Mężczyzna postanowił sprawdzić, czy uda mu się wyhodować przepiórkę z jajek kupionych w sklepie

Pewien Holender postanowił sprawdzić, czy da się wyhodować przepiórkę z jajka kupionego w sklepie. Okazuje się, że jest to możliwe. Co więcej, ptak o imieniu Albert ma już za sobą pierwszy lot.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Alwyn Wils, 45-latek z Holandii, postanowił przekonać się doświadczalnie, czy z jajka kupionego w supermarkecie uda się wyhodować ptaka. W tym celu 15 stycznia - początek eksperymentu - poszedł do sklepu. Wybór padł na jaja przepiórki. Alwyn kupił opakowanie zawierające 12 sztuk jaj tego gatunku i dzień później umieścił je w domowym inkubatorze. Ku jego zaskoczeniu, po kilkunastu dniach - 4 lutego - z jednego z tuzina jaj wykluło się pisklę przepiórki. Alwyn dał mu na imię Albert.

W Holandii przepiórka stała się gwiazdą, a jej losy mogą śledzić tysiące, bo Albert ma swój oficjalny kanał na You Tube. Zobaczcie proces wykluwania przepiórki:Po 18 dniach Albert na tyle podrósł, że mógł odbyć swój pierwszy lot. Oczywiście Alwyn sfilmował to ważne "wydarzenie" w życiu przepiórki.Serwis Modern Farmer, który opisał ten niecodzienny przypadek, przyznaje, że nie jest w stanie rozstrzygnąć, czy Albert faktycznie wykluł się z jaja kupionego w supermarkecie, ale przyznaje w komentarzu, że to się może udać. Dlaczego? Bo część jaj w sklepach pochodzi od kurek z wolnego chowu, którym może towarzyszyć kogut.

Zadaniem specjalisty z przepiórkarni z Katedry Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt SGGW, w Polsce to nie powinno się zdarzyć. - Jaja przeznaczone do sprzedaży nie powinny być zapłodnione - wyjaśnia Norbert Gałka z SGGW. - Tak się dzieje w przypadku jaj kurzych. Poza tym, jaja trzymane są w chłodniach, co powstrzymuje rozwój ewentualnych zarodków - dodaje.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (40)
Mężczyzna postanowił sprawdzić, czy uda mu się wyhodować przepiórkę z jajek kupionych w sklepie
Zaloguj się
 • bamapo

  0

  To na pewno kolejny zboczeniec z Beneluxu. Już się boję pomyśleć co on będzie robił z tą przepióreczką... Brr!

 • alesieporobilo

  Oceniono 1 raz 1

  Albert jest fajny !!! :)

 • wybitny.analityk

  Oceniono 1 raz -1

  Kiedyś Gazeta miała korespondentów zagranicznych a nawet wojennych. Dziś ma korespondentów na wykopie.pl.

 • lech2011

  Oceniono 2 razy 2

  to jest kurze (prawie kacze) in vitro.
  Pis musi zabronić !

 • onepiotrek

  Oceniono 2 razy 2

  żeby jej tylko nie zeżarł...

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 2 razy 2

  ale jaja (-)

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 9 razy 5

  Za to w Polsce nie sposób kupić jajek przepiórczych z chowu innego niż klatkowy (który skądinąd moim zdaniem po prostu powinien zostać wreszcie zabroniony)...

 • Elżbieta Kanat

  Oceniono 7 razy -5

  ale głupoty walicie, jaja zapłodnine mają świetne warunki w chłodni. a te ludzkie embriony z zamrażarek dlaczego żyją po podgrzaniu?Dlaczego weganie nie jedzą jajek? - bo tam jest życie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX