Rzepliński: Jestem dyskretnie chroniony. "Wszystko jest możliwe"

1. Prezes TK powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik, że chroni go policja
2. Andrzej Rzepliński: Gdybym się bał, nie byłbym sędzią

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Andrzej Rzepliński w porannej rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu Zet powiedział, że od jakiegoś czasu jest "dyskretnie chroniony przez policję". - Wszystko jest możliwe. Jest możliwe również to, że nagle przejedzie mnie samochód. Tu naturalnie, jak w przypadku pani Blidy - nikt nie wydaje żadnych poleceń, rozkazów. Są wariaci, wykręceni, którzy czują się do tego upoważnieni do czegoś - stwierdził tajemniczo prezes TK. - Gdybym się bał, to nie byłbym sędzią - dodał.

O komentarz do słów Andrzeja Rzeplińskiego poprosiliśmy biuro prasowe policji. - Wszelkie kwestie związane z ochroną jakichkolwiek osób są czynnościami niejawnymi. W związku z tym nie jesteśmy uprawnieni do przekazywania żadnych informacji w tym zakresie - stwierdziła kom. Iwona Kuc. 

Rzepliński jak wróg

Prezes TK pojawił się w ostatnim spocie PiS jako jeden z wrogów "dobrej zmiany".

PiS w nowym spocie tropi przeciwników naprawy państwa [WIDEO]

W wyroku z 9 marca Trybunał orzekł, że PiS-owska nowelizacja ustawy o TK jest niezgodna z konstytucją. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro stwierdził, że wydrukowanie tego wyroku groziłoby postawieniem przed Trybunałem Stanu premier Beaty Szydło. - To zadziwiające, że minister rządu straszy prezesa Rady Ministrów, swojego szefa. To dziwactwo. Na zachód od Odry i Nysy to jest nie do wyobrażenia - skomentował Rzepliński w Radiu Zet.

Podkreślił, że wyrok powinien być opublikowany. - Nie ma dyskusji o publikacji, nie ma milimetra na kompromis - powiedział prezes Trybunału.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (353)
Rzepliński: Jestem dyskretnie chroniony. "Wszystko jest możliwe"
Zaloguj się
 • Stanislaw Sudol

  Oceniono 1 raz 1

  Ten na zdjeciu juz wyglada jak by byl w zaswiatach, biedny staruszek

 • astrolog-2

  0

  Niech go strzegą , bo PO-wcy zdolni są do najgorszych, najohydniejszych czynów, żeby potem zwalić na PIS

 • gzymek12

  Oceniono 2 razy 0

  ostatni wyrok TK
  👌👌👌
  Irena Rzeplińska - członek rady ABW- wywalona z "roboty" przez Z. Ziobrę -
  - NIEKONSTYTUCYJNE !!!
  👌👌👌
  Borys Bełkot z PełO - tłumaczy z rzepińskiego na rozKODowany "wyrok" prezesa TK - w żadnym paragrafie Konstytucji nie jest napisane , że pani Irena, żona prezesa TK nie może brać kasy za przynależność do rady i jednocześnie nie wychodzić z domu. PO prostu - należy się jej z urzędu, bo jest swojakiem !!!

 • gzymek12

  Oceniono 3 razy 1

  autor "rzeplichów", komunista.
  👌👌👌
  "rzeplichy" - wyPOciny inteligentnego inaczej, zrozumiałe dla niemyślących mają swoich wiernych czytelników. Znanym "znafcom" rzeplichów jest niejaki Borys Bełkot z PełO.
  W całości wszystkie "rzeplichy" drukuje Консомольская Правда i jej niemiecki polskojęzyczny odpowiednik Gazeta Wybiórcza (biuletyn pacjentów psychiatryków)

 • jtp2

  Oceniono 1 raz -1

  "Wszystko jest możliwe"

  Ostatnie słowa samobójcy "Towarzysze nie strzelajcie"

 • jtp2

  Oceniono 1 raz -1

  Przeciwnicy PIS poł Polski spalą aby rządzić

 • dzidka17

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedy trolle pisowskie i rządzący zrozumieją na czym polega trójpodział władzy? Jak długo będziecie czepiać się sędziego Rzeplińskiego za to,że jest "stróżem" Konstytucji ? Przecież Konstytucja to NAJWAŻNIEJSZY AKT PRAWNY obowiązujący wszystkich obywateli zamieszkujących w Polsce. Ponadto 19% ogólnej liczby uprawnionych do głosowania Obywateli to nie cały naród i nie ma przyzwolenia na łamanie Konstytucji i demolowanie demokratycznych struktur państwa .

 • kryweg

  Oceniono 4 razy 2

  JUŻ NAJWYŻSZY CZAS ZBIERAĆ PODPISY W SPRAWIE OGŁOSZENIA REFERENDUM I POGONIĆ CAŁY TEN PISOWSKI CHŁAM !!! NIE CZEKAJMY DŁUŻEJ, BO LICZBA IDIOTYZMÓW DO NAPRAWIENIA ROŚNIE W POSTĘPIE GEOMETRYCZNYM !!! KOD ! DO ROBOTY !!! OSOBIŚCIE WŁĄCZĘ SIĘ DO
  PRACY w TEJ SPRAWIE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX