"wSieci": Kaczyński "prawie" został internowany. A Miriam Shaded we "Wprost" zakazuje islamu [W TYGODNIKACH]

Tygodnik Karnowskich twierdzi, że SB typowała Jarosława Kaczyńskiego do internowania. "Nie doszło do tego w wyniku przypadku" - pisze redakcja. Z kolei na okładce "Wprost" Miriam Shaded na tle eksplozji straszy islamem: "Brońmy się, póki nie jest za późno".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na okładce najnowszego wydania "Wprost": Miriam Shaded, szefowa fundacji Estera, a w tle islamscy fundamentaliści. Tytuł głosi: "Zakazać islamu. Brońmy się, póki nie jest za późno". "Kobiety i dzieci nie mają w tej religii żadnych praw" - mówi Shaded w wywiadzie dla tygodnika.

Temat uchodźców dominuje zresztą w całym numerze. Będzie można przeczytać artykuły m.in. o 10 tys. dzieci imigrantów, które "przepadły gdzieś bez wieści" oraz prognozę redakcji, czy Polska jest gotowa na przyjęcie 400 uchodźców z Syrii. "Nie ma nawet przepisów regulujących tę operację" - pisze Artur Grabek w jednym z tekstów. Więcej>>>

"wSieci" donosi z kolei na okładce: "SB chciała internować także Jarosława. Mamy dokumenty!". W tle zdjęcie Kaczyńskich z lat młodości i teczki SB. A o tym, jak "walczyli Kaczyńscy", pisze w środku Piotr Zaremba. W opublikowanym przez pismo fragmencie artykułu czytamy: "Kaczyński nie został internowany z powodu przypadku. Nie przeszkadza to dzisiaj w absurdalnej zemście za lustracyjne kłopoty Lecha Wałęsy przedstawiać tego odważnego człowieka jako dekownika i tchórza".

Poza tym - jak zapowiadają wydawcy - w najnowszym numerze teksty o opinii Komisji Weneckiej jako "narzędziu do ataku na obecne władze" i sporze o Trybunał Konstytucyjny. Więcej>>>

Najnowszy "Newsweek" zapowiada z kolei wejście za kulisy pałacu prezydenckiego. Na okładce Andrzej Duda z wymazaną twarzą i tytuł: "Dlaczego nie chce być prezydentem". W artykule okładkowym m.in. o tym, "jak Duda całkowicie wycofał się z walki o realną władzę".

Oprócz tego artykuły m.in. o Witoldzie Waszczykowskim ("Jaka piękna katastrofa") oraz wywiad z Xawerym Żuławskim o jego niedawno zmarłym ojcu - reżyserze Andrzeju Żuławskim. Więcej>>>

Tematem poniedziałkowego wydania "Do rzeczy" jest śledztwo Cezarego Gmyza w sprawie inwigilowania dziennikarzy "Rzeczpospolitej" za czasów rządu PO. Jak pisze redakcja, Gmyz ujawnił część nazwisk podsłuchiwanych, a "inwigilacja obejmowała praktycznie cały dział krajowy >>RP<<".

Ponadto w numerze znajdziemy raport tygodnika o humorze politycznym, a w nim wywiad z Mikołajem Cieślakiem z Kabaretu Moralnego Niepokoju, który mówi, jak bardzo śmieszy go KOD, a także odpowiedź redakcji na pytanie, "ile prawdy jest w doniesieniach lewicowych mediów o cenzurze kabaretów". Więcej>>>Czytasz gazety w formie elektronicznej? "Wprost" i inne czasopisma znajdziesz w księgarni Publio.pl >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (209)
"wSieci": Kaczyński "prawie" został internowany. A Miriam Shaded we "Wprost" zakazuje islamu [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • sisi64

  Oceniono 1 raz 1

  A co to jest to "W sieci"?

 • Ivan Groźny

  Oceniono 1 raz -1

  Oj cichutenko na tym klamliwym portalu o inwigilacji dziennikarzy Rp. Ja rozumiem ze konkurencja ale gdyby sprawa dotyczyla przekretow pisu a nie poprzedniej ekipy bylaby to pierwsza a moze i jedyna informacja obgadana przez lisiastych fahowcow na wszystkie mozliwe sposoby. A tak to tematem przewodnim w "wiadomosciach" ze polityk rzeplinski jedno a ziobro drugie no i oczywiscie obowiazkowe zarty z kurdupla i jego przeciez w sumie zadnej dzialalnosci w czasie stanu wojennego. Ot taki obiektywny portal.

 • alberts

  Oceniono 2 razy 2

  SB powinna przeprosić Kaczyńskich za błąd nieinternowania ich w stanie wojennym. W ramach przeprosiń powinna teraz internować Jarosława na rok w Arłamowie.

 • krzywelustro

  Oceniono 2 razy 2

  Miriam Shaded chce zakazać w Polsce islamu.
  Nie dziwi mnie to. Na mój chłopski rozum ojciec Rasputin z Torunia już od dawna walczy o zlikwidowanie w Polsce prawdziwego katolicyzmu, opartego na bezwzględnej miłości bliźniego oraz postulującego apolityczność i ubóstwo kleru.

 • almir_almir

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczynski nie zostal internowany przez przypadek...
  Przypadkowo mial przy sobie odpowiednia legitymacje. No wiecie, taka w czerwonej obwolucie...
  Tez przez przypadek...

 • js2014

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe, że niektórych SB ścigało po kilka lat aż dopadło. O jarusiu zapomnieli i po kilku dniach sobie odpuścili wg tych gazetowych wypocin. Ale ta głupia prasa dowala jarkowi. Toż takie wyjaśienia to wstyd i kompletna hańba.

 • pajac50

  Oceniono 5 razy 5

  Jasne . Kaczyński Jaroslaw był prawie tak niebezpieczny dla komuny , że prawie go internowali , a teraz zostanie opisany jako prawie niezłomnie prawie walczący prawie bohater . Jak to było ? . "Prawie" robi różnicę ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX