Zamachy w Belgii, a "Do Rzeczy" chwali też zmiany w TVP [W TYGODNIKACH]

W tym tygodniu w czasopismach dominuje temat ataków islamistów w Brukseli. "Do Rzeczy" zauważa jednak poza tym, że "dzięki zmianom w TVP wreszcie słychać w Polsce nie tylko głos lewicy". O czym jeszcze przeczytamy po świętach?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zobacz wszystkie okładki>>>

"Bitwa o telewizję" to okładkowy temat nowego "Do Rzeczy". "Dzięki zmianom w TVP wreszcie słychać w Polsce nie tylko głos lewicy" - przekonuje tygodnik w podtytule. W środku zaś tekst Piotra Semki o dwukrotnych rządach prawicy w telewizji publicznej III RP, Wojciech Wybranowski o "wielkiej akcji lewicowo-liberalnych środowisk deprecjonującej TVP i Polskie Radio" oraz wywiad z Joanną Lichocką - byłą dziennikarką, obecnie posłanką PiS.

Ponadto w numerze rozmowa z Januszem Korwin-Mikkem, który twierdzi, że "zwolennicy PiS byliby zachwyceni wsadzeniem do więzienia tych z KOD i odwrotnie". Gen. Roman Polko ostrzega tymczasem, że gdyby w Warszawie doszło do zamachu na taką skalę jak w Paryżu czy Brukseli, to ofiar byłoby o wiele więcej, a Dominika Ćosić wspomina o hipotezie, że do tej pory terroryści nie organizowali zamachów w Belgii, bo mieli niepisaną umowę z tamtejszymi służbami. Więcej>>>

Co w nowym "Newsweeku"? "Rząd wziął się za Smoleńsk. Do biegłych wkroczyła policja, prokuratorów zdegradowano, a Antoni Macierewicz przegrał ze Zbigniewem Ziobrą walkę o nadzór nad nowym śledztwem. Czy teza o zamachu przetrwa?"- pyta Michał Krzymowski.

W numerze również wywiad z Mateuszem Kijowskim, liderem KOD, Tomasz Lis o tym, że "zło na świecie dawno nie miało się tak dobrze jak teraz", a także o ofiarach Amber Gold i najpiękniejszej drewnianej synagodze w Europie, która stanęła w Biłgoraju. Więcej>>>

"Wprost" okładkę poświęca atakom terrorystycznym w Brukseli. "Co nas ocali przed islamskim piekłem" - pyta tygodnik. "Kiedy ludobójczy dżihad zajęty jest pewnie wyszukiwaniem nowych celów i testowaniem naiwności zachodnich społeczeństw, celebryci wespół w zespół z politykami zajęli się memami i wymyślnymi emotikonami" - pisze Tomasz Wróblewski. A arabista dr George Yacoub twierdzi, że "Europa toleruje działalność radykalnych islamistów i zawiera z Turcją porozumienie, które sankcjonuje handel ludźmi".

Ponadto o Belgii jako przykładzie upadku państwa narodowego, źródłach dżihadu, pokazowych procesach Kremla oraz o tym, czy Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w ogóle się odbędą. Więcej>>>

Nowe "W Sieci" o aferze taśmowej: "Kelner przerywa milczenie". Tygodnik publikuje fragmenty książki sommeliera z restauracji Amber Room o "kulisach afery podsłuchowej". "Dlaczego nagrywałem najpotężniejszych ludzi w naszym kraju? Odpowiedź jest prosta - bo mogłem. Bo chciałem. Czułem się jak kierowca wyścigowy, który swoim niewielkim fiatem 126p wjechał na tor Formuły 1" - pisze Konrad Lassota.

W numerze poza tym: Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Barbarą Stanisławczyk, prezes Polskiego Radia, Wojciech Surmacz zastanawia się, komu służy szef KNF, a publicyści komentują zamachy w Brukseli. "Tuż po zamachach w Paryżu pisałem, że to dopiero zwiastun serii zdarzeń, które nazwać będzie można 'wiosną dżihadu w Europie'" - przypomina Witold Gadowski. Więcej>>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (149)
Zamachy w Belgii, a "Do Rzeczy" chwali też zmiany w TVP [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • andrzej.rokosz

  Oceniono 1 raz 1

  "Do rzeczy", to synonim "na temat". Z doświadzcenia wiem, że na temat można gadać różne bzdury.

 • hannes_k

  Oceniono 1 raz -1

  Lichocka - miernota nad miernotami, miatrzostwo amatorszczyzny, totalna dyletantka. Do tego prowincjonalna chamka.
  Taka byla "niezależna" a tu hop - i z listy pisdzielcow siedzi w sejmie.

 • astratofik

  Oceniono 2 razy 0

  Pan Semka jest tak spasiony, że już nie potrafi myśleć.

 • lk10

  Oceniono 3 razy 1

  Polacy reżimowej TVPIS po prostu nie oglądają . TVPIS ogląda tylko ciemnogród i kaczyści!

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 2 razy 0

  Dlaczego artykułów dot. tzw. prezydenta nie można komentować? Czyżby naród nie dorósł do jego wielkości i nie potrafi sie zachować?

 • eichel24

  Oceniono 2 razy 0

  Dać więcej Pawłowicz-my chcemy Pawłowicz, zamiast Moralnego Niepokoju

 • tusk-nera

  Oceniono 2 razy 0

  Gościu ma 30 lat więc był naocznym świadkiem stanu wojennego - ten wpis jest nawet glupszy niż kijowski kod

 • gapcio2010

  Oceniono 3 razy 1

  Kiedyś zakończył się w Polsce komunizm, teraz rozpoczął debilizm. Czy o to nam chodziło ?

 • kluska11

  Oceniono 5 razy 3

  U mnie dobra zmiana - w ogóle gadzinówki nie włączam!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX