"Kasjer dupa". Ten skecz Kowalewskiego zaczął się teraz rozchodzić po sieci. Jest wyjątkowo aktualny

- Znam cały kraj, co tego przypomina mi kasjera - mówi Krzysztof Kowalewski w skeczu o "kasjerze dupie". Nagranie z lat 90. zaczął w ostatnich dniach zdobywać dużą popularność w sieci.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Mała poczta w małym mieście i na poczcie mała przerwa. Kasjer szybkę przymknął wreszcie, plik banknotów liczyć przestał. (...) A on czujny, a on spięty; wtem otworzył swe okienko, w przód się rzucił, i zaprychał, i zatupał, i zakrzyknął co sił w płucach: kto powiedział - kasjer dupa!? - mówił Krzysztof Kowalewski podczas wystąpienia kabaretu Dudek w latach 90.

W ciągu ostatnich kilku dni skecz z tekstem Wojciecha Młynarskiego zaczął rozchodzić się w sieci, jako komentarz do aktualnych wydarzeń. Zresztą - posłuchajcie sami:- Pointa zaś wierszyka mego w takich słowach się zawiera: że znam cały kraj, co tego przypomina mi kasjera. Mały kraj, co tak uważa z pokolenia w pokolenie: że ktoś ciągle go obraża, że ktoś wciąż go nie docenia - mówi pod koniec skeczu Kowalewski.

- Czasem mu ktoś prawdę kropnie: "Kraju mój - źle kombinujesz. Nikt się aż do tego stopnia tobą nie interesuje. Skończ te siupy, bo cię wpiszą do Guinnessa lub Gallupa". A kraj okno - trach! I dyszy: "Kto powiedział ,Kasjer dupa'!? - kończy.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (247)
"Kasjer dupa". Ten skecz Kowalewskiego zaczął się teraz rozchodzić po sieci. Jest wyjątkowo aktualny
Zaloguj się
 • Ja Ski

  Oceniono 4 razy -2

  Jakiejż trzeba desperacji, żeby szukać pocieszenia w starych skeczach, nawet klasykach. Tryskający tu entuzjazmem, prócz wylewania nieprzyzwoitości i frustracji, dajecie potwierdzenie nikłej wiedzy na temat zarówno ilości takich skeczy wykorzystywanych z powodzeniem wcześniej, kiedy błyszczała gwiazda obłudy, za którą dzisiaj tak skowyczecie, jak i pozycji własnego państwa. Wbrew pozorom, nie jest to 'tenkraik' z wizji autora i waszych marzeń, o czym dobitnie zaświadcza dziś skowyt wasz, jak i właścicieli waszych smyczy (vide chociażby portal, który skupia waszą aktywność)

 • buffalo69

  Oceniono 5 razy 3

  Zmieniłbym w skeczu jedno słowo: "kasjer" na "kaczor".

 • nefretete55

  Oceniono 4 razy 2

  Dzieci sa madrymi sluchaczami iobserwatorami itrafnie oceniaja osoby i sytuacje.I tak jedno madre dziecko swoim napisem ocenilo wazna osode / rozslawllo swoja szkole nie mowiac o osobie - slawnej w Polskiej toalecie

 • tad-tad

  Oceniono 5 razy 3

  To jest najprawdziwsza prawda , o tym kartoflisku. Lata mijają a mieszkańcy nic się nie zmieniają, karły zakompleksione, i wiecznie obrażone na świat,

 • eddiepolo25

  Oceniono 8 razy 6

  Kto ty jesteś? - Pisior mały.
  Jaki znak twój? - ZOMO pały.
  Gdzie ty mieszkasz? - Przy biskupie.
  W jakim kraju? - Co mam w d.pie.
  Czem ta ziemia? - Mą własnością.
  Czem zdobyta? - Mą podłością.
  Czy ją kochasz? - Śmiech mnie bierze...
  A w co wierzysz? - W siebie wierzę.
  Coś ty dla niej? - Pan i zbawca.
  Coś jej winien? - Kwit od krawca.

 • vladek

  Oceniono 3 razy 1

  Co bedzie jak Ziobro da sobie licencje na zabijanie?
  ...
  007

 • kkes

  Oceniono 6 razy -4

  Dwadzieścia pare lat i dopiero zaczął się rozchodzić?
  Niesamowite, naprawde. A jakie śmieszne, Bolki zrywać. ho ho ho

 • cmok_wawelski

  0

  Prosze sobie wyguglac na youtubie 'kolege kierownika'

 • hetmanwiechu

  Oceniono 4 razy 2

  to Andzej Dupa powiedzial kasjer dupa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX