Szef BOR odpowiedzialny za wypadek limuzyny z Dudą? Zdaniem Sasina z PiS na pewno nie. Winna oczywiście PO...

1. Sasin: Szef BOR nie jest odpowiedzialny za wypadek limuzyny prezydenta
2. Poseł PiS odpowiedzialnością za kolizję obarczył rząd PO

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Gościem Moniki Olejnik w 7 Dniu Tygodnia był dziś m.in. Jacek Sasin, poseł PiS. Uczestnicy audycji komentowali piątkową kolizję prezydenckiej limuzyny.

- To nie powinno się zdarzyć - stwierdził Sasin. - To pokazuje, jak ważne sa zmiany jakie w służbach następują i w jakim stanie obecny rząd je odziedziczył po ośmiu latach rządu PO i PSL - mówił polityk. Na to Andrzej Halicki z PO rzucił ironicznie: "To wina Tuska".

- Nie należy stawiać zarzutów kierującym polskimi służbami dziś, bo dobrym przykładem jest sprawa katastrofy smoleńskiej i zawalenie wszystkich procedur przez Biuro Ochrony Rządu w 2010 roku - dodał poseł PiS. Na pytanie Olejnik, czy szef BOR poniesie odpowiedzialność za incydent, Sasin odparł, że "został on zmieniony niedawno". - Jak to niedawno? Pół roku temu - zauważyła prowadząca.

"BOR wymaga głębokiej zmiany"

- Mamy do czynienia ze wstępnym etapem zmian w służbach specjalnych - podkreślił poseł. - Nowy szef nie może z dnia na dzień uzdrowić sytuacji, ale nie mówmy, że w służbach dzieje się dziś coś złego, bo bardzo źle się dzieje od dawna - mówił.

Sasin zarzucił PO, że obcinała fundusze dla BOR, czego konsekwencją jest niewykonywanie procedur przez tę służbę. - BOR wymaga głębokiej zmiany i naprawy, żeby zacząć działać - zaznaczył.

Polityk nie wykluczył również, że mogło dojść do zamachu na życie prezydenta Andrzeja Dudy. - Trzeba sprawdzić wszystkie możliwe scenariusze. Służby to robią - dodał Sasin.

Cała audycja na stronie Radia Zet.Pod naszymi tekstami o wypadku prezydenta pojawiały się komentarze naruszające jego dobre imię. Z tego względu zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod niektórymi tekstami.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: