CBA w domu Andrzeja Biernata. Były minister sportu usłyszy sześć zarzutów

1. CBA przeszukuje dom byłego ministra sportu
2. Akcja ma związek ze śledztwem w sprawie jego majątku
3. Biernat usłyszy zarzuty dot. nieprawdziwych oświadczeń majątkowych

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Akcja Centralnego Biura Antykorupcyjnego w domu Biernata pod Łodzią zaczęła się w poniedziałek rano - podała TVP Info.

Jak poinformowało CBA, podczas przeszukania funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na ewentualne znalezione pieniądze, papiery wartościowe, rachunki za zakup biżuterii, wakacji czy drogiego wyposażenia domu.

Biernat nie został zatrzymany, ale dostał wezwanie na przesłuchanie. W komunikacie, jaki pojawił się na stronie CBA czytamy:. "Były minister sportu Andrzej B. stanie przed prokuratorem i usłyszy 6 zarzutów podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych". Jak dodano, chodzi o dokumenty złożone w latach 2010-2014. Zdaniem CBA, b. minister miał zaniżać swoje dochody "nawet o ponad 85 tys. zł oraz nie ujawniał posiadania wspólnego majątku - samochodu".

"Przeszukanie ma związek z podejrzeniem ukrycia majątku i składania fałszywych oświadczeń majątkowych" - informował z kolei portal tvp.info. Precyzował, że CBA już rok temu zainteresowało się zakupami polityka. Chodziło o samochód terenowy, na który, wg oświadczeń majątkowych, nie było go stać.

- W toku kilku miesięcy śledztwa prokurator gromadził obszerną dokumentację i analizował ją, celem ustalenia rzeczywistego stanu posiadania Andrzeja B. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na uzasadnione podejrzenie, iż popełnił 6 przestępstw - przekazał na konferencji prasowej rzecznik prokuratury Przemysław Nowak. - Andrzej B. został wezwany do prokuratury, celem przeprowadzenia z jego udziałem czynności w charakterze podejrzanego - dodał Nowak. I uzupełnił, że dopiero po nich będą znane szczegóły dotyczące zarzutów oraz wyjaśnień.

Nowak powiedział także, że celem przeszukania jest znalezienie dowodów w sprawie.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (323)
CBA w domu Andrzeja Biernata. Były minister sportu usłyszy sześć zarzutów
Zaloguj się
 • supertlumacz

  0

  I kolejna rewizja dokonana przez anonimowych funkcjonariuszy...

 • kolasa2002

  0

  ale gdzie tutaj korupcja ????
  auto za 10 tys pewnie się wstydził jako minister
  przecież to śmierdzi polityczną akcją

 • nessuno

  0

  Jak dodano, chodzi o dokumenty złożone w latach 2010-2014. Zdaniem CBA, b. minister miał zaniżać swoje dochody "nawet o ponad 85 tys. zł oraz nie ujawniał posiadania wspólnego majątku - samochodu".

  J ebana kanalia i złodziej. Do pudła z bydlakiem.

 • jqu

  0

  Minister Zero zamknął przyłbicę i ruszył w bój!! Ura! Ura! Ura!

 • si-si2

  0

  Was też ta pinda cenzuruje ?

 • si-si2

  Oceniono 1 raz 1

  Odebrać złodziejom ukradzione mienie i wystarczy pieniędzy na odbudowę polskiego przemysłu zniszczonego przez pazernych kanciarzy i łachmytów III RP.

 • hipis3308

  0

  A kiedy CBA u senatora Biereckiego?

 • gadojan

  0

  No i dopiero sie uaktywni KOD - niedlugo obala rzad i wroca do wladzy na kamieni kupe

 • adas_tornado

  Oceniono 3 razy 3

  kiedy CBA wjedzie do pewnej willi na żoliborzu? przecież prosty poseł, utrzymujący się ze skromnej poselskiej pensji bezproblemowo może sobie opłacić kilka milionów rocznie za prywatną ochrone?
  Jak zwykły pracownik ma impreze firmową to mu od tego podatek naliczą i musi to wykazać jako dochód a taki poseł ma korzyści na miliony i nic.... dlaczego????????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX