W tym tygodniu na okładkach króluje "Bolek" [W TYGODNIKACH]

Bez zaskoczeń: sprawa teczki Lecha Wałęsy znalazła się na okładkach wszystkich ważniejszych tygodników ukazujących się jutro. O czym jeszcze w czasopismach?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Na kogo jeszcze - oprócz Lecha Wałęsy - miał haki szef komunistycznej bezpieki?", pyta "Do Rzeczy". Sławomir Cenckiewicz pisze o nękaniu IPN po wydaniu książki "SB a Lech Wałęsa", a Rafał Ziemkiewicz o stosunku "michnikowszczyzny" do pierwszego prezydenta wolnej Polski. "Nie było dowodów na to, że esbecy gromadzili akta kompromitujące ważne postacie opozycji. Aż do teraz", zauważa Piotr Semka.

W "Do Rzeczy" również o tym, że Program "Rodzina 500+" jest największym eksperymentem społecznym III RP, wywiad ze Zdzisławem Krasnodębskim oraz "antypolska propaganda" - w USA i ta, która robi z Jana Tomasza Grossa "męczennika". Więcej>>>

Z okładki nowego "Newsweeka" spogląda na nas Władysław Frasyniuk. "Bycie bohaterem w Polsce jest jakimś przekleństwem", mówi polityk w rozmowie z Renatą Kim. Do sprawy współpracy Wałęsy z SB odwołuje się też redaktor naczelny tygodnika. Tomasz Lis stwierdza, że "idzie o napisanie na nowo całej niedawnej historii. Wałęsa musiał się okazać agentem i zdrajcą, by uznać 1989 r. nie za koniec zniewolenia, ale za jego nową odsłonę".

Poza tym w numerze sprawa Kajetana P. i Jerzy Pilch o samotności.

"Po co burzymy mity i kwestionujemy świętości? Ano po to, żeby kłamstwa nas więcej nie prześladowały", pisze natomiast o teczkach Wałęsy Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny "Wprost". A Andrzej Zybertowicz mówi, że "rządy III RP często miały dwóch panów - pana jawnego, którym byli wyborcy, i pana ukrytego, który dysponował teczkami z hakami, jak Kiszczak".

"Wprost" także o słabości opozycji wobec poparcia dla Programu "Rodzina 500+": "oferta PO przypominała bardziej postulaty Andrzeja Leppera, który chciał płacić 800 zł każdemu bezrobotnemu. Wiadomo, że to ściema". W numerze także rozmowa z posłem Piotrem Liroyem-Marcem i o referendum w Wielkiej Brytanii, które jest częścią "batalii o przyszłość Europy". Więcej>>>

Nowy numer "W Sieci" poświęca tematowi "Bolka" kilka artykułów. "O prawdzie, która wyszła na jaw, o roli Lecha Wałęsy, o konsekwencjach tego odkrycia oraz o konieczności weryfikacji najnowszej historii" piszą Piotr Gontarczyk, Maciej Pawlicki i Maja Narbutt. Według tygodnika "teczki ukryte przez szefa bezpieki PRL pogrążają nie tylko Wałęsę, lecz także całą III RP".

Ponadto w numerze Stanisław Janecki o nowej Telewizji Polskiej w porównaniu z konkurencją z TVN oraz sylwetka Andrzeja Żuławskiego. A także Grzegorz Górny, który pisze, że "program 'Sekretne listy Jana Pawła II' miał opowiadać o 'bardzo bliskich relacjach' papieża z kobietą. Bomba okazała się jednak zamokłym kapiszonem". Więcej>>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (218)
W tym tygodniu na okładkach króluje "Bolek" [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • zemka

  0

  nawet jesli zalozymy ,ze BYL(w co ja nie wierze) to wykiwal uzbekow!!!!
  Wyjatkowy czlowiek

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  A dlaczego nie ma TW Balbina (Kaczynski)
  Zapiski oficera prowadzącego TW Balbiny. "Grudzień, 1981. Przeprowadziłem rozmowę z Balbiną. Spotkanie miało miejsce w kawiarni. Jeszcze żaden TW nie wywarł na mnie tak złego wrażenia. Nie chodzi o wygląd zewnętrzny (Balbina to krótkonogi, szpetny gnom), lecz o jego zachowanie i charakter. Cały czas mlaskał i oblizywał wargi. Zapewniał, że brzydzi się Solidarnością i trafił do niej przez pomyłkę. Błagał, aby go nie aresztować. Zaczął płakać. Chwalił się komunistycznym rodowodem; ojcem aparatczykiem i wujkami komunistami. Nie zdążyłem zapytać, a już zeznawał przeciwko bratu i radził, aby posadzić L. za kratki! Niewiarygodne. Jaką szują musi być ktoś, kto zasłania się bratem bliźniakiem? Pod koniec rozmowy poprosił, abym zapłacił za wypitą kawę, bo jego pieniądze trzyma mama. Wnioskuje się - zostawić Balbinę na wolności. Jego praca dla Solidarności przysłuży się bardzo komunistycznej władzy."
  Kaczyński: nie zostałem internowany. To było niemiłe zaskoczenie
  Wieczorem mnie wypuścili i było to dla mnie bardzo niemiłym zaskoczeniem. Nie ukrywam, że nieprzyjemnym, bo przecież działałem cały czas. Uważałem zresztą, że jestem w sytuacji dużo gorszej niż internowani. Miałem absolutny imperatyw, że muszę działać, i sądziłem, że w efekcie pójdę siedzieć, co było gorsze od internowania - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński opowiadając o początkach stanu wojennego w rozmowie z "Gazetą Polską".

 • rewersik38

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma ludzi niewinnych, tylko teczka się na nich jeszcze nie znalazła, a że sądami, policją i mediami włada jedynie słuszna partia (kiedyś już była inna "przewodnia siła narodu") igrzyska będą trwały dalej. Jeszcze nie dokonano ekspertyz, a już autentyczne i zewsząd słychać prawdziwe i niebawem zostaną opublikowane.

 • mczes57

  Oceniono 2 razy 2

  Frasyniuk sugeruje że wszyscy członkowie Solidarności w 1981 roku, powinni zgłosić się dobrowolnie do więzienia żeby odsiedzieć wyrok solidarnie z nim. Bo tylko ludzie którzy siedzieli mają prawo ,nazywać się prawdziwymi Polakami tamtych czasów. Panie Władysławie pycha pana zgubi ,zresztą tak jak Lecha.

 • maria_dolorosa

  Oceniono 3 razy 1

  Więcej sympatii mam do Kajetana P. , bo to prawdopodobnie chory psychicznie człowiek, niż do cynicznego kapusia Bolka.

 • swientyjacenty

  Oceniono 1 raz 1

  To najgorsze 100 dni w historii Polski od chwili obalenia komunizmu.

 • malgoska_k

  Oceniono 3 razy -1

  Powiem tak. Może i Wałęsa kiedyś przyciśnięty przez SB coś tam w latach 70-tych podpisał, może na kogoś coś doniósł. Ale działalnością w latach 80-tych i później, zwłaszcza załatwieniem wyjścia stąd ruskiego wojska wszystkie ewentualne przewiny odkupił. Nie podoba mi się to, że PIS korzysta na wrzutce Kiszczakowej.

 • anias54

  Oceniono 2 razy 0

  Poziom komentarzy to jakas farsa! Istny cyrk! Nie pozabijajcie sie slowami, bo wszystcy jestesmy Polakami! Walesa to nasz bohater, chociaz bufon i arogant, wiec nie wieszajcie na nim wszystkich psow!!!

 • zly_wilk

  Oceniono 4 razy 2

  To Kaczyński uwiódł Kiszczakową (jak agent Tomek) i kazał jej zanieść dokumenty na Wałęsę do IPN.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX