Owsiak opowiada anegdotę, a w niej... Ghańczyk streszcza historię Polski

Jurek Owsiak zabrał głos ws. nowych doniesień na temat Lecha Wałęsy. W tym celu założyciel WOŚP opowiedział pewną historię. W jej centrum mieszkaniec Ghany i jego encyklopedyczna wiedza o Polsce.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Powtarzam ją na każdym swoim wykładzie, jako przykład, ale również jako wyzwanie ludzi do złapania chwili rozsądku, póki nie jest jeszcze za późno", rozpoczyna swój wpis Owsiak. Później pokrótce opisuje swoją podróż do Ghany, poznanych tam ludzi i miejscową kulturę.

Kulminacyjnym momentem jego opowieści jest wypowiedź pewnego krawca o Polsce. Oto jej treść:

Historia Polski oczami Ghańczyka

"Polska. Bardzo długo nie mieliście swojego narodu. Byliście rozdzieleni przez inne wielkie kraje, ale to było dawno temu A jak się kończyła I Wojna Światowa, to odzyskaliście niepodległość. Potem II Wojna Światowa strasznie zniszczyła Wasz kraj. Po wojnie, przez kilkadziesiąt lat byliście pod okupacją Rosjan. Później Lech Wałęsa stanął na czele protestów i wyzwoliliście się z komunizmu, a po Was reszta w Europie, a Niemcy dzięki temu się połączyły", cytuje słowa mieszkańca Ghany Owsiak.

Dla charytatywnego działacza przytoczone słowa są kwintesencją najważniejszych wydarzeń w historii Polski. I stąd wniosek Owsiaka: "Nie było w tej rozmowie polskich niuansów, które kompletnie nikogo w świecie nie obchodzą i patrząc na 25 lat Wolnej Polski, nawet nie ma powodu, aby miały obchodzić i zmuszać do atomowej "myślówy" czy z "Bolkiem" to prawda, czy nieprawda", czytamy na Facebooku.

Taka anegdota.Powtarzam ją na każdym swoim wykładzie, jako przykład, ale również jako wyzwanie ludzi do złapania...

Posted by Jurek Owsiak on  Wednesday, February 17, 2016


Wpis Owsiaka odnosi się do sprawy odzyskanych z domu gen. Kiszczaka tajnych dokumentów Służb Bezpieczeństwa. Rzekomo znajdują się w nich dowody na współpracę Lecha Wałęsy z SB.

"Kiedy Lech Wałęsa rządził jako Prezydent wiele rzeczy mi się nie podobało. Jednak, kiedy myślę o nim jako o liderze zwycięskiej Solidarności, darzę go ogromnym szacunkiem", kończy swój wpis Owsiak.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (248)
Owsiak opowiada anegdotę, a w niej... Ghańczyk streszcza historię Polski
Zaloguj się
 • reality_show

  Oceniono 2 razy -2

  Czyżby Orkiestra Świątecznej Pomocy dotarła, aż do Ghany? Ciekaw jestem ile zebrali. Podejrzewam, że nic, bo były tylko koszty podróży służbowej w ramach Mrówki Całej lub Złotego Melona.

 • Oceniono 5 razy -5

  Co tam owsiakowy Ghańczyk. Pewien goły Pigmej to nawet wylazł z krzaków i na znak solidarności z kapusiami PRL'u przykleił sobie na jednym półdupku serduszko a na drugim znaczek z Niepokalaną.

 • Henryk Wijat

  0

  Trzeba rzucić jakiś temat zastępczy gdy pali się grunt pod nogami np. kolejne niewyjaśnione "samobójstwo" żołnierza z krwi i kości nawiasem mówiąc dobrego znajomego innego "samobójcy" z garażu !!! O pozostałych tematach nie wspominając np. Trybunał Konstytucyjny , 500 + i.t.p.

 • matuniak2

  Oceniono 3 razy 3

  W tej historii jest jeden szkopuł - brak informacji o heroicznej walce o wolność Kaczyńskiego, który bardzo dzielnie wystawiał głowę od czasu do czasu spod spódnicy mamusi.

 • maksimum

  Oceniono 9 razy -7

  Owsiak jest takim samym cwaniakiem jak Bolek i dlatego go broni.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 1 raz 1

  Mały człowieczek z wielkimi tytułami.Obleśny i mściwy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX