Wojskowa CASA wystartowała z lotniska na Malcie. Kajetan P. wróci dziś do Polski

1. Kajetan P. jest dziś transportowany wojskową CASĄ z Malty do Polski
2. Mężczyzna ma usłyszeć w kraju zarzut morderstwa

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Podejrzany o morderstwo Kajetan P. jest dziś transportowany do Polski. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, po mężczyznę wysłano specjalnie przygotowany wojskowy samolot CASA. O sprawie poinformował TVN Warszawa.

Z maltańskiego lotniska wystartowała około godz. 11.15 specjalnie przystosowana wojskowa CASA. Na wyspie byli także specjalnie wyszkoleni policjanci z wydziału konwojowego Komendy Głównej Policji. Przed południem doszło do przekazania podejrzanego. Zgodnie z maltańskim prawem na lotnisko Kajetana P. odwieźli lokalni policjanci, dopiero tam odebrali go funkcjonariusze z Polski. Cała procedura trwała bardzo krotko.

Zarzuty jeszcze dziś?

Cztery dni temu maltański sąd wydał zgodę na ekstradycję podejrzanego. Decyzja uprawomocniła się w nocy z czwartku na piątek, Kajetan P. nie odwołał się od niej. Według pierwotnych informacji mężczyzna miał wrócić do kraju rejsowym samolotem. Z uwagi na to, że jego pojawienie się mogłoby wywołać wśród pasażerów panikę, zdecydowano się na lot wojskowym samolotem.

CASA ma wylądować w Warszawie dziś między 14 a 16. Jeśli stanie się to wystarczająco wcześnie, możliwe, że jeszcze dziś prokurator przedstawi Kajetanowi P. zarzuty. Prawdopodobnie podejrzany zostanie poddany opinii sądowo-psychiatrycznej, biegli mogą wnioskować o obserwację mężczyzny, co może potrwać przynajmniej 4 tygodnie. Śledczy czekają również na wyniki sekcji zwłok ofiary.

Poszukiwany na całym świecie

27-latek pracujący w jednej z bibliotek na warszawskiej woli podejrzany jest o morderstwo lektorki języka włoskiego. Jej ciało z odciętą głową miał następnie przewieźć do wynajmowanego mieszkania, które prawdopodobnie podpalił. Wezwani strażacy odkryli zwłoki. Kajetan P. uciekł z kraju, wystawiono za nim europejski nakaz aresztowania i tzw. czerwoną notę Interpolu. Domniemanego mordercę zatrzymano w Valletcie w ubiegłym tygodniu. Według ustaleń policji Kajetan P. na Maltę przypłynął z Sycylii promem 9 lutego. Planował uciec do Afryki Północnej, ale złapano go na dworcu. Za morderstwo może grozić mu dożywocie.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (169)
Wojskowa CASA wystartowała z lotniska na Malcie. Kajetan P. wróci dziś do Polski
Zaloguj się
 • raddy

  0

  Nie jest "koroną dowodów"? To niewybaczalny błąd! Superminister Ziobro zmieni ten stan rzeczy w trymiga i powróci do słusznych zasad kierujących postępowaniem inkwizycjnym.

 • batman43

  0

  A nie mogła mu się otworzyć przypadkowo klapa?

 • stan-1

  0

  Właśnie wylądowała przed chwilą, jakieś 5 min temu.

 • nowekontoszeset

  Oceniono 1 raz 1

  "Poważne media" i ich "poważne sprawy"... Przy okazji, co słychać u matki Madzi i Ilony Wieczorek? Ta ostatnia, to wiem, jak zwykle zapowie wakacje w Wyborczej, ale mimo wszystko dajcie jakieś info... :)))

 • troque

  Oceniono 2 razy 2

  No kurcze, płace podatki, nie popełniam przestępstw - no może czasem trochę przekroczę dozwoloną prędkość - też chciałbym aby chłopaki Antosia i Mariuszka podrzucili mnie i kolegów na narty do Francji. Taki samolot to jest coś, można łatwo zapakować po kilka par nart na osobę. Nawet nie bardzo przeszkadzały by dosyć surowe warunki podróży. Gdzie wysłać zamówienie ?? Skrzynkę browca też mogliby podrzucić gdzieś na bałtycką plaże ....

 • stanislawperkoz

  0

  zagryzie ich!!! to zwierzę!!!

 • gosc_z_krakowa

  0

  Właśnie Casa z Kajtusiem na pokładzie jest na zachodnim trawersie Krakowa na wysokości 20000 f.

 • hh7

  Oceniono 1 raz -1

  Proszę jacy są skuteczni. Złapali go bo nosił swój tel kom. To tak jak Grześ który szedł przez wieś z dziurawym workiem z piaskiem. Cóż za skuteczność !!

 • magheu

  Oceniono 1 raz 1

  Czy ten smiec wie ile to nas do tej pory kosztowalo ? Nie dosc , ze bestialsko zamordowal mloda kobiete to jeszcze my musimy na tego smiecia bulic . Poszukiwania , lapanie , eskorty , nawet osobny samolot smiec ma . Lo lagru z nim do konca jego marnych dni . Niech sam lopata przekopuje mierzeje wislana jak rzad ma taki plan . Przynajmniej nie bedzie kosztowalo . Tlenu na niego szkoda !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX