Meller obejrzał "Wiadomości" i jednym wpisem podsumował, czym dzisiaj jest program "informacyjny" TVP

To jeden krótki wpis, dzięki któremu wiele można się dowiedzieć o tym, jakie są dzisiejsze "Wiadomości". Marcin Meller zobaczył główny program "informacyjny" TVP i napisał wprost, co o nim myśli.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Tak sytuację w mediach publicznych ocenił dziennikarz:

Oglądanie "Wiadomości TVP" to prawdziwy eliksir młodości. Znowu mam kilkanaście lat, jest stan wojenny a z telewizora...

Posted by Marcin Meller on  27 luty 2016


Co w "Wiadomościach"?

A czego widzowie TVP nie dowiedzieli się z sobotniego serwisu "informacyjnego" tej stacji? Mogli np. usłyszeć, że odbył marsz KOD, ale dlaczego Komitet Obrony Demokracji w ogóle demonstrował - tego już nie. Zostali za to poinformowani - już w pierwszym zdaniu wypowiedzianym przez prowadzącą Danutę Holecką - że NIEKTÓRZY uczestnicy marszu twierdzą, że "dowodem na zagrożenie demokracji jest m.in. ujawnienie dokumentów świadczących, że Lech Wałęsa współpracował z tajnymi służbami PRL". Chociaż w materiale, który miałby udowadniać tezę pracowniczki TVP, nie ma na to ani jednego potwierdzenia jej słów.

Prowadząca "Wiadomości" podała też dane dotyczące frekwencji na marszu, ale... posiłkowała się tylko tymi niższymi - szacunkami policji, według których na marszu było 15 tys. osób. Dla porównania miejski ratusz twierdzi, że pojawiło się 80 tysięcy. Tego widzowie TVP już się nie dowiedzieli.

GarstkaTak wygląda 15 tysięcy wg policji i TVP :-D (fot.od G.Żołcik)

Posted by Komitet Obrony Demokracji on  27 luty 2016


Z kolei w samym materiale o marszu KOD, podczas którego Komitet zbierał podpisy pod swoim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (o tym też widzowie TVP się nie dowiedzieli), reporter wspomniał, że "Gazeta Wyborcza" dzisiaj dotarła do projektu opinii Komisji Weneckiej ws. zmian w Polsce, ale nie zająknął się, co w nim jest. A jest w nim mocny cios dla rządzącej partii - Prawa i Sprawiedliwości - właśnie za zmiany w Trybunale Konstytucyjnym.

Jednak "Wiadomości" wprost zaatakowały KOD dopiero w drugim materiale - tym krytykującym Wałęsę (nie przedstawiono w nim ani jednego głosu, który nie uderzałby w b. prezydenta za rzekomą współpracę z SB). Tu, aby oczernić Komitet i jego zwolenników, "Wiadomości" posłużyły się wpisami z Twittera - w większości anonimowych - internautów.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (806)
Meller obejrzał "Wiadomości" i jednym wpisem podsumował, czym dzisiaj jest program "informacyjny" TVP
Zaloguj się
 • zoil44elwer

  0

  W TVP zmieniono POglądy?
  Nie,tylko prezesa!

 • zoil44elwer

  0

  Meller troombi,Fakty TVN soom cool i .....zoombi!

 • zoil44elwer

  Oceniono 1 raz 1

  KOD obroni demokrację tak jak KOR obronił robotników!

 • kasjan007

  Oceniono 3 razy 1

  Komentator, a za takiego uważam p. Mellera, musi się męczyć dzięki dobrej zmianie i oglądać te "newsy". Ja na szczęście nie muszę. Mam bekę na 102. Uważajcie kierowcy, obmyślajcie trasę alternatywną, bo miejsce wypadku, znaczy się, zamachu, oczywiście, będzie ogrodzone i postawią tam pomnik nieudanego zamachu. PiS-iorów, tfurcuf dobrej zmiany stać na to. Ich wariactwo nie zna granic.

 • 22ciekawski

  Oceniono 2 razy 0

  dla mnie ..wiadomiosci" ohyda

 • sowa_46

  Oceniono 1 raz 1

  Meller, a kto by się przejmował wypowiedzią Żyda, ta na nic się nie przyda.

 • sowa_46

  Oceniono 1 raz 1

  "...naruszające jego dobra imię."
  Dobra, dobra!

 • e-ftalo

  Oceniono 2 razy 0

  Haha, Meller się obraził na wiadomości,bo wcześniej były tendencyjne dla PO,teraz tendencyjne do PiS,a prawda leży pewnie gdzieś po środku.Dane na temat KOD były non stop manipulowane przez dziennikarze,teraz zostały ustawione inaczej i dobrze,bo mnie ani większość Polaków nie interesuje KOD ,ani ile tam jest osób i ich wydumane problemy.A raport Komisji jest wyciekiem gazety i to nie wiadomości mają się tłumaczyć z tego.Żenująco niski poziom tych zarzutów,naprawdę nic innego nie umiał wymyśleć ,tylko z czymś takim do gazety ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX