TVP ocenzurowało skecz kabaretu Ani Mru-Mru o Gwiezdnych Wojnach? "Wycięto fragment o PiS"

- TVP wycięła z naszego wystąpienia słowa "Prawo i Sprawiedliwość" - twierdzi Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru w wywiadzie dla "Newsweeka". Skecz "Gwiezdne Wojny wg PiS" miał premierę w telewizyjnej Dwójce.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru powiedział dziennikarzom "Newsweeka ", że jeden z ich skeczów wyemitowanych przez TVP został ocenzurowany. Wycięto z niego fragment o Prawie i Sprawiedliwości.

Chodzi o skecz "Gwiezdne Wony wg PiS", który miał premierę w sylwestrowy wieczór w programie Latający Klub Dwójki. Członkowie kabaretu sparodiowali w nim polityków prawicy, umieszczając ich w konwencji filmów Georga Lucasa.

- Kiedy skecz wyemitowała telewizja publiczna, stało się coś dziwnego - napisał "Newsweek". W oryginale Wójcik w stroju Dartha Vadera wchodził na scenę i mówił: "Witam bardzo serdecznie na balu karnawałowym Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem: przebudzenie mocy. - A potem słowa "Prawa i Sprawiedliwości" zostały wycięte - powiedział artysta dziennikarzom.

Chodzi o sam początek skeczu dostępnego w serwisie YouTube - po słowach "na balu karnawałowym" następuję cięcie, a kamera zmienia ujęcie.Na razie TVP nie odniosło się do sprawy wyciętego fragmentu. Redakcja Gazeta.pl poprosiła o komentarz rzecznik TVP. Wciąż czekamy na odpowiedź.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (294)
TVP ocenzurowało skecz kabaretu Ani Mru-Mru o Gwiezdnych Wojnach? "Wycięto fragment o PiS"
Zaloguj się
 • dokowski

  0

  A po co oni tam jeszcze się produkują - wszyscy porządni artyści już dawno dali TVP kopa w d.

 • bubas60

  Oceniono 1 raz -1

  Przecież ta "cenzura" była w ubiegłym roku za poprzedniego zarządu. Bzdury piszecie.

 • joly.roger

  Oceniono 1 raz 1

  W sumie to dziwna sprawa, w całym skeczu wiadomo o kogo chodzi (łącznie z nazwiskami), to po co wycinać akurat te słowa?
  A skecz słabiutki (choć skądinąd wiadomo, że potrafią robić śmieszne). Ale tak się kończy chałturzenie - trzeba zapełnić na siłę program...
  Aha - nienawidzę PiSu jak zarazy, tylko tu akurat specjalnie afery nie widzę.

 • Krzysztof Malek

  Oceniono 1 raz -1

  skecz był bez sensu bo jeżeli.. to pasował do platformy. A z drugiej strony to wycięli jeszcze mianowańcy PO.

 • obserwatorfiubziu

  0

  NIESZANOWNI PISDZIELCY I TAK ROBICIE ZA DURNIÓW ,NAJPIERW JAKO WYBORCY BEZWOLNYCH I BEZMÓZGICH ZŁODZIEJA DIET POSELSKICH DUDĘ, piepSZYDŁO Z PREFERENCJAMI WÓJTA ROZWALAJĄCEGO GMINĘ CO NAJWYŻEJ , NARKOMANÓW Z CZOŁÓWKI SEJMU I SENATU, DOKŁADNIE JAK GNOJKI W Y D Y M A N I , POD NADZOREM POZOSTAŁOŚCI PO WIELKIEJ PODOBNO KACZCE LECHU-PSYCHOLU JAROSŁAWIE!!

 • Martin Moza

  Oceniono 1 raz -1

  Nie ma jak pokazywać materiał z poprzedniej władzy i tłumaczyć ludziom że to wina PiS buhaha, idiotów nie brak na świecie

 • handryka59

  Oceniono 1 raz 1

  no tak zaczęło się mamy cenzurę , ludzie na kogo głosowaliście i nadal popieracie dobra zmiana

 • Piotr Mietelski

  Oceniono 1 raz -1

  W 1989 r. w SB pracowało 24 tys. funkcjonariuszy. Współpracowało z nimi w tym czasie blisko 100 tys. agentów. Dodając ich najbliższe rodziny wychodzi razem około 500 tys. nie tylko zwolenników KOD, ale też wszelkich sił antypolskich. Gruba kreska Mazowieckiego i brak prawidłowej lustracji przynosi takie rezultaty.

 • Piotr Mietelski

  Oceniono 2 razy -2

  A GW znalazło aferę. :-) Dobra strona mocy z was. Najpierw napisaliście, że:
  - TVP wycięła z naszego wystąpienia słowa "Prawo i Sprawiedliwość", a następnie urosło wam: "... został ocenzurowany. Wycięto z niego fragment o Prawie i Sprawiedliwości." Taka drobna zmiana, a ile znaczy. Myślę, że więcej znaczy niż wycięcie słów Prawo i Sprawiedliwość z tytułu skeczu!
  W dalszej części GW za Newsweekiem dają do zrozumienia, że w publicznej telewizji w programie karnawałowym nastąpiła cenzura. Jednak to kłamstwo. Oglądałem ten program w TVP2. Czytacie te gazety do malowania ścian, a glizdy w głowie rosną. :-D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX