Nie żyje Harper Lee, autorka bestsellerowej powieści "Zabić drozda"

Harper Lee zmarła w wieku 89 lat. Za powieść "Zabić drozda" Lee w 1961 roku otrzymała nagrodę Pulitzera. W ubiegłym roku, po 55 latach milczenia, wydała drugą powieść.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Harper Lee zmarła w wieku 89 lat w swoim rodzinnym mieście Monroeville w stanie Alabama. Wiadomość o jej śmierci przekazało wydawnictwo HarperCollins.Pierwsza powieść Lee, "Zabić drozda", ukazała się w lipcu 1960 roku. Rok później pisarka otrzymała za nią Nagrodę Pulitzera i zamilkła. Przez kolejne pół wieku opublikowała tylko trzy większe szkice.

Fani czekali 55 lat na drugą książkę autorki 'Zabić drozda'. Teraz są w szoku: Finch był rasistą >>>

W lipcu 2015 roku do księgarni trafiła kontynuacja bestselleru. "Go Set a Watchman" zostało podobno napisane jeszcze w latach 50., ale książki nigdy nie opublikowano. Głównym bohaterem sequela jest postać z "Drozda" - Scout (po polsku "Smyk"). W drugiej powieści przedstawiono jej losy jako dorosłej kobiety.

Oscarowy film

Powieść "Zabić drozda" została sfilmowana w 1962 roku. Film otrzymał trzy Oscary, w tym jedną za główną rolę męską dla Gregory'ego Pecka.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!