Jerzy Sosnowski zwolniony z Polskiego Radia. "W Trójce już się nie usłyszymy "

1. Kierownik redakcji publicystyki został zwolniony z Trójki
2. Sosnowski od lat prowadził audycję "Klub Trójki"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Informuję, że dzisiaj władze Polskiego Radia jednostronnie wypowiedziały mi umowę o pracę: z trzymiesięcznym wypowiedzeniem bez obowiązku świadczenia pracy. Przekładając to na ludzki język: w dającym się przewidzieć czasie w Trójce już się nie usłyszymy" - napisał Sosnowski na swojej stronie.

Sosnowski pracował w Polskim Radiu od 2000 roku. W tym czasie prowadził liczne audycje, w tym "Klub Trójki" i "Literackie Biuro Śledcze". Był również kierownikiem redakcji publicystyki w Trójce.

No to zmieniam zawód :)

Opublikowany przez Jerzy Sosnowski na  17 marca 2016


Dziennikarz w 2010 roku był odsunięty od prowadzenia audycji, po tym, jak skrytykował zmiany wprowadzane w stacji przez dyrektora Jacka Sobalę (obecnie dziennikarza "Gazety Polskiej") i plan zwolnienia kilkuset pracowników.

"Media rządowe"

Krótko po wejściu w życie ustawy medialnej Sosnowski prognozował upadek mediów publicznych. We wpisie na blogu przywołał m.in. swoją byłą studentkę Joannę Lichocką, "która po latach uprawiania niezależnego podobno dziennikarstwa została, jak gdyby nigdy nic, posłanką z listy PiS". Podał także przykłady na łamanie etyki dziennikarskiej przez osoby, które dziś zaczynają tworzyć nowe media publiczne.

"Jeśli wspomniani propagandyści mają być symbolami rzetelnego i obiektywnego dziennikarstwa, to ja z góry wycofuję się z tego wyścigu (...) Skoro posłowie rządzącej partii dziś wieczorem przekształcił firmę, w której pracuję, z "medium publicznego" w "medium rządowe", to nie widzę powodu, by moją powściągliwość przedłużać. I tak wszystko szlag trafi" - pisał.

Radio, telewizja, prasa

Jerzy Sosnowski jest również pisarzem i publicystą. Napisał m.in. "Wielościan" i "Prąd zatokowy". Jest też członkiem Rady Języka Polskiego PAN.

Oprócz radia pracował także w TVP, gdzie współtworzył magazyn Pegaz. Jest stałym felietonistą magazynu "Więź".

Książki Jerzego Sosnowskiego w formie ebooków są dostępne w Publio.pl >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (399)
Jerzy Sosnowski zwolniony z Polskiego Radia. "W Trójce już się nie usłyszymy "
Zaloguj się
 • wiede0211

  0

  W pracy mam taką miniwieżę. Radio i CD. CD zepsuło mi się parę lat temu. Nie naprawiałem bo miałem Trójkę. W piątek oddałem do naprawy. Panie Jurku, jestem z panem. Pisiory przeminą jak licie z kamiennej drogi.

 • sova79

  0

  Coraz mniej mi się to podoba. Nigdy nie brałam udziału w żadnych protestach, manifestacjach ale to już chyba ten czas...

 • jamkarzel

  0

  " w dającym się przewidzieć czasie w Trójce już się nie usłyszymy" - cztery lata to długo, ale przetrzymamy :).

 • barteqzw

  0

  bandyterka polityczna robi swoje radio. do czasu.

 • dza54

  Oceniono 2 razy 2

  Do tej pory chyba jedyna stacja, co się nie poddała disco polo i miała ciekawe audycje.
  a teraz co Radio Maryja jedyne słuszne?

 • jerzykkur38

  Oceniono 3 razy 3

  Metody traktowania ludzi z piekła rodem.Dyktatura w sojuszu z totalitaryzmem.A gdzie się skrył nasz słynny trybun ludowy,pan Piotr Duda,niedościgniony obrońca praw pracowniczych i obywatelskich.Żal naszej Trójki,którą słuchało już trzecie pokolenie mojej rodziny.Ale bezwstydny Naczelnik Państwa,Jarosław Pierwszy Wielki,czerpie wzorce pełnymi garściami z Władzimira Putina.Na dodatek "Salon polityczny Trójki",został zaanektowany przez redaktora Lisickiego,znanego ze swojej ultra antyrządowej postawy w odniesieniu do koalicji PO i PSL.Jego ostatni rozmówcy to panowie Bielecki,Sasin i Cenckiewicz.Reszty nie trzeba wyjaśniać.Skąd się bierze tyle nienawiści ,do prawie 27 lat osiągnięć Niepodległej Przenajświętszej Rzeczpospolitej.

 • zorro7007

  Oceniono 4 razy 4

  Zawsze ceniłem Trójkę za niezależność i wysoka kulturę słowa. Uwielbiam wtorkowe spotkania Pana Wojtka i Pani Ani, ich przekomarzania i humor. Uwielbiam piątkowego Draculę i dr Kruszewicza. Uwielbiam Pana Jurka i jego audycje! Trójka była ze mną odkąd pamiętam, ale coraz częściej zastanawiam się co z niej zostało! Jak można było zwolnić Panią Magdę Jethon? Ludzie co Wy robicie!

 • haande

  Oceniono 4 razy 4

  Mamy zemstę Sobali za przegrany proces , audycje pana Sosnowskiego miały wysoki poziom , ale czy partię sprawującą władzę obchodzi prawdziwa kultura?Przecież najważniejsza jest propaganda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX