Sensacja "wSieci": Kaczyński też miał być internowany. "Nie stało się tak z powodu przypadku"

"SB chciała internować także Jarosława. Mamy dokumenty!", donosi na okładce "wSieci". A w środku tekst o "tym odważnym człowieku" pióra Piotra Zaremby.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na okładce wychodzącego w poniedziałek wydania "wSieci" zdjęcie Jarosława i Lecha Kaczyńskich z lat młodości. W tle tłum ludzi z transparentem "Solidarności". A poniżej teczki SB.

"SB chciała internować także Jarosława. Mamy dokumenty!", informuje tygodnik. O tym, jak "walczyli Kaczyńscy", pisze w środku Piotr Zaremba.

W opublikowanym przez pismo fragmencie czytamy: "W dokumencie z 16 października 1980 r. Służba Bezpieczeństwa typowała Jarosława Kaczyńskiego do internowania. Nie stało się tak z powodu przypadku. Nie przeszkadza to dzisiaj w absurdalnej zemście za lustracyjne kłopoty Lecha Wałęsy przedstawiać tego odważnego człowieka jako dekownika i tchórza".

W nowym wydaniu tygodnika ?wSieci?:W dokumencie z 16 października 1980 r. Służba Bezpieczeństwa typowała Jarosława...

Posted by W Sieci on  5 marca 2016


Okładka prawicowego tygodnika szybko stała się tematem żartów na Twitterze. "wSieci powinno zmienić tytuł na wKosmosie. Ewentualnie na wWazelinie" - stwierdził Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej"."Nowa kategoria prześladowanych: oprócz zabici, więzieni, internowani, byli ci, których SB chciała internować" - napisał Aronsem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!