Ta dziewczynka to "Szmata". Ten chłopiec to "Pedał". Mocna kampania pokazuje, jak wygląda nienawiść

Ruszyła właśnie nowa kampania, która ma zachęcać ludzi do walki z hejtem w sieci. Wagę problemu mają uświadamiać mocne plakaty z małymi niemowlakami

Polub i bądź na bieżąco!

Śpiące niemowlaki oznaczone imionami "Ciapaty", "Szmata", "Brudas", "Pedał" i pytanie: A jeśli kiedyś nazwą tak twoje dziecko? Takie plakaty promują nową kampanię organizowaną przez inicjatywę HejtStop, we współpracy z agencją VML Poland.

"Wydawałoby się, że hejt zadomowił się w internetowej przestrzeni na dobre i nie ma na niego sposobu" - opowiada Joanna Grabarczyk ze stowarzyszenia Projekt: Polska, współorganizatorka kampanii HejtStop. "A przecież nawoływanie do nienawiści w Internecie jest przestępstwem, tak samo jak w prawdziwym świecie" - przekonuje.Dlatego jej stowarzyszenie stworzyło proste narzędzie pozwalające użytkownikom anonimowo zgłaszać do prokuratury wszystkie przypadki mowy nienawiści. Każdy, kto natrafi na mową nienawiści, może poprzez witrynę www.hejtstop.pl wysłać link do strony z agresywną treścią. W następnym kroku prawnicy ze start-upu SzybkaPapuga.pl sprawdzą, czy faktycznie przesłana treść łamie przepisy prawa, a jeśli tak - przygotują i wyślą zgłoszenie do prokuratury."Naszym działaniem chcemy zachęcać wszystkich internautów do aktywnego uczestnictwa w usuwaniu krzywdzących treści z sieci" - opowiada Joanna Grabarczyk. "Razem zablokujemy obrzydliwy hejt" - dodaje.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (154)
Ta dziewczynka to "Szmata". Ten chłopiec to "Pedał". Mocna kampania pokazuje, jak wygląda nienawiść
Zaloguj się
 • towarzysz.dyrektor

  0

  Gazeta Wyborcza vel Bolszewicka.

 • towarzysz.dyrektor

  0

  Gazeta Uchodzcza wzywa do kablowania. Co za ANTYPOLSKI SZMATLAWIEC.

 • towarzysz.dyrektor

  0

  << "Naszym działaniem chcemy zachęcać wszystkich internautów do aktywnego uczestnictwa w usuwaniu krzywdzących treści z sieci">>
  Gazeta Uchodzcza sama usuwa niezgodne z jej "katechizmem" tresci z sieci i blokuje komentarze,, a zarazem hipokrytycznie zacheca do kablowania i donoszenia jak sowiecki Pawko Morozow na swego ojca. Tfuuu.

 • kenijro

  Oceniono 4 razy 2

  HejtStop stosuje podział na lepszy i gorszy sort Polaków. To polityka nienawiści i segregacji pod kątem wyznaniowym, koloru skóry, wyznania i orientacji seksualnej. Cała ta organizacja jest moim zdaniem podejrzana i ciekawe przez kogo finansowana.
  Europejczyków cyklicznie mordują islamiści, a my sami siebie (za pośrednictwem takich HejtStop ) oskarżamy o islamofobię. uhaha

 • zocha688

  Oceniono 9 razy 9

  Napisze to tu. Zakazac Islamu w Europie,uszczelnic granice,tych ktorzy sie nie dostosuja wyrzucic

 • michalmos

  Oceniono 9 razy -5

  Kampania bardzo mocna. Kampania bardzo dobra. Może dzięki takiemu, drastycznemu skądinąd, podejściu do sprawy, uda się lekcja szacunku dla imigrantów.

 • radmal69

  Oceniono 8 razy 2

  Po co blokujecie komentarze!!
  Zróbcie lepiej kampanię - cenzuraSTOP- i -donoszenieSTOP-

 • radmal69

  Oceniono 6 razy 2

  Zróbcie lepiej kampanię - cenzuraSTOP- i -donoszenieSTOP-

 • radmal69

  Oceniono 7 razy 3

  Użycie dzieci do takich kampanii jest podłe, Ten cały hejt stop, próbuje skłócać Polaków i nauczyć ich bardzo złej cechy =DONOSICIELSTWA , ile ich akcja jest warta pokazali po wypadku Prezydenta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX