Ursynów: Jeden powiew wiatru i olbrzymi fragment elewacji odrywa się od bloku

?Byliśmy w szoku? - napisali członkowie Grupy Alpiniści. Z jednego ze świeżo ocieplonych bloków na warszawskim Ursynowie odpadł wczoraj ogromny płat elewacji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Katastrofę nagrali członkowie Grupy Alpiniści i wrzucili na Facebooka.

- Dostaliśmy telefon, że na jednym z osiedli w Warszawie jest problem z elewacją. Niezwłocznie dojechaliśmy na miejscu i byliśmy w szoku - napisali członkowie grupy.

Na filmie widać, jak z bocznej ściany bloku odpada olbrzymi płat elewacji, odsłaniając warstwę styropianu. W tle słychać silne podmuchy wiatru.

Dzisiaj byliśmy świadkami sytuacji, która mogła skończyć się bardzo tragicznie. Dostaliśmy telefon, że na jednym z...

Posted by Grupa Alpiniści on  Monday, 22 February 2016


Sytuacja mogła skończyć się tragicznie. Kiedy płat tynku odkleił się od ściany, na drabinie opartej o budynek stał akurat człowiek. Na szczęście w ostatniej chwili odskoczył, a fragment ściany minął go o włos.

Komentujący nie zostawiają suchej nitki na spółdzielni i fachowcach odpowiedzialnych za remont. "Wiatr nie ma nic do rzeczy. Tańsze wykonanie i są takie efekty", "Za mało kołków mocujących styropian do ściany", "Wybierajcie dalej tańsze oferty, to powinna być nauczka dla spółdzielni" - to tylko niektóre z licznych komentarzy pod filmem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy spółdzielnie powinny się kierować zasadą oszczędności, czy jakości wykonania?