Kolejny zagadkowy wpis Wałęsy. Apel do "człowieka z kontrwywiadu", który "umożliwił prowokację"

Lech Wałęsa po raz kolejny skomentował sprawę akt TW "Bolka". We wpisie na mikroblogu zwraca się do anonimowego człowieka z "kontrwywiadu". "Pan pod przysięgą obiecał, że wszystkie te papiery wrócą do mnie, a na pewno będą zniszczone" - pisze.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Lech Wałęsa po niedawnej konferencji IPN kilkukrotnie już zabierał głos w tej sprawie na swoim mikroblogu w serwisie Wykop.pl. Za każdym razem w zagadkowy sposób - zarówno wtedy, gdy pisał o "panach, którzy podrabiali" i "dezerterach" oraz, kiedy stwierdził, że " jeszcze żyje człowiek, który powinien ujawnić prawdę".

W sobotę na blogu pojawił się kolejny, krótki wpis.

Wałęsa do "człowieka, który to umożliwił"

Wałęsa stwierdził na początku, że czeka "na fizycznych podrabiaczy tej prowokacji" oraz "człowieka, który to umożliwił".

Zastanawia się też, czy od początku był ofiarą prowokacji i "dał się podejść" oraz zwraca się bezpośrednio do anonimowego człowieka, który "nie był esbekiem a kontrwywiadem". Wałęsa opisuje "płaczącą prośbę" tej osoby, na którą się zgodził podpisując "podobne papiery".

"Ale Pan pod przysięgą obiecał, że wszystkie te papiery wrócą do mnie, a na pewno będą zniszczone" - dodaje. Przypomina też, że anonimowy mężczyzna został później przez kogoś zastąpiony i Wałęsa już nigdy go nie spotkał.

"Ja Panu pomogłem i dotrzymałem słowa ,jednak dziś Pan musi powiedzieć prawdę. A prawda jest, że te materiały są podrobione, a oparte na tamtym wytworzonym zdarzeniu" - dodaje Wałęsa.

Przypomina też, że "po pewnym czasie, kiedy wymieniono podobnych do Pana ludzi na esbeków", Wałęsa "odmówił wszelkich kontaktów". "Nigdy więc nie było mojej zgody na tego typu współpracę i nigdy nie doniosłem" -zapewnia.

Informacje z IPN

IPN w czwartek podał, że w dokumentach z domu gen. Czesława Kiszczaka znajduje się m.in. teczka personalna i teczka pracy TW "Bolek" oraz odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek".

- Znaleziono też doniesienia "Bolka" i pokwitowania odbioru pieniędzy - mówił na konferencji prasowej szef IPN Łukasz Kamiński.

Dokumenty znajdujące się w obu teczkach obejmują lata 1970-1976. Według opinii uczestniczącego w badaniu dokumentów z domu gen. Kiszczaka eksperta archiwisty są one autentyczne.

IPN ogłosił w sobotę, że udostępni dokumenty dotyczące TW "Bolka".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (298)
Kolejny zagadkowy wpis Wałęsy. Apel do "człowieka z kontrwywiadu", który "umożliwił prowokację"
Zaloguj się
 • Marian Lefek

  0

  BOLEK powinien zgłosić się do psychiatry bo to już najwyższy czas. W innym przypadku rozsadzi mu czaszkę od tych bredni, które wypowiada.

 • agnrodis

  Oceniono 2 razy 0

  Najpierw kelnerzy, teraz wdowa? Wszyscy dzialaja na korzysc PiSu, a na niekorzysc Panstwa Polskiego wprowadzajac zamet i steki oskarzen na tych, ktorzy sa niewygodni dla Kaczynskiego! To tylko Ruscy potrafia cos takiego zorganizowac!

 • makary1978

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzie teczki braci
  Niech Antek odniesie skad zabral

 • wszyscyklamiecie

  Oceniono 3 razy -1

  Matoly tu piszacy, platni i nieoplacani kretyni z fabryki Michnika i innych zdrajcow. Juz nawet z Niemcami sie kumacie, zeby srac na wlasna ojczyzne. To nie ten maly tepawy i smieszny Walesa sterowany przez SB i Wachowskiego zrobil rewolucje w Polsce, tylko 10 milionow Polakow, wplatanych w jedna z wielu "kolorowych amerykanskich rewolucji". To nie on "obalil" komune tylko my wszyscy. To, ze ten maly pijaczek byl platnym donosicielem, wiedzieli wszyscy. Ale przez 25 lat udalo sie dorobic piekna styropianowa legende, ktora dala moralna legitymacje rowniez klice rzadzacej przez ostatnie lata tym biednym, zdradzanym, oszukiwanym i okradanym krajem. Wrzask jest wielki, bo traca oni przywileje, koryto odplywa a jeszcze zaczyna sie demaskowanie prawdziwego oblicza tych wszystkich zdemoralizowanych SBeckich kanalii. Wszystkie KODy, Michniki, Lisy, Olejniki juz nic tym draniom nie pomoga. Macie skradziona kase, wiec wypad z tego kraju. Walesa jest tylko poczatkiem. Mam nadzieje, ze o wszystkich tych zaklamanych swiniach, ktorych przed wielu laty nie zdarzyl zlustrowac rzad premiera Olszewskiego dowiemy sie wreszcie prawdy. Zostanie wam wprawdzie kasa, ale miejse w historii bedziecie miec po stronie zdrajcow i sprzedawczykow. I darcie mordy na PIS na forach nic nie daje. Maja coraz wieksze poparcie im glosniej drzecie swoje mordy. To wszystko z mojej strony.

 • kdradzic

  Oceniono 3 razy -1

  GOWIN TY WAZELINO . > Rzygam na ciebie

 • rum222

  Oceniono 1 raz 1

  Ten PiS to ma szczęście oni się w czepku urodzili po 30u latach taki prezent ?

 • y0rg

  0

  Robi się coraz ciekawiej. Podejrzewam ,ze co nie którzy zaczynają częściej biegać do kibelka i pocą się im rączki - i modlą sie by samolot z Wałęsą nie doleciał, bo................. , no właśnie.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy 0

  A ja wierzę Wałęsie (bez ironii i sarkazmu), że go skołowano i wykorzystano. Zmiarkował się jednak po czasie. Szkoda tylko, że na skutek wrodzonego braku inteligencji behawioralnej bredzi i coraz bardziej się pogrąża. P/S Braki innych aspektów inteligencji da się również dostrzec, choć chytrości nie sposób mu odmówić. NWWD!

 • 2-julita

  Oceniono 3 razy -1

  ten skorumpowany ,prymitywny męt nie ma za grosz honoru i ambicji
  Walentynowicz już dawno mówiła o tym ubeku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX