Szydło: "Nie widzę możliwości, aby w tej chwili migranci do Polski przyjechali"

1. B. Szydło dla Superstacji mówiła o przyjęciu przez Polskę uchodźców
2. Stwierdziła, że w tej chwili nie widzi takie możliwości
3. A jeszcze w styczniu premier deklarowała, że przyjmiemy 7 tys. imigrantów

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Poprzedni rząd zadeklarował, że będzie uczestniczył w przyjmowaniu uchodźców. Zgodził się na to, żeby kilka tysięcy osób mogło trafić do Polski na zasadzie dobrowolności - mówiła Beata Szydło w rozmowie z Superstacją.

Premier podkreśliła bardzo zdecydowanie, że mimo zgody 28 członków UE na relokację migrantów, Polska ich nie przyjmie. - Powiem bardzo wyraźnie: nie widzę możliwości, aby w tej chwili migranci do Polski przyjechali - powiedziała Szydło dla Superstacji.

A jeszcze na początku roku premier deklarowała, że Polska przyjmie 7 tys. uchodźców z Bliskiego Wchodu, do czego zobowiązał się poprzedni rząd. Szydło zapewniła też, że pierwsi z nich trafią do Polski do końca marca.

Unijna idea upadła na fali kryzysu?

Przypomnijmy, że premier w połowie lutego przy okazji 100 dni rządu mówiła, że w jej ocenie wizja Europy, która przyjmuje kolejne grupy migratów, daje im "mieszkanie, pracę i wszystko będzie świetnie przebiegało", upadła w wyniku skali kryzysu migracyjnego.

Szydło przekonywała wtedy, że zarówno Polska, jak i Europa, nie są gotowe na przyjmowanie uchodźców.

"W najbliższym czasie na pewno nie przyjmiemy"

- Nie przyjęliśmy w tej chwili żadnego imigranta i w najbliższym czasie na pewno nie przyjmiemy. W najbliższym czasie możemy się na to zdecydować, ale chcemy mieć również prawo dokonywania oceny, czy dane osoby, które chciałyby do Polski przyjechać, (...) gwarantują bezpieczeństwo polskim obywatelom - mówiła.

"Nie wykluczam referendum ws. uchodźców"

Szefowa rządu odniosła się również do pytania, czy Polacy, tak jak Węgrzy, powinni zdecydować w referendum o przyjęciu imigrantów.

- Nie wiem, czy to jest dobre rozwiązanie. Być może tak (...). Zakładam, że w pewnym momencie trzeba będzie zapytać Polaków o to, czy powinniśmy przyjmować migrantów - oceniła w połowie lutego premier rządu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (522)
Szydło: "Nie widzę możliwości, aby w tej chwili migranci do Polski przyjechali"
Zaloguj się
 • lubella69

  0

  Niby nie na temat, ale pomyślcie: Gazeta dostała od Sorosa 17 milionów dolarów, za 11,2 % akcji. Opłacało się dac w styczniu temu panu tytuł "człowieka roku"... Znajdziecie o tym artykuły wszędzie, tylko nie w wyborczej. Opłacało się wspierac szKODników. Rywin chciał pieniędzy, ale to nie do Michnika, Agory przychodzi się po pieniądze, do nich przychodzi się z pieniędzmi! Dał Soros i o ironio też 17 milionów dolarów!:)))) Gut gescheft! Michnik, o take Polske walczyłeś???

 • wysad

  Oceniono 1 raz 1

  unijni pizdusie oddają Europę hordom.

 • realpolitic

  0

  Wreszcie jakaś suwerenna decyzja w tej sprawie Państwa Polskiego !!!
  PIS doszedł do władzy krytykując Kopacz za przyjęcie emigrantów. Niech coś zrobią w tej sprawie do cholery.

 • dokowski

  Oceniono 3 razy 3

  Mam wrażenie, że ani politycy ani dziennikarze nie odróżniają "migranta" od "uchodźcy". Porównajcie:
  "Nie wykluczam referendum ws. uchodźców"
  "czy powinniśmy przyjmować migrantów".
  Czy to świadoma manipulacja, czy zwyczajna głupota? Jeśli głupota, to trzeba głupich oświecić (podam najprostsze rozumienie, żeby nie komplikować):
  Uchodźcy to kobiety z dziećmi wygnane przez wojnę.
  Migranci z kraju ogarniętego wojną to mężczyźni - dezerterzy.
  Czy chcemy pomagać matkom z dziećmi, czy dezerterom?

 • zasadniczook

  Oceniono 5 razy 3

  gdyby w zeszłym roku nie było wyborów i dzisiaj nadal rządziłaby służalcza wobec Niemiec Kopacz, to w Polsce mielibyśmy już 100 000 ciapatych w ramach wymuszonej solidarnośći europejskiej. Te rządania solidarnośći niektórych państw UE, można porównać do rządań człowieka chorego na syfilis żeby w ramach solidarności z nim, inni też złapali syfa.
  Jesteśmy w sytuacji, gdy lewackie rządy zachodnie w imię poprawności politycznej pozwalają mordować swoich obywateli w imię politycznej poprawności i brudnych interesów. Choćby tylko z tego powodu, cieszmy sie że PO straciło władzę i wpływy.

 • artur.1967

  Oceniono 4 razy 4

  dzisiaj czytałem na onecie przedruk ze spiegla.te cwaniaki często mają po kilka tożsamości.z drugiej strony należy pierwszy raz się cieszyć że,odstajemy poziomem życia od tzw.zachodu i oni sami tu nie chcą przyjechać.

 • aja_88

  Oceniono 2 razy 0

  no i git.tak trzyma i tak na pis nie zagłosuje wolę bardziej słownych antyislamistów

 • uzbadazbesta

  Oceniono 3 razy 3

  Nie ma takiej możliwości, żeby oni tu przyjechali dobrowolnie - oni tu nie chcą przyjechać. Nasza zgoda czy niezgoda niewiele tu zmienia - trzeba by ich w obozach trzymać, inaczej uciekną na zgniły zachód - ani telewizja Trwam, ani Jezus ze Świebodzina ich nie zatrzymają.

 • rum222

  Oceniono 7 razy -3

  ci migranci lepiej znają Polske niż Szydło i wcale nie mają ochoty tu przyjeżdżać a Szydło swoją deklaracją postawiła niepotrzebnie Polske w złym świetle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX