Kultowa "Sonda" i dużo kultury. Na to stawia TVP2

Co ciekawego wiosną w TVP2? Zobaczcie nasz przegląd.
Wraca "Sonda" (poniedziałek, godz. 21:50 od 14 marca). Kultowy program popularnonaukowy z lat 70. będzie prowadzić, pod nazwą "Sonda 2" dr Tomasz Rożek. Z wykształcenia fizyk, z zawodu dziennikarz naukowy. Jest szefem działu "Nauka i Gospodarka" w tygodniku "Gość Niedzielny". - Nikogo nie będę naśladował ani kopiował. Będę kontynuował - mówi Rożek, odpowiadając na pytanie czy zamierza kopiować Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka, prowadzących legendarną "Sondę".

Natomiast Marita Albán Juárez zaprasza na program kulturalno-społeczny "Śniadanie na trawie" (sobota, godz. 10:45 od 5 marca). Gospodyni będzie rozmawiać z artystami o bieżących wydarzeniach kulturalnych. Marita Albán Juárez jest muzykologiem, znawczynią i propagatorką życia i twórczości Chopina, a zarazem współzałożycielką i wokalistką latin-jazzowego zespołu.

Kolejna nowość TVP2 to program muzyczny "Dzika muzyka" (sobota, godz. 11:20 od 5 marca). Przybliży korzenie polskiej muzyki, tradycyjnej i współczesnej, a poprowadzi go Janusz Prusinowski - skrzypek, lirnik, harmonista i animator oraz inicjator odrodzenia muzyki wiejskiej w Polsce.

Wiosną w TVP 2 także "Ostry z natury" (sobota, godz. 11:50 od marca). To krajoznawczo-przyrodniczy cykl dokumentalny prowadzony przez Michała "Ostrego" Ostrowskiego - leśnika i popularyzatora wiedzy o ekologii. Będzie pokazywał ciekawostki z życia roślin i zwierząt oraz sposoby przetrwania w dzikiej puszczy.

I jeszcze jedna nowość - "Komediowa scena Dwójki" (piątek, godz. 23:25 od 4 marca), czyli widowisko studyjne z udziałem publiczności. Artyści na co dzień skupieni wokół Klubu Komediowego, działającego w Warszawie przy Placu Zbawiciela, zaprezentują zupełnie nowe formy komediowe. W programie m.in. kabaret literacki, monodram komediowy, i roast poetycko-historyczny.

Poza nowościami, w TVP2 również sprawdzone już programy i seriale. Po kilku sezonach przerwy wraca program "Kocham Cię, Polsko!" (sobota, godz. 20:05 od 5 marca, który poprowadzi Barbara Kurdej-Szatan oraz "Podróże z historią" (niedziela, godz. 10:55 od 17 kwietnia) Radka Kotarskiego i "Przygarnij mnie" (niedziela, godz. 18:55 od 6 marca).

A seriale? Dla fanów nowe odcinki popularnych produkcji: "O mnie się nie martw" (piątek, godz. 20:40), "Rodzinka.pl" (piątek, godz. 21:40), "M jak miłość" (poniedziałek-wtorek, godz. 20:40), "Barwy szczęścia" (poniedziałek-piątek, godz. 20:05) oraz "Na dobre i na złe" (środa, godz. 20:40).

Więcej o:
Komentarze (116)
Kultowa "Sonda" i dużo kultury. Na to stawia TVP2
Zaloguj się
 • stanislaw-z-lodzi

  0

  Jedna Marita nie odmieni całości obrazu :(

 • kapitan_rzbik

  0

  kto to nudne g.. bedzie ogladał , chyba tylko gliński z kaczyńskim

 • gacek1947

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli "Komediowa scena Dwójki" ma być oparta na artyście Pietrzaku i tekściarzu Wolskim, to ja dziękuję.

 • quiconque

  Oceniono 1 raz 1

  chcecie mieć dobrą prlowską TV ? To dajcie trochę europejskich fimów i seriali. Tak było.

 • quiconque

  Oceniono 1 raz 1

  a kiedy jakiś serial francuski, włoski, niemiecki, skandynawski, czeski, rosyjski ??? No ku... kiedy ? Może być w wersji oryg.

 • marfi123

  0

  Czy wraca również Dziennik i cotygodniowe konferencje prasowe rzecznika rządu?

 • sszz76

  0

  Sonda o 21:50 - zaprawdę zacna godzina, żeby popularyzować naukę wśród dzieci i młodzieży;

 • ankhar

  0

  "Jest szefem działu „Nauka i Gospodarka” w tygodniku „Gość Niedzielny”. - no super, to dopiero będzie poziom tego programu.

 • zd46

  Oceniono 2 razy 2

  Pawlowicz, w katolickim radiu RM, wyjasnila Polakom, że :
  1. "Władza musi mieć środek przekazu" ????
  2. "Władza musi mieć wpływ na media publiczne" ????
  3. "Media rządowe nie są od kontroli władzy" ?????
  4. "Apolityczność mediów jest fałszem" ????????
  5. "Media publiczne powinny służyć do rządzenia państwem" (suwerenowi) ?????? Suweren-podmiot sprawujący niezależną władzę zwierzchnią
  Prawa suwerena przynależą: urzędującym monarchom, pretendentom do tronów i tytularnym monarchom, papieżowi, niektórym wschodnim patriarchom. ROBCIE TO SOBIE, ALE NIE Z PIENIEDZY ABONAMENTOWYCH, Z MOICH PIENIEDZY !!!!!! MEDIA maja byc dla obywateli, dla POLAKOW a nie dla wszelkiej masci politykierow z ich MISJA NIENAWISCI do inaczej myslacych !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX