Wadim Tyszkiewicz: Nie mam zamiaru się cofać. Polska na to nie zasługuje

1. Prezydent Nowej Soli pokazał swoje zdjęcie z sobotniego marszu
2. - Trzeba było tam być. Polska się budzi - napisał Wadim Tyszkiewicz

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, uczestniczył w sobotnim marszu protestu przeciw ignorowaniu przez rząd Trybunału Konstytucyjnego. Na Facebooku podzielił się refleksjami na temat manifestacji i sytuacji politycznej w kraju.

Byliśmy razem wczoraj w Warszawie (ja na zdjęciu na dole z lewej). Trzeba tam było być. Nieprzebrane tłumy ludzi...

Opublikowany przez Wadim Tyszkiewicz na  12 marca 2016


"Byliśmy razem wczoraj w Warszawie (ja na zdjęciu na dole z lewej). Trzeba tam było być" - napisał prezydent. "Nieprzebrane tłumy ludzi uczestniczących w marszu .Nowoczesnej dowodzą, że Polska budzi się. Nasz kraj zmierza w złym kierunku. Nie po to ciężko pracowaliśmy przez ostatnie kilkanaście lat, nie po to podnosiliśmy z mozołem Polskę z ruiny, żeby to wszystko teraz zostało zrujnowane" - zaznaczył Tyszkiewicz.

Dodał, że "nie chodzi tu o jakąś wielką politykę, tylko o obronę demokracji i niedopuszczenie do dyktatury jednego człowieka. Historia zna takie przypadki i wiemy czym to się skończyło. Nie oczekuję wiele, tylko tyle, żeby jak przez ostatnie kilkanaście lat: wstać rano, pójść do pracy i jak każdego dnia zrobić kolejny mały kroczek do przodu w rozwoju miasta i kraju". "Nie mam zamiaru się cofać. Polska na to nie zasługuje" - zakończył Tyszkiewicz.

Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, poza znakomitymi wynikami ekonomicznymi, jakimi może poszczycić się jego miasto, znany jest z pogoni za pijanym kierowcą, który zabił rowerzystę.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (247)
Wadim Tyszkiewicz: Nie mam zamiaru się cofać. Polska na to nie zasługuje
Zaloguj się
 • bandziorek02

  Oceniono 3 razy 1

  Brawo, Panie Prezydencie Nowej Soli! Oby wszyscy prezydenci miast i samorządy lokalne poszli Pana śladem! Wszystkiego najlepszego!

 • skwierz55

  0

  gdzi moj komentarz ?

 • skwierz55

  Oceniono 3 razy -1

  masz chlopie partyjniackie klapki na oczach, malo widzisz

 • dr_psychol

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Wadimie, nie mamy się gdzie cofać. W zestawieniu państw należących do UE, biorąc pod uwagę liczbę mieszkań na 1000 mieszkańców, Polska zajmuje ostatnią lokatę, za Rumunią i Bułgarią.
  - Ogromna rzesza biednych pracujących - w czołówce "dziadów Europy", pomimo jednej z najwyższych, liczby roboczogodzin na statystycznego pracownika. Tymczasem, w Czechach liczba pracujących biedaków jest dla odmiany jedną z najniższych w UE. (dane Eurostatu).
  - Polska jako jedyne państwo UE, w grupie 20 gospodarek najbardziej drenowanych z kasy, przez zagraniczne przedsiębiorstwa.
  - Czytelnictwo 10 razy niższe niż w Czechach i Niemczech.

  ZUS bankrut, fatalny niewydolny wymiar sprawiedliwości a raczej: niesprawiedliwości, łamanie prawa pracy - wyzysk, milionowa emigracja zarobkowa, najwyższa w UE liczba zatrudnionych na tzw. umowach śmieciowych.

  Dominanta zarobków na poziomie 400 euro netto!

  Rzeczywiście same sukcesy, a państwo nie jest od budowy mieszkań, co najlepiej widać po 26 latach wzorcowych przemian pod dyktando Bolka, Balcerowicza, Bieleckiego i Lewandowskiego :))))))))))))))))))))))

 • stalowy_jez

  Oceniono 6 razy -2

  ":Nie oczekuję wiele, tylko tyle, żeby jak przez ostatnie kilkanaście lat: wstać rano, pójść do pracy i jak każdego dnia zrobić kolejny mały kroczek do przodu w rozwoju miasta i kraju"

  nie wiem, czy pan zauwazyl, ze swiat jest o lata przed nami i idzie szybko do przodu. jezeli chcemy go dogonic, to ruchy robaczkowe i letnia woda nam nie pomoga.

 • farmer_mendoza

  Oceniono 5 razy 3

  Już zapomnieliśmy, jak za PO represjonowano protestujących i na demonstracjach rutynowo spisywano nawet przypadkowych przechodniów? Policja za PO organizowała prowokacje, które są uwiecznione na wielu filmach na youtube. Łatwo je znaleźć.

  Szef CBA za PO w nagranej rozmowie twierdził, że Minister Spraw Wewnętrznych kazał tajniakom podpalić budkę przy ambasadzie Rosji podczas Marszu Niepodległości. Trwa właśnie śledztwo w tej sprawie.

  Jakby tego GW nie próbowała przekręcić na swoją stronę, mamy teraz więcej wolności do zgromadzeń i protestów. KOD-owcy nie tylko są bezpieczni, ale wręcz były przypadki pobicia przez nich pojedynczych kontr-demonstrantów.

 • Leszek Małkowski

  Oceniono 3 razy 3

  Czy to prezydent tej Nowej Soli, którą beneficjentka trollingu Putina pokazywała jako przykład Polski w ruinie?
  Rosja, od lat, prowadzi wobec Polski politykę przypominającą działanie drapieżnika próbującego odgonić słabszą sztukę od stada i wbijać klin mędzy nasz kraj a UE.. Premier B. Szydło, chowając flagi UE potwierdziła, że Putin może na niej polegać. W ten sposób wyraziła swój wiernopoddańczy hołd. Druga rzecz - termin "Polska w ruinie" jest tworem trollingu Putina. Jest to kłamstwo "na żywca" w stylu "gebelsowskim". Kaczyński, Duda i Szydło, powtarzając to kłamstwo, potwierdzili że są członami tego trollingu. Teraz nie ma najmniejszej wątpliwości, że Rosja podporządkowała sobie Polskę, a całą władzę stanowią ludzie służący Putinowi.

 • onduma

  Oceniono 7 razy -1

  Czyli urzesdasy i ich rodzinki zjezdzajace sie z calej Polski . A tak sie KODziarze wypierali, ze to "zwykli zaniepokojeni obywatele"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX