Ten cytat pokazuje prawdziwą "tolerancję" Kościoła. Arcybiskup o homoseksualistach

Metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski podczas spotkania z wiernymi zaprzeczał, jakoby Kościół przejawiał nietolerancję czy nienawiść do osób homoseksualnych. Podkreślił, że mogą one kochać, ale... nie osoby tej samej płci.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Spotkanie opisała "Gazeta Wyborcza Łódź".

Abp Jędraszewski odpowiadał m.in. na pytania internautów. "Skąd w Kościele tak wiele nienawiści do osób homoseksualnych? A przecież Kościół uczy tolerancji. Kościół ciągle walczy z kochającymi inaczej. Gdzie tu jest problem? Dlaczego zabraniacie miłości? Skoro Bóg to dopuścił, to w czym tkwi problem?".

- Kościół nie zabrania miłości, nie zabrania osobom homoseksualnym kochać. Mogą kochać, ale nie osoby tej samej płci - powiedział abp Marek Jędraszewski.

Czytaj więcej na Wyborcza.pl>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! 

Więcej o:
Komentarze (605)
Ten cytat pokazuje prawdziwą "tolerancję" Kościoła. Arcybiskup o homoseksualistach
Zaloguj się
 • el4el

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedy byłerm dzieckiem, które jeszcze o seksualności nie miało pojęcia, pamiętam, że ciągneło mnie do chlopców. Nie wiedziałem co to homoseksualizm. Nie jestem dziś szczęśliwym czlowiekiem, bo ..........ale to tylko zrozumie kaznodzieja gej, nikt inny.Nie pchałem się na świat, nie chciałem być homoseksualistą! Czy to znaczy, że Bóg stworzył mnie bym cierpiał.Ja głęboko wierzę w Boga i nie wierzę co mówi zakłamany kler.

 • el4el

  0

  Biskupie ! co ty wiesz o kochaniu. Może też kochasz chłopców.

 • almir_almir

  0

  Jedno trzeba tutaj podkreslic: Papiez Franciszek w swojej wypowiedzi stwierdzil, ze nie moze potepiac homoseksualistöw bo jest "nikim wobec decyzji Boga w sprawach pojedynczego czulowieka". W zwiazku z tym, wypowiedzi polskich buskupöw nie sa wypowiedziami Kosciola Katolickiego ale jego malego i bardzo prymitywnie konserwatywnego oddzialu.
  W nawiazaniu do przestepstw zwiazanych z pedofilia w Kosciele Katolickim, jedyna reakcja na wypowiedzi na biskupöw polskich moga byc slowa Chrystusa: "Kto z was jest bez grzechu, nich pierwszy rzuci kamieniem..."

 • marszal78

  0

  To homoseksualiści chcąc być w zgodzie z Kościołem musza prawnie zmieniać swoją płeć bez dokonywania operacji? Przynajmniej jeden z homoseksualistów prawnie będzie kobietą także ich związek spełni wymagania arcyeminecji biskupa o obowiązku kochania osób przeciwnej płci. Jednak na serio nie rozumiem dlaczego Kościół nie da homoseksualistom spokoju skoro przez 2000 lat nie potrafił zlikwidować tego 'zjawiska' przez prześladowanie osób o odmiennej orientacji seksualnej. Arcyeminencja musi wiedzieć, że homoseksualizm będzie dopóki będzie ludzkość na Ziemi a to oznacza, że nawet wtedy, gdy na Ziemi już wszyscy zapomną o 'starych' religiach jak katolicyzm czy islam.

 • 12w12

  Oceniono 1 raz 1

  klechy sami lubia "od zakrystii"........................... zwlaszcza z dziecmi !

 • znj2

  Oceniono 2 razy 0

  Fajne ma szatki, mógłby w cyrku robić.

 • prorokeris

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe jak to się ma do tego, że ponoć Jezus mnie kocha? dodam, że jestem mężczyzną... Nie to, że mi to przeszkadza, ale hierarchom kościelnym już by mogło :/

 • n29a

  Oceniono 1 raz 1

  Na rany Nieistniejącego, co za bereciarskie JAJTZA....!

 • skaut001

  0

  bo faktycznie kochanie to jest na zawołanie. to mowi ktos kto kochania sie wyrzeka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX