętą zostanie.

 • sunimica

  Oceniono 6 razy 2

  Wiele lat mieszkałam w kraju, gdzie aborcja jest legalna. Za każdym razem, gdy dowiadywałam się, że spodziewam się dziecka pierwszym pytaniem lekarzy było: Czy pani je zatrzymuje? I tu widzę problem. Problemem jest wsparcie dla kobiet po urodzeniu dziecka, które ma problemy zdrowotne. Z mojego doświadczenia wynika, że wsparcie ze strony hierarchów kościoła katolickiego jest do momentu narodzin. Później matka zostaje bez wsparcia z wieloma trudnymi wyzwaniami. Uważam, że kobieta powinna mieć prawo wyboru. I wsparcie, aby móc dokonać na spokojnie - i nie w pojedynkę.

 • chinskibadziew

  Oceniono 15 razy -1

  a Gazeta Wyborcza z Michnikiem na czele chce więcej aborcji np. takich jak odbyła się ostatnio gdzie dziecko konało bez pomocy medyków !?

 • d2b

  Oceniono 6 razy 2

  Patrząc na czerwone plamy na mapie odnoszę wrażenie, że chcą zrobić drugą Irlandię. Tyle, że będzie nam bliżej do Afryki. Tyle z odchodzeniem od murzynskości... :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX