Wpadka Kancelarii Prezydenta. Zamieścili na Twitterze słowa Dudy, których nie wypowiedział

1. ?Popieram wolę odebrania lotnisku im. Lecha Wałęsy?
2. Takiej treści tweet pojawił się dziś na oficjalnym koncie Kancelarii Prezydenta
3. Duda jednak nie wypowiedział tych słów, a wpis szybko zniknął
4. Za wpadkę przeprosiła prowadząca konto Magdalena Żuraw

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prezydent udzielał dziś wywiadu Wirtualnej Polsce. Rozmowa siłą rzeczy dotyczyła również ostatnich wydarzeń w sprawie teczek "Bolka".W pewnym momencie na oficjalnym koncie Kancelarii Prezydenta RP na Twitterze pojawił się wpis o takiej treści:"Popieram wolę odebrania lotnisku im. Lecha Wałęsa", napisano. Tweet szybko został usunięty, ale jak wiadomo w Internecie nic nie ginie. Tymczasem na stronie WP pojawiła się informacja, że "prezydent nie wypowiedział takich słów".

Głos zabrała odpowiedzialna za obsługę konta Magdalena Żuraw:"Andrzej Duda nie powiedział, że chce zmiany nazwy lotniska im.Lecha Wałęsy. Twierdzenie odwrotne jest wyłącznie moim błędem. Przepraszam", napisała Żuraw.

"Głosowałem na Lecha Wałęsę"

W wywiadzie z WP prezydent wypowiadał się z uznaniem o swoim poprzedniku. - Z całą moją rodziną głosowałem na Lecha Wałęsę, broniąc go przed zwolennikami Tadeusza Mazowieckiego - mówił Duda. Zaznaczył, że sprawa "współpracy agenturalnej Wałęsy z SB" jest mu znana od dawna. - Te rzeczy, które pojawiają się dzisiaj, nie robią na mnie wrażenia - dodał.

- Jest mi przykro, że Lech Wałęsa w pewnym czasie nie był w stanie zdobyć się na pewien gest wobec Polaków, który w sensie społecznym załatwiłby sprawę. Wyjść i powiedzieć "były trudne lata 70., potem zdobyłem się na odwagę i zrobiłem, co było można" - podkreślił prezydent. - Wałęsa ma tyle lat, ile ma, jest człowiekiem specyficznym. Obiektywnie patrząc, ta sprawa jest dla niego trudna, a wręcz wstydliwa - zaznaczył Duda.

"Ręce precz od Wałęsy"

Pomysł zmiany nazwy portu lotniczego w Gdańsku popiera poseł PiS Andrzej Jaworski. Chce, żeby w tej sprawie rozpisano referendum. Wśród pomysłów na nowych patronów wymienia się m.in.: "Solidarność", Dywizjon 303 i Annę Walentynowicz. Co na to prezydent Gdańska? - Ręce precz od Lecha Wałęsy. On był, jest i będzie patronem naszego lotniska - zapewnił Paweł Adamowicz.

Więcej o sprawie TUTAJ.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!