Komentarze (444)
Fundacja ojca Rydzyka z dotacją z MSZ. Wcześniej zmieniono warunki konkursu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zd46

  Oceniono 4 razy 2

  A moze slow kilka o dzialalnosci Trydzyka na arenie europejskiej: " dlaczego Niemcy wyrzucili ze swojego terenu Tadeusza Rydzyka i dlaczego z jego biografii zniknely ok. 3 kompromitujace lata niemieckie? Czyzby agencje towarzyskie i kradzieze samochodowe, to niezly interes redemptorysty???????

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 2 razy 0

  Pieniądze potrzebne na sodomizację?

 • zd46

  Oceniono 3 razy 1

  Oto znalezionekst w Internecie o Lux Veritatis:
  „W styczniu 2012, zadłużenie Fundacji Lux Veritatis (na koniec 2010 majątek fundacji wynosił 90 mln 320 tys. zł, zadłużenie wynosiło 68 mln 593 tys. zł[7]) oraz utrzymujące się straty na działalności (2008 - 5560 tys. zł, 2009 - 5045 tys. zł, 2010 - 5285. tys. zł[8]) ) obsługiwane przez zmniejszający się poziom datków (2008 - 20697 tys. zł, 2009 - 16639 tys. zł, 2010 - 14622 tys. zł
  Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka otrzymała promesę w wysokości 15 mln zł od SKOK-u Stefczyka.W komunikacie KRRiT podano, że umożliwiła ona TVP Trwam otrzymanie miejsca na multipleksie cyfrowym. Od października 2012 r. do SKOK mogą należeć osoby prawne trzeciego sektora, czyli spółdzielnie, stowarzyszenia czy fundacje. Fundacja Lux Veritatis została członkiem kasy i ma prawo uzyskiwać wszystkie usługi – tłumaczył Grzegorz Bierecki.” BFG z naszych oplat bakowych ratowal SKOKi za 3,7 mld a Bierecki 77 mln przywlaszczonych uprowadzil do Lukemburga !!!! Czy tylko 77 a ile jego brat?
  Ratowanie TRUPA?

 • xsawer

  Oceniono 2 razy -2

  "Zapytaliśmy MSZ, dlaczego nagle zmieniło warunki konkursu. Prosiliśmy też o uzasadnienie wysokiej dotacji dla Lux Veritatis. Fundację z kolei zapytaliśmy o założenia projektu."
  -Nie bądźcie za nadto ciekawi!

 • hiperon59b

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe ile jeszcze dotacji dostanie imperium toruńskie od podatników. Czekam na odważnych polityków, którzy po dojściu do władzy opodatkują ten niecny biznes. To wystarczy, padnie po kilku latach.

 • anbowi

  Oceniono 2 razy 0

  Sporo ministerstw jeszcze nie złożyło daniny, szukają uzasadnienia, choćby najgłupszego.

 • aneta.kg

  Oceniono 2 razy 0

  musimy to wszystko znosic,ale cierpliwości,rydz dostanie karę i to sromotną jak wyciągnie nogi-a wyciągnie bo jest szarakiem jak każdy ,z ta tylko różnicą ze ma rogi jak diabeł.Kazdy z nas grzeszy i popełnia błędy ale kiedy facet ubrany w sutanne,mający czelnosc nazywac się księdzem snuje intrygi,sieje nienawiśc,robi biznesy-to jest prawdziwy grzech,juz się jemu ,,podgrzewa,, wieeelki kocioł po smierci.Zapewne dostanie podłe nastepne wcielenie,nic nie zrozumiał,zadnej lekcji z zycia nie wyniusł-marnie skończy chocby teraz żył jak król i pan.Ludzie-niech niszczy swoją dusze,na zdrowie mu,beknie sromotnie i tak na końcu.Posłuchajcie trwam,maryja-ludzie-to klasyczny przykład ruszenia mas nienawisci-nienawiścią.Przyczynił sie ten pseudo duchowny do włąsnego upadku.

 • waldus059

  Oceniono 2 razy 0

  Wyklęty powstań ludu ziemi. Pogonic czarnych i ich popleczników politycznych. Spalic kościoły i będzie spokój.

 • sztucznamgla

  Oceniono 3 razy 1

  h aha ha

  nie zabiujajcie nas juz mysli o jakimś spadochronie, jak go prezesik wykopie za komisję wenecką

  żałosne

  żałosne jak cały PISlam

 • y0rg

  Oceniono 1 raz 1

  Czy wprowadzenie dziesięciny, oficjalnej nie byłoby bardziej uczciwe, bo jak na razie płacimy na kościół krypto podatki i nikt już nie wie ile. Dziesięcina miała by oczywiście dotyczyć wyznawców , u uprzednim udokumentowanej deklaracji , by nie było gadki o 99% pobożności Polaków.

 • sacc77

  Oceniono 6 razy 4

  Aby w POLSCE było NORMALNIE, trzeba co najmniej:

  1. Wypowiedzieć konkordat
  2. Przywrócić przedwojenną procedurę wedle której Watykan zanim mianował biskupa musiał uzyskać zgodę na daną kandydaturę od władz Rzeczypospolitej a kandydat na biskupa musiał składać publiczne ślubowanie na wierność RP.
  3. Wyprowadzić ze wszystkich struktur Państwa funkcjonariuszy obcego państwa - Watykanu czyli:
  A. Zlikwidować etaty kapelanów
  B. Zlikwidować etaty katechetów a tym samym Wyprowadzić religię ze szkół
  4. Usunąć z rządu wszystkich członków OPUS DEI i jakiegokolwiek zakonu. Członkowie OPUS DEI ślubowali wierność swej zwierzchności z Watykanu i priorytet religii nad racja stanu Państwa Polskiego i dlatego nie powinni mieć możliwości wpływu na polską politykę. Zakonnicy na stanowiskach rządowych (taki typowy polish joke) tez wiadomo kogo reprezentują.
  5. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych
  6. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 1989
  7. Usunąć z urzędów i szkół wszelkie symbole religijne
  8. Uroczystości państwowe organizować wyłącznie w charakterze świeckim
  9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach jak również za poplecznictwo ochraniających ich biskupów.
  10. Wstrzymać dofinansowywanie "dzieł" KRK z kasy państwa !
  11. Ścigać z urzędu za wywoływanie presji w celu wymuszenia uczestnictwa w praktykach religijnych przez nauczycieli, dowódców i innych osób przełożonych
  12. Zlikwidować przepisy o wartościach chrześcijańskich w radiu i telewizji
  13. Nakazać przestrzegania norm hałasu, niezależnie od wyznania - dzwonić albo wrzeszczeć przez megafon na procesjach na terenach przemysłowych lub w zamkniętych pomieszczeniach
  14. Nakazać organizacjom religijnym przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych wobec osób, które z nich wystąpiły na zasadach przewidzianych w prawie cywilnym

  Kościuszko miał rację pisząc w swoim memoriale - "Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród"

 • wyboga

  Oceniono 4 razy 2

  Gnom J.K. zrobi wszystko, żeby zamazać prawdę (czarownica) o swojej niesłusznie, pochowanej na Wawelu bratowej. Mały kurduplu krakowski, to pytanie do Dziwisza. Czy umieszczenie zwłok - byle jakiej znajdy - na Wawelu było słuszne? Czy Wałęsę wczoraj, chwalonego przez b. papieża bohaterem Polski a dziś nazywnego przez niektorych (cytat z audycjii RADYJA)" zdrajcą. Co, ty mały chłopaku - to do Dziwisza - z odzysku rzymskiego robisz, żeby nie szmacono tego nazwiska? Oczywiście nie wypada. Piłeczka jest na aucie. Decydentem on o tym, w jaki sposób mówić, jest ojciec wszystkich ojców Rydzyk. Wam, którzy skończyliście szkoły za publiczne pieniadze najbardziej pasuje wychwalać takich maleńkich oszczymurskich podobnych do kaczki ludzików. Ludzików podobnych do Jarosława K.

 • nieparafianin

  Oceniono 2 razy 0

  Dla dzieci na dokarmianie nie ma, ALE DLA ŻEBRACZYCH NIEROBÓW PASOŻYTNICZYCZYCH , PEDOFILSKICH WROGÓW RZECZYPOSPOLITEJ ZAWSZE DADZĄ NIESWOJĄ MAMONĘ !!! Mogą dawać, ale ze swoich kieszeni !!! Ot polska GŁUPOTA na najwyższym poziomie !!! ZBAWIENI I TAK NIE BĘDZIECIE GŁUPCY, DAJĄC WROGOM JEZUSA I REPREZENTANTOM MOCY PIEKIELNYCH !!!

 • stanislaw.sk

  Oceniono 5 razy 3

  " 34-latek awanturował się na lotnisku w Modlinie. Mężczyzna planował lot do Londynu. Jednak był na tyle agresywny, że został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że 34-latek był pijany. Trafił do nowodworskiej izby wytrzeźwień. Z nieoficjalnych informacji mediów wynika, że mężczyzna jest księdzem, który pracuje w szkole jako katecheta.
  Duchowny został ukarany już dwoma mandatami w wysokości 500 zł każdy - za niestosowanie się do przepisów obowiązujących na lotnisku oraz zakłócanie porządku publicznego."
  Z oficjalnych informacji TVPiS Kurskiego niedługo się dowiemy, że mężczyzna jest księdzem i chciał wyrazić w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec ataków na polski ePiSkopat.

 • refuze

  Oceniono 3 razy 1

  Widzę jeszcze jedną różnicę między PIsowcami a resztą społeczeństwa. Pisowcy nie jedzą tylko pożerają wiadrami żarcie na potęgę. Nie dbają na pewno o zdrowie i własny wygląd, prawie każdy z nich ma ogromne przerosty tłuszczu i łoju jak locha z obory.

 • sailor2016

  Oceniono 2 razy 2

  Co Rydzyk ma wspólnego z kulturą, tolerancją, wolnością i demokracją. Tak samo KK, w którym panują stosunki feudalne. Można by było powiedzieć, że to się w głowie nie mieści ale od kiedy mamy piSSlam w Polsce to wszystko jest możliwe. Równie dobrze można Hitlera i Stalina nazwać obrońcami kultury, wolności i demokracji. No ale za łapówki trzeba się odwdzięczyć. Dojenie kasy państwa ciąg dalszy. Niestety to chyba dopiero początek.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 4 razy 2

  trep waszczykowski w akcji!ludzie nie widzicie idiotyzmów tych gnomów pisdzielczych, doprowadzą was do ruiny!

 • antyqrdupel

  Oceniono 3 razy 1

  ".....zwłaszcza chrześcijańskiej tożsamości i ukształtowanego na przestrzeni wieków na tej podstawie systemu demokracji (!!!!) , wolności (!!!!), solidarności (!!!!) i tolerancji (!!!)". ))))) się uśmiałem. Mają chłopaki w MSZ inwencję twórczą....

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 3 razy 1

  BRZUSZKI JAK U AFRYKAŃSKICH DZIECI CIERPIĄCYCH Z GŁODU! DAĆ IM NA SNICKERSY NIE BĘDĄ GWIAZDORZYĆ!

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 3 razy 1

  RAZEM Z TYM ZŁODZIEJEM W SUTANNIE POWINNI ZASIĄŚĆ MAFIOSO Z PiS-u ŻEBY ZACZĘŁO BYĆ NORMALNIE! LUJ KACZY Z UDAJĄCYMI POBOŻNYCH A WYKORZYSTUJĄCYCH RELIGIĘ DLA SWOICH CELÓW POWINIEN GNIĆ W CELI RAZEM Z TYM ZŁODZIEJEM, MIAŁBY PODKŁADKĘ TEN GEJ!

 • lethal_devotion

  Oceniono 3 razy 3

  Równość i równiejszość...
  To, czego PO uniknęła przez osiem lat rządów w kryzysie, Pis zdoła osiągnąć w dwa lata swoich bandyckich rządów. Dobra zmiana zrobi z Polski drugą Grecję.
  Tylko kler będzie się głaskać po spasionych kałdunach.

 • szczepama

  Oceniono 4 razy 4

  Masakra. Kolejny minister ślubujący ubustwo umysłowe. Dokąd my zmierzamy ?

 • refuze

  Oceniono 2 razy 2

  Mam odruch wymiotny za każdym razem jak widzę tego szarlatana z Torunia.

 • sunzi15

  Oceniono 4 razy 4

  Promocja "Polski w ruinie" doczekala sie zasluzonej nagrody.
  Taki szczyt dyplomacji publicznej, jak:
  Narobic komus na wycieraczke, zadzwonic
  i poprosic o papier toaletowy.

 • tadjan

  Oceniono 3 razy 3

  swąd szatana toruńskiego roznosi się na Polską...

 • junkamm

  Oceniono 1 raz 1

  nigdy przez kaczora nie dojdziemy do czegos . ten fanatyk religijny zniszczy nasz kraj i zatopi go . to niebezpieczny chrzecijanin który zagładza ludzi i rozdziela bawi sie w boga i rozkazuje kto ma jesc a kto bedzie głodny . niech go jak najszybciej szlak trafi i tego rydzyka . chrzecijanie zagładzają naród i kiedys wybuchnie wojna z tego powodu . bardzo bogaty rydzyk aż rece zaciera . to żaden chrzecijanin to pazerny i chciwy człowiek któremu tylko pieniądze sie liczą a nie ludzie . przez niego i kaczynskiego bardzo wielu ludzi przeszło na inną wiare . papież franciszek nic nie mówi . czyżby nie miał wpływu na rydzyka? chrzecijanie w obecnym czasie a taka jest partia prawo i sprawiedliwosc z góru kaczynskim świadomie zagładza i morduje ludzi . dla pieniedzy .

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  muszą płacic za wygrane wybory i jeszcze długo będą płacic --na każde żadanie rydza.---tym bardziej że to nasze pieniądze oni nie zarobili jeszcze grosza

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 2 razy 2

  Ziobro, taka piękna afera a Ty śpisz?

 • Dorota Elbanowska

  Oceniono 1 raz 1

  PiS okrada podatników i daje przeogromne pieniądze Rydzykowi. To jest spłacanie długów za poparcie. A to dopiero początek !!!!!!!!!!. Chyba już nie ma ratunku dla Polski.

 • partyzantzwlngw

  Oceniono 7 razy 7

  Oby jak najszybciej pojawił się komunikat: "W Toruniu aresztowano znanego biznesmena Tadeusza R. Przez lata podawał się za księdza, zarzuca mu się szereg malwersacji finansowych." Cały ten cyrk kwalifikuje się do sądu.

 • stevanek

  Oceniono 8 razy 8

  Rodacy!!!! Mieszkam w Toruniu i napiszę WAM tak.Ten człowiek tzn Rydzyk brał,bierze i będzie brał.Ten człowiek ma taki charakter,ciągle jemu mało,a to że nie są to jego pieniądze,tylko podatników,to brać będzie.ON WSTYDU NIE MA,ALE SZYDŁO POWINNA MIEĆ.CZY MA???

 • agencik07

  Oceniono 6 razy 6

  Jeszcze chwila a ktoś odstrzeli tego kretyna Waszczykowskiego i na nic zdadzą się jego skamlanie typu nie zabijajcie nas!

 • jerzy.klichowski

  Oceniono 6 razy 6

  Jak długo będziwy finansować. kler, organizację działająca wbrew interesom Polski. Kreatura Jarosław Kaczyński okrada Polaków spłacając zobowiązanie za poparcie i akcje propagandowe na rzecz Pisu przez kler. Trzeba powiedzieć dość i rozliczyć tych aferzystow w sutannach i oderwać od koryta i od polityki, należy wypowiedzieć konkordat jak najszybciej.

 • aeromonas

  Oceniono 5 razy 5

  Teraz czas na przyznanie "naukowcom" Rydzyka grantów z NCN i NCBR. Wcześniej zmieni się kryteria oceny projektów. To, co się dzieje, przekroczyło granice przyzwoitości i dobrego smaku. Nie chce się w tym kraju żyć, a już na pewno dla niego pracować.

 • alik444

  Oceniono 5 razy 5

  Złodzieje, złodzieje, złodzieje. Ulubione hasło wąsatych facetów z brzuchami specjalizujących się w paleniu opon doskonale pasuje do sprostytuowanego KK i alfonsów z PiS-u.

 • realistas

  Oceniono 7 razy 5

  Takie szastanie pieniędzmi to jest okradanie społeczeństwa. Nie ma na lekarstwa dla umierających, a jest dla wypasionego kleru.

 • puzonik48

  Oceniono 7 razy 7

  A wy naiwni Polacy kuponiki zbierajcie i o napełnianie budżetu dbajcie ,żeby oni mieli czy pasibrzuchom kabzy nabijać ,bo to obowiązek biało czerwonych :))))))) Zapomnieli o "głodnych" dzieciach :((((((

 • jakub53

  Oceniono 9 razy 9

  Zaraz bedzie po roratach czyli net zaleje szajs klerykow. Podziekujcie glupki Polacy ze wybraliscie Kaczydlo i Duda-to sie nie nie uda. Brakuje na zarelko dla biednych dzieci w szkolach ale nie na na dach szkolki Rydzyka 26 melonow, nie...

 • stachkaz47

  Oceniono 8 razy 8

  NARODZIE spójrz na to zdjęcie i przejrzyj na OCZY.
  Pan BÓG--- ten ma cierpliwość.

 • apparent

  Oceniono 8 razy 8

  No to Waszczykowski ma polisę i nikt go ruszy nawet gensek pisowski. Ale to tylko przyspieszy spełnienie się przepowiedni Kazimierza Kutza.

 • driftoczenko

  Oceniono 9 razy 9

  Następnym krokiem będzie wprowadzenie dziesięciny i prawa pierwszej nocy dla książąt Kościoła.

 • jan.go

  Oceniono 3 razy -1

  No i o co krzyk Praca wykonana ? Wykonana ,PiS jest przy władzy zapłacić trzeba jak to w kapitalizmie Przypominam że w USA też nikt za darmo nie rozdaje ulg podatkowych i nie zostaje ambasadorem najpierw trzeba wyłożyć kasę w wyborach ( tu akurat pieniądze były w naturze -czas reklamowy w radiu ,telewizji i na kazaniach ) Taki mamy międzynarodowy klimat

 • sai_mon

  Oceniono 5 razy 5

  A może tak czarngo odstrzelić, do wora i do Wisły? Akurat przez piernikowice city przepływa.

 • gapcio2010

  Oceniono 7 razy 7

  Bandyckie metody a ciemny lud się cieszy !

 • Janusz Senex

  Oceniono 8 razy 8

  Oszuści polityczni hojnie wspierają oszusta finansowego,w myśl zasad:
  - ręka rękę myje i
  - q..a q..e łba nie urwie.

 • pumpernik

  Oceniono 6 razy 6

  Zmieniliśmy warunki konkursu, bo tatulo zadzwonił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX