Ewakuacja w parku wodnym w Koszalinie. Ludzie opuszczali budynek boso, w strojach kąpielowych

1. Kierownictwo aquaparku zarządziło natychmiastową ewakuację
2. Goście ośrodka wychodzili okryci jedynie folią termiczną
3. Powodem ewakuacji była podejrzana teczka

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Do pracownika aquaparku podszedł mężczyzna i poinformował, że w jednej z szafek dla gości znajduje się budząca jego wątpliwości i obawy teczka - mówi szczecińskiej "Gazecie Wyborczej" mł. asp. Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Teczka na basenie to coś nietypowego?

Pracownik potraktował zgłoszenie bardzo poważnie, bo teczka nie jest czymś typowym na basenie. Zaalarmowane kierownictwo parku wodnego zarządziło natychmiastową ewakuację ok. 500 osób. Wezwano też policję.

Ludzi, którzy boso opuszczali budynek, nie mieli czasu na ubranie się. Do okrycia dostali folie termiczne.

Po przeszukaniu i sprawdzeniu budynku przez saperów, okazało się, że w teczce nie ma nic groźnego tylko rzeczy osobiste.

W połowie lutego zrobiło się głośno o parku wodnym w Koszalinie, ale z zupełnie z innego powodu.

"Skandal" ze zdjęciem muzułmanki w burkini

Na bazie uprzedzeń i stereotypów na temat muzułmanów falę oburzenia wywołało zdjęcie kobiety kąpiącej się burkini, kostiumie kąpielowym, którego noszenie nakazuje obyczaj religijny. Na profilu społecznościowym parku wodnego niektórzy pytali, czy jest to zgodne z regulaminem basenu.

Komentujący kpili, że na pływalni "można robić pranie", pytali, czy mogą teraz wykąpać się w sukni ślubnej. Pojawiły się też wątpliwości co do higieny kobiety, wezwania do "sprawdzenia pływalni przez Sanepid" i "dezynfekcji". Były też głosy poparcia dla dyrekcji basenu, która mimo formalnej niezgodności stroju z regulaminem pływalni, nie wyprosiła gościa.

W oświadczeniu aquaparku na Facebooku napisano m.in., że obsługa prosi o "poszanowanie godności osób na zdjęciach" i powstrzymanie się od "krzywdzących bądź rasistowskich komentarzy".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: