Nowy prezes stadniny w Janowie przyznaje, że nie miał styczności z końmi. "Będzie to moja pasja życiowa"

Słynna na całym świecie stadnina w Janowie Podlaskim za rok będzie obchodziła 200-lecie istnienia. Poprzedni prezes Marek Trela z janowską stadniną związany był od 1978 r. Nowy prezes Marek Skomorowski przyznaje, że nie ma doświadczenia z końmi.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dotychczasowy prezes swoje stanowisko piastował od 16 lat. Wcześniej, przez 22 lata był w Janowie weterynarzem. Trela jest również wiceprzewodniczącym Światowej Organizacji Konia Arabskiego. Nowy prezes po otrzymaniu nominacji mówił z kolei, że "nie miał styczności" z hodowlą koni arabskich.

- Ale uważam, że jestem merytorycznie przygotowany do zarządzania spółką jako całością - przyznał Skomorowski w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim". Nowy prezes dodał, że z "obszarami wiejskimi związany jest od lat". - Zarządzanie janowską stadniną jest dla mnie dużym wyróżnieniem z racji roli i historii tego miejsca (...) Do historii przechodzą konie, a nie prezesi - wyjaśnił.

Skomorowski jest ekonomistą. Do tej pory pracował w bankowości, był też zastępcą dyrektora w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

"Nie miałem bliskiej styczności"

W środowisku koniarzy zaczął krążyć cytat, pochodzący rzekomo ze Skomorowskiego. "Czuję, że będzie to moje nowe hobby, z koniami nie miałem nigdy wiele do czynienia to znaczy wiem o co chodzi ale teraz poznam bardziej" - te słowa (pisownia oryginalna) dotarły nawet do polityków.W rzeczywistości nowy prezes stadniny w rozmowie z Polsat News powiedział: - Już widzę, że będzie to moja pasja życiowa. Wcześniej też bardzo uwielbiałem konie, ale nie miałem takiej bliskiej styczności z nimi.

Dobić prezesa

Jak poinformowała w materiale stacji prof. Krystyna Chmiel z Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej, znawczyni i hodowczyni koni arabskich, Skomorowski miał przyjechać do Janowa Podlaskiego z wypowiedzeniem dla dotychczasowego prezesa Marka Treli.

- I służbowym samochodem prezesa odjechał żeby śmieszniej było, żeby go dobić - relacjonowała prof. Chmiel. - Zepsuć to łatwo, a odbudować czasem życia mało - podsumowała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (971)
Nowy prezes stadniny w Janowie przyznaje, że nie miał styczności z końmi. "Będzie to moja pasja życiowa"
Zaloguj się
 • wal-de-mar

  0

  konie trzeba kochać a nie "mieć styczność"

 • kylax1

  0

  Szkoda koni. Już niedługo polskie stadniny stracą renomę i będą sprzedawać konie pociągowe do karoc biskupów, którzy rządzą Polską.

 • burkaklucha

  0

  A ja lubię liczyć pieniądze mogę więc być prezesem banku.

 • hens

  Oceniono 1 raz 1

  Całe szczęście że nie mamy elektrowni atomowej, bo co prawda,
  na tym też się ten PISowski barłóg nie zna, ale zapewne też by stwierdził
  .................."Będzie to moja pasja życiowa"

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 2 razy 2

  Co za gnidowaty szczurek. Na taczki go....

 • pinczowianka23

  Oceniono 5 razy 5

  Janów zasłynie teraz na cały świat z hodowli buraka:)

 • Teresa Argasińska

  Oceniono 3 razy 3

  prezes z ramienia partii,genotyp pis-wymaluj i jeszcze fachowość połączy z hobby..........konia widział z daleka ale czuje ze to bedzie jego pasja.....a co na to koń????????????..bo ja sie nie zgadzam!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Teresa Argasińska

  Oceniono 1 raz 1

  nowy prezes z ramienia partii...................jakże inteligentne lico,genotyp PIS
  nie zna sie na koniach ale to fachowiec czystej krwi arabskiej...:(:(wyć mi się chce

 • Anna Mogilnicka

  Oceniono 3 razy 3

  Panie nowy prezesie. Do koni należy podchodzić cichutko, od tyłu. A gdy się stoi za koniem, trzeba go przywitać głośnym: HEY! i klaśnięciem w dłonie. Konie to lubią..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX