"Wg mnie 60 proc. bezpieki to byli patrioci". Wałęsa odpowiadał na pytania w internecie

Zakończył się godzinny czat z Lechem Wałęsą w serwisie Wykop.pl. W związku z ujawnieniem przez IPN teczek TW "Bolka" były prezydent odpowiada m.in. na pytania dotyczące oskarżeń o współpracę z SB.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasAMA - Lech Wałęsa

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (109)
"Wg mnie 60 proc. bezpieki to byli patrioci". Wałęsa odpowiadał na pytania w internecie
Zaloguj się
 • masz01

  0

  "Wg mnie 60 proc. bezpieki to byli patrioci".
  - Wg mnie, to nie sposób tego zrozumieć...
  - "...byli patrioci" - może tu chodzi o czas przeszły - czyli, że byli patrioci sprzeniewierzyli się i zostali zdrajcami...

 • supertlumacz

  0

  Moim zdaniem największym patriotą jest Grzegorz Schetyna który kultywuje wspólne tradycje polsko-ukraińskie...
  No i nasz Redaktor wywodzący się z rodziny prominentnego Członka Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy...

 • plorg

  Oceniono 1 raz 1

  Jak jeszcze poczekamy trochę, to Wałęsa ogłosi, że tw. Stalin był wiekim polskim patriotą.
  On też chciał zrobić nam "dobrze"! Akto może chcieć zrobić dobrze, jak nie polski patriota?

 • anders76

  Oceniono 2 razy -2

  Jeden z "dokumentow" jest wypisany na szwedzkim papierze z wytworni Tumba, w tej wytworni produkowany byl zawsze bardzo dobry, tzn drogi papier. Pytanie czy UB az tak dbalo o swoje dokumenty, ze nie szczedzilo "dewiz" na papier do codziennego uzytku, czy tez wykorzystano papier skonfiskowany z przesylek dla Solidarnosci czyli o wiele pozniej ?

 • poljack

  Oceniono 2 razy 2

  No to kto cię zwerbował?Patriota!

 • default

  Oceniono 1 raz 1

  Rozumiem, co ma na myśli p. Wałęsa pisząc o "patriotach" w SB. Chyba rozumie to każdy, kto pamięta tamte schizofreniczne czasy.

 • g_peck

  Oceniono 1 raz 1

  "ja nic nie niszczyłem, to były ksera" - przezcież oficjalna wersja jest "ksera z kser". Ech, ciągle cos nowego u niego.

 • woter37

  Oceniono 2 razy 2

  Patrioci, ale PRL-u.

 • kuma1

  Oceniono 5 razy -1

  Wysiłek PIS by zgnoić Prezydenta Wałęsę, odniesie taki sam skutek jak w latach 1980-1989 SB . Przewodniczący NSZZ Solidarność będzie jeszcze bardziej znany i szanowany skoro nagonką steruje kumpel pułkowników SB i bohater z pod pierzyny mamusi. W jaki sposób wypowiada się Nasz Przewodniczący , jak formułuje myśli wiemy i żaden pachołek SB, PIS czy inny płatny kundel , Troll czy dureń, nie zmieni Wielkości Człowieka , prowadzącego 10 mln Związek a w zasadzie naród, najpierw do poszerzenia swobód demokratycznych, lepszego życia a następnie zrzucenia obcych więzów i uzyskania Wolności. Jak widać kanalii w naszym narodzie nie brak , choć żyją z naszych podatków . Najwyższy czas aby z tej nagonki na Prezydenta Wałęsę jako symbolu siły i pragnień ale i bohaterstwa Polaków wyciągnąć wnioski. Pytanie kto powinien nas prowadzić w przyszłość jakie partie , jacy politycy , co powinno ich charakteryzować. Czy chcecie by koledzy SB, posiadający fałszywą teczkę i lojalkę pluł Wam w twarz, degradował wasz wysiłek i walkę , niszczył narodowych bohaterów, marzenia i dumę dziadków z ich walki i osiągnięć!.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX