Bardziej niż ataku terrorystów boimy się o nasze służby [SONDAŻ PO ZAMACHACH]

1. TVN przeprowadził sondaż dotyczący zagrożenia terrorystycznego w Polsce
2. 57 proc. ankietowanych sądzi, że zamachy ominą nasz kraj
3. Ale tylko 38 proc. wierzy, że nasze służby są gotowe na wypadek ataku

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Po wczorajszych zamachach w Brukseli, w których 34 osoby zginęły, a niemal 200 zostało rannych, wrócił temat bezpieczeństwa Polski. Zwłaszcza w kontekście zbliżających się wielkimi krokami dwóch ważnych wydarzeń - szczytu NATO 7-8 lipca i Światowych Dni Młodzieży w dniach 27-31 lipca.

Z sondażu przeprowadzonego dla TVN i TVN24 wynika, że większość Polaków wierzy, że zamachy terrorystyczne ominą nasz kraj. W mniejszym stopniu ufamy natomiast, że ochronią nas przed nimi polskie służby.

Dyskusja o kondycji polskich służb trwa po wypadku prezydenckiej limuzyny na A4. Z kolei po dymisji komendanta głównego, nadal nie ma nowego szefa policji.

Niewykluczone odwołanie Światowych Dni Młodzieży. Polska zagrożona? "Jeśli się pomodlimy..." >>>

Polskie służby nie są gotowe na wypadek zamachu

Badanie przeprowadzono na grupie tysiąca dorosłych Polaków.

Na pytanie "Czy Polska jest obecnie zagrożona zamachami terrorystycznymi?" 57 proc. ankietowanych odpowiedziało przecząco. Z kolei 38 proc. było zdania, że terroryści mogą zaatakować w Polsce. Jednak już tylko 10 proc. respondentów sądzi, że jesteśmy "zdecydowanie" zagrożeni.

TVN pytało również, czy polskie służby są przygotowane na wypadek zagrożenia terrorystycznego w związku z planowanymi na terenie naszego kraju imprezami masowymi. Tutaj proporcje były odwrotne: 38 proc. uważa, że służby są na taką ewentualność gotowe. 50 proc. nie wierzy natomiast w dobre przygotowanie naszych służb. W tym 17 proc. odpowiedziało, że "zdecydowanie nie są gotowe".

"Nic nie zwalnia od czujności"

A w mediach spekuluje się, że ze względu na zagrożenie atakami terrorystycznymi, Światowe Dni Młodzieży w Polsce mogą zostać odwołane. - Raczej się tego nie mówi, ale oczywiście niczego nie można wykluczyć - powiedział na antenie TVN24 Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

- Radykalne zmiany przed lipcowymi wydarzeniami utrudniłyby funkcjonowanie aparatu - takiego jaki mamy teraz. Musimy się po prostu godzić na to, czym dysponujemy. Poziom zagrożenia dla Polski się nie zmienił, jest bardzo niski. Oczywiście nie zwalnia to od czujności i myślenia, że to może ulec zmianie - ocenił Soloch.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (113)
Bardziej niż ataku terrorystów boimy się o nasze służby [SONDAŻ PO ZAMACHACH]
Zaloguj się
 • gabrielr

  Oceniono 2 razy 0

  Znów Michnik blokuje komentarze.

 • gabrielr

  Oceniono 2 razy 0

  Sienkiewicz miał rację. PIS przejął po PO państwo które istniało tylko teoretycznie. Było to Ch..j dupa i kamieni kupa. Potrzeba kilku lat aby odbudowac Polskę.

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 0

  sluzby-druzby zlozone w 90% z niedouczonych pociotow, przygłupich nominatow czy dwu tygodniowych agentow moga nafiukac terrorystom ... w cebulakowie od wiekow byl ch..d..
  i kamieni kupa i zadna 'dobra zmiana' tego nie zmieni... widzielismy to ostatnio podczas zdradzieckiego ataku sparcialej opony...

 • hen-live

  Oceniono 2 razy 2

  Nie czuję się bezpiecznie w kraju w którym resorty decydujące o bezpieczeństwie są w nieodpowiedzialnych rękach Macierewicza,Błaszczaka,Kamińskiego czy Ziobry.Macierewicz zafiksowany katastrofą smoleńską dostał obłędu,Błaszczak pogubiony nie potrafi wybrać komendanta policji a jak się odzywa to pieprzy tylko o złej opozycji,Kamiński bezprawnie objął te stanowisko,Ziobro kompromituje się wypowiedziami mniej niż zero.

 • rainzug

  0

  "
  Veritas-Semper

  Sanity on display! Bravo, Prime Minister.

  But, don’t expect any similar sane response from Brussels. The PC mind just simply does not get it!

  Posted on 3/24/16 | 12:17 AM CET
  pexi

  There is still hope for Europe, Poland after having destroyed communism is now starting the end of ill liberalism. Europeans who were asking who will be able to take at the world scene the place of the lost merkel have their answer Ms Szydlo…seems to be as thought as Ms Tatcher…

  Posted on 3/24/16 | 12:34 AM CET
  Tom

  Well done, Mrs. Szydło. That’s a wise decision.

  Posted on 3/24/16 | 12:43 AM CET
  "
  A w Europie nas chwalą, oni nawet sprzeciwić się własnemu instynktowi "macierzyńskiemu" ich polityków nie umieją.

 • marek-1951

  Oceniono 2 razy 2

  Bardziej niż terrorystów to ja się boję naszej WADZY.

 • honkers

  Oceniono 5 razy 3

  Nasze służby siłowe są w rękach szaleńców lub osób wyjątkowo nawiedzonych. Instytucje mające prawo i mozliowści bronienia obywateli są systematycznie pozbawiane tych możliwości - Trybunał - media itp. Tak naprawdę to mamy swój własny PiSIS.

 • kuma1

  Oceniono 8 razy 6

  Polsce zagraża wyłącznie sekta o strukturze mafii politycznej, jakiej umożliwiono przejęcie władzy na wszystkich poziomach władzy i która z premedytacją niszczy podstawy i zasoby państwa. Tego nie dokona żaden terrorysta, bo metody i cele są inne.

 • obywatelpiszczyk

  Oceniono 7 razy 3

  Pytanie 1: ile zamachów udaremniły obostrzenia kontroli na lotniskach po 11/9?
  Słownie - ZERO.
  Faceta z bombą w bucie obezwładnili pasażerowie.
  Bomby w lukach bagażowych umieszczone przez obsługę lotniska wybuchły i tak.
  A porwania samolotów się już skończyły i nigdy więcej ich nie będzie.
  Pasażerowie nie mając nic do stracenia od razu zaatakują i obezwładnią terrorystów.

  Pytanie 2: Ile osób zginęło z POWODU wprowadzenia obostrzeń i regulacji w ruchu lotniczym po 11/9?
  Odpowiedź Ponad 400 - stracono już 2 samoloty przez samobójstwa pilotów - Germanwings i ten Malezyjski MH 370 który zaginął nad Pacyfikiem (wszystko wskazuje na celowe działanie pilota).

  I co, może zaczniemy nazywać tych wszystkich "ekspertów" którzy pomagali formułować te przepisy po imieniu? Idioci? Mordercy? Może rodziny ofiar powinny zacząć domagać się odszkodowań od zasr... "ekspertów od terroryzmu" których znowu mamy wysyp w mediach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX