Dyrektor GIS-u rapuje do Liroya: "Ja cię bardzo proszę, nie idź dalej błędną drogą. Zaszczep swoje dzieci"

?Patogeny są bezwzględne, mogą dopaść również ciebie? - rapuje dyrektor Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To odpowiedź na założenie przez Liroya i trzech innych poslów klubu Kukiz'15 antyszczepionkowego zespołu w Sejmie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W utworze "Gisu do Liroya" Raper Gisu, czyli dyrektor GIS Marek Posobkiewicz, apeluje jak "raper do rapera", żeby Liroy-Marzec zaszczepił swoje dzieci i "zszedł ze złej drogi".Oburzenie dyrektora-rapera wywołała inicjatywa posłów z klubu Kukiz'15. Piotr Liroy-Marzec, Wojciech Bakun, Jerzy Kozłowski i Paweł Skutecki założyli zespół parlamentarny, który ma zająć się sprawą szczepień. Chcą m.in., żeby wycofano kary dla rodziców, decydujących się na rezygnację ze szczepień dla siebie i dzieci. Zniesienie sankcji intensywnie promuje antyszczepionkowe stowarzyszenie STOP NOP, które współpracuje z parlamentarzystami.

"Nie ma nic lepszego ponad ochronne szczepienia"

W spocie, który opublikowano w kanale Głównego Inspektoratu Sanitarnego na YouTubie, dyrektor Posobkiewicz w obszernej bluzie z kapturem i ciemnych okularach robi Liroyowi raperski "wykład" na temat znaczenia powszechnych i obowiązkowych szczepień.

- Nie wymyślił nikt na świecie lepszego zabezpieczenia, żeby ustrzec się choroby, ponad ochronne szczepienia - rapuje Gisu.

"Miliony ludzi na świecie ospa prawdziwa zabiła. A kto uratował ludzkość? To szczepionka uczyniła".

Dalej poleca posłowi, żeby "zachowywał się rozsądnie", bo "wirusy są perfidne" i "sprzyjają grypie". - Wirusy to wrogowie bardzo cwani. Cieszą się kiedy ulegniesz - przestrzega Gisu.

W refrenie dyrektor namawia Liroya, żeby poszedł do pediatry i zaszczepił swoje dzieci, ale "również siebie, patogeny są bezwzględne, mogą dopaść również ciebie".

Diss na dopalacze

To nie pierwszy raz, kiedy Posobkiewicz wciela się w hip-hopowego artystę. W zeszłym roku GIS opublikował klip, w którym Gisu zniechęcał młodzież do zażywania dopalaczy.

Internauci nie zostawili wtedy na dyrektorze suchej nitki, pisząc o "marnowaniu" publicznych pieniędzy. W TVP Info Posobkiewicz obiecywał, że nie będzie publicznie rapował, kiedy uda się powstrzymać falę zatruć dopalaczami.

Najwyraźniej, wraz z nowym tematem, w dyrektorze ponownie obudził się zadziorny raper. Ciekawe, czy poseł Liroy-Marzec odpowie dissem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!