Na okładkach nadal "Bolek". "Niszczenie Wałęsy" czy "ostatni akt III RP"? [W TYGODNIKACH]

Sprawa teczki TW "Bolka" nadal króluje w tygodnikach. Prawicowa prasa zapowiada "upadek systemu III RP", z kolei "Newsweek" apeluje by to nie Lech Wałęsa, a Jarosław Kaczyński przeprosił Polaków. O czym jeszcze w czasopismach?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasNa okładce najnowszego "Newsweeka" znalazł się Jarosław Kaczyński. Tytuł głosi: "Przeproś Lecha i Polaków". Zdaniem tygodnika to nie Wałęsa powinien przepraszać za Bolka, ale Kaczyński za niszczenie Wałęsy i demokracji.

"Pan poseł zafundował Polsce wyborczą ustawkę z kandydatami mającymi ukryć jego wolę sprawowania w Polsce władzy absolutnej. Nie zapowiadał, zdaje się, że swe rządy zacznie od demontażu państwa prawa i demokracji liberalnej. Może czas na przeprosiny?" - pisze w tygodniku Tomasz Lis. Więcej>>>

Na okładce "Wprost" - zaskakująco - Magda Gessler. Restauratorka mówi tygodnikowi, że po upadku PRLu "trzeba było ogłosić rewolucję kuchenną". - Przywrócić ludziom wiarę w siebie, polską kuchnię, polskie smaki, polskie produkty. Nie zrobiliśmy tego, dziś musimy naprawiać - tłumaczy.

Ale w numerze polityki, a w szczególności tematu teczek, nie zabraknie. "Wojciech Jaruzelski przechowywał w domu archiwalne dokumenty wojskowe. Osobiście usuwał też kompromitujące go dokumenty ze swojej osobistej teczki w kwietniu 1990 r. 'Szafa Kiszczaka' nie była więc jedyna" czytamy. Więcej>>>

W najnowszym "Do Rzeczy" oczywiście o teczkach ujawnionych w domu gen Kiszczaka. "'Fakty mówią co innego? Tym gorzej dla faktów'. Powiedzonko Marka Twaina chyba nigdy do niczego nie pasowało lepiej niż do sposobu, w jaki elity III RP usiłują obronić mit Lecha Wałęsy i unieważnić ostatecznie udowodnioną prawdę o jego agenturalnej współpracy z SB" - czytamy.

Tygodnik przypomina również słynne teczki Stana Tymińskiego. "Kto wtedy grał papierami 'Bolka' - Rosjanie czy wysłannicy Jaruzelskiego i Kiszczaka?" - pyta "Do Rzeczy". Więcej>>>

Tematem okładkowym "wSieci" jest rozmowa z Jackiem Kurskim, który zapowiada, że "zrobi porządek w TVP". Prezes Telewizji Polskiej mówi w niej "o zwolnionych, zatrudnionych i planach polskiej telewizji na przyszłość".

Tygodnik również porusza temat dokumentów z szafy Kiszczaka. "Liderzy Platformy Obywatelskiej nie tylko wciągnęli Lecha Wałęsę na piedestał, lecz jeszcze w jego obronie złamali reguły demokratyczne, elementarne zasady wolności słowa i nauki" - czytamy. Więcej>>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (132)
Na okładkach nadal "Bolek". "Niszczenie Wałęsy" czy "ostatni akt III RP"? [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • Andrzej Stachyra

  0

  WIEM JAK TO SIĘ ROBI SAM SŁUŻYŁEM W POLICJI W WYDZIALE ŁĄCZNOŚCI W LUBLINIE PONAD 20 LAT ,A PO ODEJŚCIU ZE SŁUŻBY PO NASTĘPNYCH 20 LATACH DOWIEDZIAŁEM SIĘ ŻE BYŁEM PRACOWNIKIEM SB TAK PRZYNAJMNIEJ TWIERDZĄ PANOWIE Z IPN TYLKO ŻE NIE POTRAFIĄ PRZEDSTAWIĆ MI ŻADNEGO DOKUMENTU ,KTÓRY BY TO POTWIERDZAŁ.W TEN SPOSÓB PODEPTANO MÓJ HONOR I GODNOŚĆ I NARAŻONO MNIE I MOICH BLISKICH NA OGÓLNE POTĘPIENIE ZA PRACĘ KTÓREJ NIGDY NIE WYKONYWAŁEM NA RZECZ SB.
  ANDRZEJ STACHYRA

 • razb1947

  0

  Wszyscy wiedzą że Wałęsa to Bolek, tylko niektórzy złośliwie zaprzeczają - z tego gorszego sortu.

 • arabraska67

  Oceniono 1 raz 1

  Pisowskie kanalie precz od WAŁĘSY. W IPN-e nie ma mądrych i uczciwych historyków natomiast są obrzydliwe PISOKŁAMY.

 • wunderwaffen

  Oceniono 1 raz 1

  @acototak
  Nie wiem po co drukują te reżimowe szmatławce. Cała piśmienna elyta PiS-u siedzi na forum GW.
  ------------------------

  Drukują po to aby państwowe urzędy wykupywały całe nakłady...

 • Tomasz Ortmann

  Oceniono 1 raz 1

  "złamali reguły demokratyczne, elementarne zasady wolności słowa i nauki" Kiedy ludzie zrozumieją jakimi jesteście szujami i hipokrytami, to wy połamiecie sobie nogi tak szybko będziecie uciekać.

 • wiski12

  Oceniono 2 razy 2

  Mali wzrostem mają duże psy delikatni hodują kaktusy a nieudacznicy niszczą tych którym się powiodło.Tyle o Jarku i jego dupolizach.

 • dudatek

  Oceniono 1 raz 1

  Te słowa to kłamstwo !

  xl82
  wczoraj

  Oceniono 67 razy 55


  .
  Ta twarz Kaczyńskiego na okładce zdradza rozpaczliwą tęsknotę za rozumem. Wykapany Mussolini i nawet skończy jak on.

 • ivergon

  Oceniono 1 raz 1

  dobra dobra poesbecka itp., agenturo oraz wyjący jej użyteczni idioci, zbliża się wasz kres i tylko pucz wam pozostał;]

 • charly42

  Oceniono 2 razy 2

  Kurski-wyjątkowo brudna i śmierdząca szmata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX