Specjalne areszty na rejsach dla "hałaśliwych" Polaków? Przewoźnik wyjaśnia

1. "DN": Pasażerowie Stena Line muszą podpisać oświadczenie przed rejsem
2. Chodzi o zobowiązanie do niezakłócania spokoju współpasażerów
3. SL: Przepisem objęci uczestnicy rejsów z koncertami, nie zwykli pasażerowie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Pasażerowie promu Stena Line wypływający z Gdyni do Szwecji muszą podpisać oświadczenie, że nie będą zakłócać podróży innym pasażerom" - napisała szewedzka gazeta "Dagens Nyheter".

I zacytowała wypowiedz Agnieszki Zembrzyckiej, rzeczniczki Stena Line Polska, która miała powiedzieć, że Polacy "nie są narodem morskim" i "nie zdają sobie sprawy z przepisów porządkowych na statku". Dlatego nie wsiądą na pokład bez uprzedniego podpisania oświadczenia, że zapoznali się z regulaminem. Regulacja miała zostać wprowadzona z powodu licznych alkoholowych imprez, organizowanych na pokładzie i notorycznego zakłócenia spokoju pasażerów.

Rzeczniczka Stena Line Polska wyjaśnia

Po lekturze artykułu i jego omówienia w serwisie Rmf24.pl rzeczywiście można odnieść wrażenie, że obowiązek dotyczy wszystkich pasażerów linii. Rzeczniczka Stena Line Polska, z którą naszej redakcji udało się porozmawiać, przedstawiała jednak tę sprawę zupełnie inaczej.

- Oświadczenie podpisują wyłącznie pasażerowie rejsów rozrywkowych, nie dotyczy ono podróżujących w celach transportowych - powiedziała Agnieszka Zembrzycka.

I wyjaśniła, że linie organizują specjalne rejsy z koncertami, w których biorą udział młodzi ludzie, ale jest to zaledwie kilkaset osób w ciągu roku. Oświadczenie ma im przypomnieć, że przepisy porządkowe, w tym cisza nocna w kabinach, dotyczy wszystkich pasażerów, a nie tylko pasażerów transportowych.

W artykule szwedzkiej gazety pojawiła się informacja, że dla pasażerów, którzy nie przestrzegają przepisów, przygotowano na pokładzie promu areszt. - Jest na promie miejsce odosobnienia dla tych z pasażerów, którzy notorycznie łamią przepisy i trudno ich okiełznać. Ale to jest rozwiązanie stosowane na wielu innych promach, związane z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich podróżnych - tłumaczy rzeczniczka.

- I nie ma to nic wspólnego z narodowością pasażerów. Przepisy dotyczą wszystkich, nie tylko Polaków. Gazeta, która zacytowała moją wyrwaną z kontekstu wypowiedź, zachowała się nieetycznie - dodała Zembrzycka.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (70)
Specjalne areszty na rejsach dla "hałaśliwych" Polaków? Przewoźnik wyjaśnia
Zaloguj się
 • teodor_jeske_choinski_1

  0

  Policja duńska musiała potraktować dzicz szwedzką gazem łzawiącym i zawrócić do Szwecji...
  www.friatider.se/danmark-avvisade-svenska-ungdomar-efter-fyllekaos

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 1 raz 1

  Wprowadzic takie same zasady dla rejsòw, w ktòrych biora udzial wycieczki mlodych Norwegòw! To dopiero jest SWOLOCZ

 • kocurimysza

  Oceniono 2 razy 2

  Wszystki wpuszczac kolorowych i innych wyznan tylko nie polakow.

 • drugikraand

  Oceniono 3 razy 3

  Troche wrazen ze Szwecji - mam podwykonawce na budowach (firma polska) nie powiem rzetelna i robi dobrze i nie za drogo - zatrudnia oczywiscie tylko polakow. Pracuja ci polacy w podlych warunkach przez 6 dni tygodnia minimum 10 godzin na dzien, czesto wiecej. Najlepiej na tym wychodzi polski przedsiebiorca - place mu ustawowa stawke (najnizsza) a on dalej placi swoim zatrudnionym (duzo mniej). To wlasnie ta publicznosc pije na umor na promach, Czesto, gesto tez tirowcy dostarczajacy materialy dla mnie podrzucaja kilkanascie zgrzewek piwa i kilkadziesiat butelek wody i to jest caly ich sposob spedzania czasu wolnego - taka polska katolycka tradycja (czesto wiejska) w pewnym sensie zrozumiala bo co to za zycie?
  Nie o taka Polske chodzilo...

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 4 razy 4

  Plywam czesto miedzy Polska z Szwecja i uwazam to za koniecznosc. Chamstwo (polaczki) czesto jadace do roboty (wynika z ich dyskusji), plynac promem chleje piwo z gorzala i wydziera sie na caly glos nie szanujac ciszy nocnej. Dobra kara bylo by wyrzucanie za burte, ale Stenaline uwazala te propozycje za zbyt radykalna.

 • jw0022

  Oceniono 1 raz 1

  Nas Prawdziwych Polakuf prądem?

 • big_gadu

  Oceniono 2 razy 2

  Podobnie jest w autobusach jadących do kraju z Niemiec !

 • tableslaw

  Oceniono 5 razy 5

  To jest jak plaga egipska. Usypiać, czipować i na Lampeduse eksmitować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX