Audyt w Słupsku: odkryto 70 pustostanów. Biedroń: To zupełnie kuriozalna sytuacja

1. W Słupsku trwa inwentaryzacja miejskich lokali
2. Urzędnicy odkryli aż 70 komunalnych pustostanów
3. Biedroń: "Kuriozalne. A przecież audyt jeszcze trwa"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak poinformowało Radio Gdańsk, słupscy urzędnicy odkryli kolejnych 70 pustych mieszkań komunalnych. W zeszłym roku takich pustostanów znaleziono 130. To efekt inwentaryzacji miejskich lokali.

"O informacje prosiłem na początku kadencji"

- To może nie być koniec, bo wciąż sprawdzamy nasze zasoby - powiedział dziennikarzom Radia Gdańsk Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Biedroń powiedział także, że na początku kadencji prosił o informacje odnośnie miejskich lokali - ile stoi pustych, a ile wymaga remontów. - Nikt nie był mi w stanie powiedzieć, jak jest - dodał prezydent. Jego zdaniem sytuacja jest kuriozalna i wynika z lat zaniedbań.

Audyt potrwa jeszcze pół roku

Władze Słupska chcą się teraz intensywnie zająć rozwiązaniem sytuacji niedoboru mieszkań komunalnych. Powstał projekt przeznaczenia do adaptacji około stu strychów w miejskich budynkach.

W ramach działań urzędników sprawdzana jest też legalność postawionych w śródmieściu miasta garaży. Audyt potrwa do połowy roku. Część mieszkań ma zostać wyremontowana i przydzielona lokatorom z kolejki, a część prawdopodobnie pójdzie na wynajem w zamian za wyremontowanie pustostanów. Ostateczna decyzja należy jednak do rady miasta oraz prezydenta.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (233)
Audyt w Słupsku: odkryto 70 pustostanów. Biedroń: To zupełnie kuriozalna sytuacja
Zaloguj się
 • funnyangel

  Oceniono 2 razy 0

  Najwyraźniej szukają mieszkań dla migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

 • cucurucu

  Oceniono 2 razy -2

  Kolejny artykul z serii: 'Zapach z fiuta'

 • bokaj

  Oceniono 3 razy 3

  Uczciwy, pracowity i niezależny od Kościoła.
  Biedroń, czemu Ty nie możesz mieć dzieci?!!!
  Liczę na start w wyborach prezydenckich w następnych wyborach!

 • opiniamoja

  Oceniono 3 razy 3

  ma mój głos w wyborach prezydenckich

 • kawabis

  Oceniono 1 raz 1

  Teraz czas na prokuraturę. 200 mieszkań stało pustych, miasto ponosiło koszty i traciło ew. zyski, ktoś za to powinien beknąć, niedopełnienie obowiązków ewidentne. Biedroń pokazuje dlaczego zmiana władzy jest dobra. Raz na pewien czas konieczne jest sprawdzenie kwitów i zmiana . Gdyby on nie wygrał, dalej byłoby tak samo. To rozciąga się na całą Polskę, trzeba przewietrzyć urzędy, wywalić trupy z szafy, bo za kilka lat nie byłoby gdzie ich upychać.

 • stafarda

  Oceniono 2 razy 2

  Jakby zapytać króla Wrocławia, też by nie wiedział ile ma pustostanów.

 • krystoff2

  Oceniono 5 razy -3

  Jest wreszcie coś o ulubionym przytulaku Michnika. Jak miło się zrobiło. Artykułów na Wymiotnej nie czytam. Szkoda czasu. Po samych tytułach wiadomo co jest napisane poniżej. A co tych pustostanów to proponuję przerobić na dark - roomy. A w ramach walki z homofobią Michnik z Palikotem powinni co najmniej raz w tygodniu wypinać tam swoje dupska.

 • badziewiak66

  Oceniono 1 raz -1

  No to Pan Burmistrz ma nową pasję. Odkrywa pustostany. Indiana Jones ze Słupska ? To co jest pism obowiązkiem każdego kto zarządza miniem narodowym u nas uchodzi za odkrycie na miarę Kolumba. To jest jednak bardzo chory kraj.

 • blski

  Oceniono 6 razy 4

  Do jeszcze niedawna niewielu wiedzialo co to jest Slupsk (slawny byl tylko ze slomek).
  Nie wiem czy mieszkancow cos natchnelo, czy byli w sytuacji ktora zmusila ich do radykalnej zmiany, bo co moze byc bardziej niezwyklego, jak wybranie pedala na prezydenta miasta.
  Mam nadzieje, ze ambicje Bidronia nie skoncza sie na zarzadzaniu Slupskiem, gdyby zechcial kandydowac na jakiekolwiek wyzsze stanowisko polityczne to ma zapewniony moj glos i moze nawet mimo cghytrosci wysuplam pare graszy na jego kampanie wyborcza.
  Zwroce tez uwage na to, ze los nie byl dla Bedronia laskawy i za ta mila prezencja i usmiechem kryje sie czlowiek o twardym charakterze. Nigdy nie przypuszczalem, ze mieszkancy jakiegos zadupia sa tak madrzy, a moze to wyraz arogancji, jak to wielu mowi, warsiawki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX