Ksiądz, rabin i imam razem prowadzili wielkanocne rekolekcje. "Mamy się nie lubić?"

1. Katolicki ksiądz zorganizował w Poznaniu ekumeniczne rekolekcje
2. Zaprosił na nie żydowskiego rabina i islamskiego imama.

Polub i bądź na bieżąco!

Rekolekcje przygotował ks. Radosław Rakowski z parafii na poznańskich Jeżycach. - Postanowiłem, że w tym roku rekolekcje będą o trzech wielkich religiach monoteistycznych: judaizmie, chrześcijaństwie i islamie. Chciałem, żeby byli rabin, imam i ksiądz katolicki, aby uczniowie mogli każdemu zadać pytanie - tłumaczył ksiądz w TVN24.

Dlatego do udziału w rekolekcjach katolicki duchowny zaprosił Jakuba ben Nistella, rabina, oraz imama Youssefa Chadida, imama.

Pierwszy dzień Rekolekcji poprowadzili ks. Radosław Rakowski, imam Youssef Chadid oraz rabin Jakoob Ben Nistell

Opublikowany przez Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Poznaniu na  21 marca 2016


- Islam nakazuje, aby szanować każdą osobę bez względu na jej wyznanie czy kolor skóry - powiedział imam Chadid reporterowi TVN24. - Młodzi, kiedy słuchają od imama czym jest islam albo od rabina czym jest judaizm, mogą zastanowić się nad tymi religiami. Takich rekolekcji powinno być jeszcze więcej - dodał.

- Czy my ze względu tylko na to, że się różnimy kolorem skóry, językiem, wykształceniem, czy sposobem w jaki się modlimy, mamy się nie lubić? - pytał retorycznie reportera rabin Nistella.

Poznańskiej telewizji Puls Dnia ksiądz Rakowski tłumaczył, że na jego lekcjach toczą się dyskusje o imigrantach i ich wpływie na europejską kulturę. - Musimy wychodzić naprzeciw tym problemom i odpowiadać na te pytania - opowiadał.

Rekolekcje odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Poznaniu. Wszyscy uczniowie byli zaskoczeni niecodzienną formą rekolekcji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!