Nadchodzi częściowa prohibicja. Posłowie chcą, żebyśmy nie kupowali alkoholu nocą

1. W Sejmie procedowane będą dwa projekty dot. sprzedaży alkoholu
2. PiS i PO chcą wprowadzenia zakazu handlu w godzinach 22-6
3. Prawo pozwoli też na wprowadzenie zakazu w konkretnych miejscach

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak podaje Next.gazeta.pl, posłowie PiS i PO złożyli dwa projekty dotyczące ustanowienia nocnej prohibicji. Jeśli prawo wejdzie w życie, samorządy dostaną możliwość wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholem w godzinach 22-6.

To jednak nie wszystko. Oba projekty zakładają, że gminy będą mogły - wedle uznania - wprowadzać zakaz sprzedaży w konkretnych miejscach, dniach i godzinach. Limitowana może być też liczba sklepów sprzedających alkohol.

Prohibicja na świecie

Nocną prohibicję próbowano wprowadzić w 2011 roku, we Wrocławiu. Sprzedaży alkoholu planowano zakazać na Starym Rynku, w godzinach 21-6. Mieszkańcy oprotestowali decyzję radnych, a miesiąc po głosowaniu wojewoda dolnośląski unieważnił zarządzenie. Za niezgodną z prawem nocną prohibicję uznał także Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy obowiązuje m.in. w Finlandii (od 21 do 6 rano) i Wielkiej Brytanii (od 2 w nocy do 6 rano).Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy popierasz zakaz nocnej sprzedaży alkoholu?
Więcej o:
Komentarze (187)
Nadchodzi częściowa prohibicja. Posłowie chcą, żebyśmy nie kupowali alkoholu nocą
Zaloguj się
 • kraktor

  0

  Jak powstaną meliny, wzrośnie przestępczość, bo to środowiska półświatka. Ożywi się bimbrownictwo na wsi. Czy tego chcą mohery z PiS-u? Pogratulować.

 • chumski

  Oceniono 1 raz -1

  Całkowity zakaz sprzedaży tego sklepowego gówna!!!!!!

 • chumski

  Oceniono 1 raz -1

  W sklepach "Bio-Win" można dostać za 230zl aparaturę.
  Trochę chęci i można się ze znajomymi napić czystego alkoholu zamiast tego gówna ze sklepu.
  To co się sprzedaje ; przepraszam co państwo nam sprzedaje nadaje się tylko do rynsztoka.Piecze,pali wykrzywia gębę.Sama chemia a samemu na własne potrzeby można nagotować pyszną wódeczkę i dużo taniej niż w sklepie.

 • wolnosc_cala_dobe

  Oceniono 1 raz 1

  ZRZESZMY SIĘ! My właściciele sklepów 24h - skoro inne branże mogą walczyć o swoje prawa, dlaczego my nie możemy? Czy jesteśmy gorsi od innych? Płacimy podatki, płacimy ZUS, zatrudniamy w skali kraju dziesiątki tysięcy ludzi, ba! musimy opłacać koncesję, która nie da nam gwarancji swobodnego handlu!!!

  Chcą ograniczać dostęp do alkoholu? Bardzo proszę!!! Niech najpierw zabronią jego sprzedaży na wszystkich stacjach paliw, w drugiej kolejności niech znikną stoiska alkoholowe w dyskontach spożywczych oraz wielkich sklepach sieciowych.

 • Teodora Zawieja

  0

  Gazeto, czas zmienić korektora. Za każdym razem, gdy do Was trafiam, witają mnie paskudne błędy, wstyd.

 • steven1968

  Oceniono 1 raz -1

  Polacy piją dużo i do upadłego. W CIĄGU ROKU 1700 CHLEJUSÓW ZAPIJA SIĘ NA ŚMIERĆ! 20% osób w wieku 15-30 lat umiera w wyniku pijaństwa. Polska traci bazpowrotnie ok. 20 mld zł. z uwagi na opilstwo swoich obywateli. Ilość alkoholu wypijanych przez ochlapusów przekracza spożycie w prl-u. W małych miasteczkach kraju sklepy spożywcze przypominają knajpy! Tylko alkoholicy są przeciwko prohibicji!!! W nocy nie kupisz chleba i innych produktów , ale wódę kupisz na każdym rogu ,a szyldy tych ogłupiających sklepów są widoczne z daleka ,tak żeby najbardziej nabrany żul dotarł na miejsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • mapi7

  Oceniono 1 raz -1

  Bardzo popieram tę ustawę! Czekam na nią jak na wybawienie. Mieszkam w Łodzi na małym osiedlu nie w centrum miasta. Na niedużej powierzchni osiedla są 4 sklepy z alkoholem czynne do 23.00 a jedem z nich do 1.00 w nocy!!! Lumpy i pijusy stoją przed tym sklepem nocami i piją alkohol wrzeszcząc na całe osiedle! W ciagu dnia także tak się dzieje! Osiedle jest zasłane rzucanymi gdzie popadnie butelkami ,wiele z nich jest potłuczonych.Spokojni ludzie ,porządni mieszkańcy mają zgotowane piekło!

 • steven1968

  Oceniono 1 raz 1

  W takim rozpijaczonym społeczeństwie ,a w szczególności młodzieży prohibicja. To chyba jakieś jaja!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX