Macierewicz niespodziewanie (i chyba nieświadomie) wystawia laurkę poprzedniej władzy. I to jaką!

1. Macierewicz: "Polska nieprzypadkowo wybrana na gospodarza szczytu NATO"
2. Zdaniem ministra nasz kraj gwarantował największy poziom bezpieczeństwa
3. Szef MON nie wspomniał, że organizację szczytu przydzielono za rządów PO

Polub i bądź na bieżąco!

- Polska nie przypadkiem została wybrana do roli gospodarza i współorganizatora tego najważniejszego wydarzenia świata w tym roku. Została wybrana do tej roli dlatego, że jest być może dzisiaj najlepiej przygotowanym krajem do zagwarantowania bezpieczeństwa głowom państw i samym obradom - mówił Antoni Macierewicz na konferencji ws. szczytu NATO w Warszawie.

Jeśliby uznać za pewnik, że właśnie takie były powody decyzji o wybraniu Polski na gospodarza szczytu NATO, wszyscy powinniśmy podziękować ekipie PO-PSL za to osiągnięcie. Zadecydowano o tym bowiem aż 2 lata temu.

Przypomnijmy, że jeszcze zaledwie tydzień temu Macierewicz tak mówił: - Czasami naprawdę nie ma słów, żeby ocenić ten stan rzeczy, jaki zastaliśmy, jeśli chodzi o armię. Wystarczy powiedzieć, iż całościowy stan rzeczy jest taki, że jesienią 2015 r. stan armii nie pozwalał państwu polskiemu na obronienie swojej integralności terytorialnej i niepodległości dłużej niż kilkanaście dni. A stopień korupcji, nieodpowiedzialności, świadomie realizowanego bałaganu, zamieszania w armii przekraczał wszystko, co można sobie wyobrazić.

Jak widać minister zdanie zmienia łatwo i całkiem szybko. Dla poprzedniej ekipy w tym przypadku powinno być to powód do niemałej radości.

Szczyt NATO odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 lipca.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

QUIZ: Przekonaj się, czy wiesz, jakie masz prawa polityczne

Jeden z posłów na Sejm działa, według większości wyborców, niezgodnie z ich wolą. Czy w takiej sytuacji mają oni prawo go odwołać?
Przekonaj się! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (227)
Macierewicz niespodziewanie (i chyba nieświadomie) wystawia laurkę poprzedniej władzy. I to jaką!
Zaloguj się
 • romandr64

  0

  PiS jest tak zawzięty w swej krytyce poprzednich rządów że najchętniej by wycięli 8 ostatnich lat z historii Polski. Ciekawe że nie przypominam sobie choćby jednej pozytywnej i bezkrytycznej opinii z ich strony dotyczącej rządów PO. Pomimo wielu błędów.

 • Filip Marszałek

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekaw jestem czy ktokolwiek na tym portalu wie, kto się tak naprawdę przyczynił do dość dobrych relacji z NATO. I ile było to osób z PO-PSL a ile z "opozycji". :)
  Fakt jest też taki, że przed PO-PSL był PiS i to on miał wówczas najlepsze relacje z USA i NATO chociażby poprzez zaangażowanie Polski w zagraniczne misje. I pomimo niesprawności sytuacyjnej z roku 2010, i już po "kryzysie ukraińskim " które również przyczyniły się do wyboru Warszawy jako gospodarza spotkania NATOwskiego szczytu.

 • tornemorgren

  Oceniono 1 raz -1

  No k... sensacja, "droga redakcjo"! A nie przyszło wam do łbów, że poziom bezpieczeństwa, o którym mowa jest wysoki ze względu na brak islamskich dzielnic, gett i islamistów w ogóle?! Jesteśmy względnie bezpieczni tylko dlatego, że nie spełniają się sny rozmaitych Sierakowskich, Kimów i innej hipsterki!

 • hi-polit1

  0

  Wobec tego retorycznie zapytuję. Kto będzie winien jeśli szczyt NATO nie odbędzie się w Polsce i zostałby przeniesiony do krajów bałtyckich
  Oczywiście z pewnością PO i PSL!

 • rum222

  Oceniono 1 raz 1

  Maciarewicz ma taki dar czarowania publiki że gdyby zaczął pisać książki science fiction więcej by zarobil niż za tego ministra

 • tp70

  Oceniono 2 razy 2

  SEKTA ciężko chorych psychicznie osób.
  Słyszałem, że Generalissimus nosi pampersy dla dorosłych i stąd te drobne kroczki, żeby nie zgubić.................!

 • Andrzej Jarzabek

  Oceniono 2 razy 2

  Zawsze mówiłem - Antek nie susz mokrego łba w mikrofalówce!!! To nie pomaga na mózgowe hemoroidy w tym stadium!

 • duath

  Oceniono 4 razy 2

  Taaa, szczególnie Borowiki to fachowcy, którym nie pozwoliłbym pilnować nawet gumy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX